شمار قربانیان کرونا در نیویورک از ۳۰ هزار نفر گذشت

کد خبر: 997871

فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این ایالت از مرز ۳۰ هزار نفر عبور کرده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، «اندرو کوئومو» فرماندار ایالت نیویورک روز سه‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که میزان مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 در این ایالت اکنون به بیش از 30 هزار مورد رسیده است.

به گفته اندرو کوئومو، طی 24 ساعت گذشته بالغ بر 1000 مورد ابتلا به بیماری کووید-19 و همچنین 56 مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به این بیماری در ایالت نیویورک گزارش شده است.

ایالت نیویورک در زمان حاضر از لحاظ شمار قربانیان ویروس کرونا بالاتر از تمامی کشورهای جهان به‌جز انگلیس، ایتالیا، برزیل و البته خود آمریکا قرار دارد.

این ایالت که با جمعیتی نزدیک به 20 میلیون نفر چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شود، از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز گوی سبقت را از همه کشورهای جهان به جز آمریکا، برزیل و روسیه ربوده است.

تاکنون بیش از 380 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به ثبت رسیده است که این رقم معادل بیش از یک‌پنجم کل موارد ثبت‌شده در آمریکاست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها