اگه کارت سوخت داری بخون | کارت سوختتو یک ساعته درست کن

کد خبر: 1260881

رمز کارت سوخت‌های جدید ۴ رقم آخر کد ملی افراد است اما کارت‌های قدیمی و در دوره اول که بسیاری کارت سوخت داشتند، برای کارت خود رمزی تعیین می‌کردند.

اگه کارت سوخت داری بخون | کارت سوختتو یک ساعته درست کن

به گزارش پایگاه خبری قاب امروز:همینطور که در جریان هستید هر خودرو یا موتورسیکلت کارت سوخت دارد که دارای رمز است.ممکن است گاهی رمز خود را فراموش کنید یا چند بار آن را اشتباه وارد نمایید در این مواقع باید چکار کنیم؟چرا که کارت سوخت، طوری طراحی شده که اگر ۳ مرتبه رمز را اشتباه وارد کنید، کارت غیرفعال می‌شود که در این صورت باید برای فعالسازی رمز کارت سوخت، اقدام کنید. به محض مفقودی کارت سوخت، باید بلافاصله به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و آنرا غیرفعال کنند.

در صورت فراموشی، افراد باید به یکی از دفتر نواحی شرکت پالایش نفت، مراجعه کنند.

اما اگر شخصی ماشین خود را به صورت دست دوم خریداری نماید باید کارت را از صاحب ماشین تحویل بگیرد و رمز آن را نیز یادداشت کند. حالا اگر به هر دلیلی مالک از دادن رمز خودداری کند؛ شخص باید با مدارک شناسایی و مدارک و سند خودرو به دفاتر پلیس+۱۰ رفته و درخواست سوزاندن و دریافت کارت سوخت المثنی نماید.

بعد از فراموشی رمز کارت سوخت باید چکار کنیم؟

اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کردید نگران نباشید! برای بازیابی آن باید به نواحی شرکت ملی پخش نفت بروید. گاهی حتی بعضی افراد قصد تغییر رمز کارت سوخت خود را دارند در این صورت هم باید به شرکت ملی پخش نفت مراجعه کنند. توجه داشته باشید در این شرایط به دلیل اینکه کارت دست‌تان است دیگر نیازی به صدور المثنی آن نمی‌باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها