وزیر صمت: خودروسازان بیش از ۲۷ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکار هستند

کد خبر: 1125940

وزیر صمت از بدهی بیش از ۲۰هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو به قطعه سازان خبر داد و گفت: خودروسازان ۲۷ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهی دارند ولی برای حل این مشکل اخیرا اقداماتی انجام شده است.

سید رضا فاطمی امین امشب در جلسه شورای اداری گیلان در سالن شهدای ناجا با بیان اینکه گیلان یکی استان‌های با ظرفیت خوب در حوزه صنعت است، اظهار کرد: در شهرستان صومعه‌سرا موضوعات مختلفی در حوزه نوغان و صنایع نساجی مطرح شد اما با اقدامات صورت گرفته صنایع ابریشم راه‌اندازی اما برای ثبات باید زنجیره ایجاد شده و وزارت صمت آماده هر گونه کمک است.

وی با اشاره به نقش مؤثر گیلان در توسعه صنایع سلولوزی گفت: در حوزه صنایع چوب مشکلاتی عدیده‌ای در گیلان و شهرستان صومعه‌سرا وجود دارد که در تلاشیم تمامی این مشکلات برطرف شود.

وزیر صمت با تأکید بر اینکه پروژه‌های نیمه تمام صنعتی باید در گیلان تکمیل شود، بیان کرد: دو هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل واحدهای صنعتی برای تکمیل ۱۶ هزار طرح صنعتی در گیلان نیاز است و با انجام اینکار برای دو هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گفته فاطمی امین، گیلان ظرفیت مناسبی برای تحقق طرح‌های صنعتی این کار دارد و هفت خط کشتی‌رانی به آستاراخان خریداری شده و در تلاشیم این ظرفیت افزایش پیدا کند.

وی تسهیلات بانکی را مهم‌ترین معضل واحدهای تولیدی دانست و افزود: در این خصوص مکاتباتی با بانک‌های عامل و مروری انجام و به زودی این مشکلات برطرف خواهد شد.

وزیر صمت از بدهی بیش از دو ۲۰هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو به قطعه‌سازان خبر داد و گفت: خودروسازان ۲۷  هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهی دارند اما برای حل این مشکل اخیراََ اقداماتی انجام شده است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها