واریزی | واریزی شب یلدا | واریزی حقوق ها | واریزی حقوق بازنشستگان

دو واریزی جدید دولت برای برخی بازنشستگان | جیب کدام بازنشسته ها در شب یلدا پر پول شد ؟

کد خبر: 1261888

امروز با خبر واریزی 8 تا 30 میلیونی دولت رئیسی برای بازنشستگان؛ بازنشسته ها حسابی غافلگیر شدند. جزئیات این واریزی جذاب بحساب حقوق بازنشستگان را در ادامه با هم می خوانیم.

دو واریزی جدید دولت برای برخی بازنشستگان | جیب کدام بازنشسته ها در شب یلدا پر پول شد ؟

به گزارش پایگاه خبری نشان 24 : در روزهای پایانی سال دولت در موارد مختلف برای خانوارها واریزی جدید خواهد داشت. آخر این ماه مصادف شده است با شب یلدا و از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر واریزی یارانه شب یلدا 1 میلیون تومانی به گوش می رسد. امروز خبر داغی مبنی بر واریزی جدید میلیونی بحساب برخی از سرپرستان خانوارها منتشر شد که جزئیات آن را در سایت نشان 24 با هم می خوانیم.

دو واریزی 8 و 30 میلیونی دولت برای این بازنشستگان

از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۲۳۷ نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران استان خوزستان وام ضروری دریافت کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، «آرش رشادتمند» مدیر صندوق استان خوزستان در این باره اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون طی پنج نوبت، ۷۲۳۷ فقره وام ضروری با کارمزد ۴ درصد از سوی صندوق بازنشستگی کشوری به مشترکین استان خوزستان پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: در مرحله پنجم واریز وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری، به ۱۴۵۵ نفر بازنشسته و وظیفه‌بگیر در استان خوزستان این وام پرداخت شده است.

رشادتمند در پایان گفت: همزمان با واریز مرحله پنجم وام ضروری، وام حمپاد(حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی) نیز در مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ ۶ میلیون تومان به حساب ۱۴ نفر و در مقطع دکتری به مبلغ ۸ میلیون تومان به حساب ۵ نفر از بازنشستگان استان خوزستان واریز شد.

واریزی جدید برای حقوق بازنشستگان | فرمول تغییر حقوق در سال آینده

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به نمایندگان اطمینان می‌دهیم که دولت هم دغدغه بازنشستگان را دارد لذا ۵۰ هزار میلیارد تومان را برای این موضوع افزایش دادیم.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که برنامه دولت برای برطرف شدن ایرادات مجلس به لایحه بودجه ۱۴۰۳ چه هست گفت: امروز ما لایحه بودجه را بر اساس اصلاحیه ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس بردیم که در سال جاری برای اولین بار لایحه در دو قسمت عرضه می‌شود یک بار منابع و سقف منابع و احکام و بار دیگر هم مصارف و اعتبارات و توزیع اعتبارات بین دستگاه‌ها به نظر می‌رسد با اینکه نمایندگان محترم خودشان در واقع این اصلاح را در آیین نامه داخلی انجام دادند و دولت را تکلیف کردند که دو مرحله‌ای بودجه را تنظیم کند، ولی همان ذهنیتشان با این روش دو مرحله‌ای در واقع عادت ندارد با اینکه ما در مرحله اول منابع را بردیم و جزئیات منابع را توضیح دادیم سقف منابع در حوزه درآمدهای نفتی درآمدهای مالیاتی درآمد حاصل از واگذاری اموال دولت درآمد حاصل از واگذاری سهام شرکت‌ها خب ما این‌ها را جزئیاتش را به صورت کامل همانگونه که برای ما تکلیف شده عرضه کردیم.

دوستان مجلس در خصوص این اعداد و ارقام خیلی مذاکره‌ای ندارند و فقط نگرانی‌شان این است که می‌گویند مصارف کجاست آیا ما در حقوق بازنشستگان چه تدبیری داریم آیا در مورد اعتبارات مربوط به فرهنگیان یا ایثارگران چه می‌خواهیم بکنیم و آیا در خصوص نیازهای بخش به عنوان مثال کشاورزی یا خرید تضمینی گندم چه می‌خواهیم بکنیم یعنی عمدتاً ذهن نمایندگان محترم درگیر مصارف است و طبیعی هم هست، چون نمایندگان تصورشان بر این است که منابع قطعی حاصل می‌شود حالا در مورد مصارف باید بحث کنیم که ما البته مخالفتی با این موضوع نداریم.

 

واریزی میلیونی برای حقوق بازنشستگان در شب یلدا

داوود منظور در ادامه افزود: ولی اگر بخواهیم بر اساس این ماده واحده‌ای که خود دوستان در اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی عمل کنیم این رویه را باید طی می‌کردیم ما امروز توضیح دادیم که ما در سقف منابعی که پیش بینی کردیم که صرفاً هم بودجه دولت نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد ۱۸.۲ درصد رشد کرده‌ی ما سعی کردیم یک بودجه‌ای داشته باشیم غیر تورمی یک بودجه‌ای داشته باشیم که به مردم پیام آرامش بدهیم برای سال آینده و ارقام بودجه‌ای را بسیار واقعی دیدیم درآمدهای نفت را واقعی کردیم درآمدهای گمرکی را بسیار واقعی دیدیم برخی از ارقام درآمدهای ما نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده، چون در سال گذشته یعنی در همین سال ۱۴۰۲، چون در سال ۱۴۰۲ این‌ها تحقق پیدا نکرده مصوباتی که مجلس محترم در سال گذشته در بودجه داشتند امسال ما نتوانستیم اجرا کنیم درآمدهایش را محقق نکردیم بعضاً لذا ما این‌ها را بازنگری کردیم و سقف بودجه را متناسب با تجربه‌ای که در سه سال گذشته داشتیم برای سال آینده با توجه به ظرفیت‌ها پیش‌بینی و ارائه کردیم و رشدش هم ۱۸ درصد سر جمع است.

پیش بینی واریزی برای بازنشستگان، فرهنگیان، ایثارگران و نظامیان در بودجه دیده شده

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اما ما امروز اطمینان دادیم به نمایندگان عزیز که دولت هم دغدغه بازنشستگان را دارد و خود ما بیشتر از دیگران دغدغه‌مند هستیم که انشاالله معیشت بازنشستگان عزیز را بتوانیم تامین کنیم و لذا عرض کردیم که ۵۰ هزار میلیارد تومان در سقف منابعی که الان پیشنهاد کردیم در مرحله دوم که قرار است ما مصارف بودجه را عرضه کنیم در آنجا ما ۵۰ هزار میلیارد تومان را تخصیص خواهیم داد برای متناسب سازی دریافتی‌های بازنشستگان عزیز و شاغلین در مورد فرهنگیان ایثارگران هم همینطور است ما الان رتبه‌بندی معلمین را به طور کامل اجرا کردیم ۵۰ هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه برداشته این را اجرا کرده یعنی هر آنچه را که مجلس تصویب می‌کند دولت خودش را مکلف می‌داند به اجرا ضمناً ما خودمان را نسبت به آحاد مردم به ویژه گروه‌های خاص به ویژه بازنشستگان فرهنگیان ایثارگران نظامیان ما نسبت به این گروه‌های خاص خودمان را بیش از هر کسی متعهد می‌دانیم و لذا ما حتماً در بودجه در قسمت دوم این موارد را به خوبی پیش بینی خواهیم کرد

منبع: خبر آنلاین

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها