جوان / دیدار انتخاباتی کارگزارانی‌ها و روحانی با چاشنی انتقاد و گلایه

کد خبر: 1263618

جوان نوشت: گرچه محسن هاشمی همچون دیگر اعضای خانواده‌اش، الگوی موفق سیاسی را پدرشان می‌داند، اما به نظر می‌رسد از تفاوت‌های بنیادین روحانی و هاشمی مطلع نیست.

جوان / دیدار انتخاباتی کارگزارانی‌ها و روحانی با چاشنی انتقاد و گلایه

گروه سیاست سایت فردا - همان‌طور که محمدباقر نوبخت، دبیر کل حزب اعتدال و توسعه (نزدیک به روحانی) بر تصمیم این حزب برای شرکت در انتخابات مجلس تأکید کرده بود، اخبار رسیده از دیدار اوایل مهره ماه حسن روحانی با اعضای کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی هم نشان می‌دهد که تأکید حسن روحانی بر شرکت در انتخابات است. 

روزنامه جوان در این باره نوشته: مجله آگاهی نو که مدیریت آن را محمد قوچانی عضو شورای مرکزی کارگزاران برعهده دارد، در شماره جدید این مجله جزئیاتی از دیدار اخیر کارگزاران با روحانی را بازگو کرده است؛ در این دیدار محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی این حزب از روحانی خواسته که جبهه اصلاحات را از انفعال خارج کند و تلویحاً او را به ایفای نقشی شبیه نقش هاشمی رفسنجانی دعوت کرده است. 

گرچه محسن هاشمی همچون دیگر اعضای خانواده‌اش، الگوی موفق سیاسی را پدرشان می‌داند، اما به نظر می‌رسد از تفاوت‌های بنیادین روحانی و هاشمی مطلع نیست. 

حزب کارگزاران همواره از رویکرد رادیکالی طیف تندروی اصلاح‌طلب گلایه‌مند بوده و از جمله، محمد قوچانی در توصیف عملکرد طیف رادیکال جبهه اصلاحات ایران که اعضای آن را عمدتاً چهره‌های حزب اتحاد ملت تشکیل می‌دهد، پیشتر نوشته بود که این افراد مانع از حمایت جبهه اصلاحات از کاندیداتوری عبدالناصر همتی در انتخابات ۱۴۰۰ شد، اما در کمال تعجب نه‌تن‌ها برای شورای شهر تهران فهرست دادند بلکه نام و امضای سیدمحمد خاتمی را به‌صراحت خرج آن فهرست کردند چراکه گمان می‌کردند اکثریت کرسی‌های آن شورا در اختیار حزب اتحاد ملت خواهد بود، به‌تعبیر قوچانی «پشت‌پرده این رادیکالیسم چپ نوعی اپورتونیسم (فرصت‌طلبی) قرار داشت!»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها