بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس؟ کدام روش را برای سفر انتخاب کنیم؟

کد خبر: 986857

با چه وسیله ای سفر کنیم؟ بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس؟ این سوالیست که ذهن بسیاری از کسانی قصد سفر دارند را مشغول کرده است. اما به درستی بهتر است از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟ در این مقاله مزیت های سفر با هر کدام را توضیح می دهیم.

با چه وسیله ای سفر کنیم؟ بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس؟ این سوالیست که ذهن بسیاری از کسانی قصد سفر دارند را مشغول کرده است. اما به درستی بهتر است از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟ در این مقاله مزیت های سفر با هر کدام را توضیح می دهیم.

ویژگی های سفر با هواپیما

خرید بلیط هواپیما و سفر با آن، سریعترین راه رسیدن به مقصد است. اگر در مسیرهای طولانی سفر می کنید، استفاده از هواپیما بسیار مناسب تر از سایر وسایل نقلیه است. مخصوصا اگر دارای فرزند هستید، برای جلوگیری از اذیت شدن آنها بهتر است از هواپیما استفاده کنید.

همینطور سرویس بهداشتی تمیزتری نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی دارد که برای بسیاری اهمیت دارد.

قیمت های متنوع بلیط هواپیما در روزهای متفاوت سال و ایرلاین های مختلف، حق انتخاب بیشتری را به مسافران می دهد. انواع بلیط های چارتر و سیستمی نیز با قیمت های مختلف در اختیار مسافران قرار می گیرد.

امکان رزرو ارزانتر بلیط هواپیما با نزدیک شدن به ساعات پرواز وجود دارد. البته فراموش نکنید که در فصول پر تردد که به سرعت صندلی های هواپیما پر می شود، عموما این اتفاق نمی افتد.

فرار از ترافیک نیز از دیگر ویژگی های سفر با هواپیما است. در سفر با هواپیما مخصوصا در ماه های شلوغ سفر، دیگر با مشکلات ترافیک جاده ها دست و پنجه نرم نمی کنید!

ویژگی های سفر با قطار

سفر با قطار در ایران پیشینه ای طولانی دارد. خوشبختانه مسیرهای ریلی کشور هر ساله رو به افزایش است و مردم به راحتی با خرید بلیط قطار می توانند به نقاط مختلف کشور سفر کنند.

سفر با قطار عموما حس امنیت بالاتری را به مسافران القا می کند. علاوه بر آن مسافران می توانند در فضای قطار حرکت کنند و دیگر نیازی نیست در تمام طول سفر تنها بر روی صندلی خود بنشینند. قیمت ارزانتر بلیط قطار نیز از دیگر ویژگی های مثبت سفر با قطار برای خانواده ها می باشد.

قطار هم انواع مختلفی دارد و اگر سطح کیفیت سفرتان برایتان اهمیت دارد می توانید بلیط قطار VIP خریداری کنید. خرید بلیط قطار بسیار راحت است. هم از طریق سایت های گردشگری و هم از طریق مراکز فروش حضوری و راه آهن امکان خرید بلیط قطار وجود دارد.

اما سفر با قطار معایبی نیز دارد. از جمله طولانی شدن سفر را می توان از مشکلات سفر با قطار عنوان کرد.

ویژگی های سفر با اتوبوس

عده ای دوست دارند برای سفر بلیط اتوبوس تهیه کنند و راهی جاده شوند.

مهمترین ویژگی سفر با اتوبوس که دلیل محبوبیت آن شده را می توان ارزان بودن آن نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی دانست. از این رو نه تنها دانشجویان بلکه بسیاری از خانواده ها برای سفر بلیط اتوبوس تهیه می کنند.

در مواقعی نیز مسافران می توانند بلیط اتوبوس خود را با قیمت بسیار کمتری تهیه کنند. به عنوان مثال در زمان حرکت اتوبوس و در صورت خالی ماندن آن، رانندگان اتوبوس با هزینه کمتری گاها با 50 درصد تخفیف به مسافران ارایه می کنند.

اما سفر با اتوبوس معایبی هم دارد. متاسفانه حوادث جاده ای زیادی مسافران را تهدید می کند. همچنین فرار از ترافیک جاده ای در سفر با اتوبوس غیر ممکن است.

البته از موارد مثبت سفر با اتوبوس در مقابل هواپیما می توان گفت که امکان گم شدن چمدان ها کمتر است. از این رو نگران گم شدن وسایلتان در سفر با اتوبوس نباشید.

نبودن سرویس بهداشتی داخل آن و استفاده از سرویس بهداشتی های داخل جاده از دیگر معایب سفر با اتوبوس است.

خرید بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس

فرقی نمی کند از چه وسیله نقلیه ای برای سفر استفاده می کنید. در سایت سفرمی www.safarme.com می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک بلیط موردنظر خود را تهیه کنید. خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر، می تواند آرامش خیال در سفر را برای شما به همراه داشته باشد. برای همین حتما از سایتی که پشتیبانی 24 ساعته در تمام ایام سال را برای مسافرانش تضمین می کند خرید خود را انجام دهید.

در خرید خود عجله نکنید و سایتی که خدمات مناسب ارایه می کند را انتخاب کنید. در صورت بروز سوالی با شپتیبانی سایت تماس بگیرید. در صورتی که خرید اینترنتی برای شما دشوار بود می توانید با سفرمی تماس حاصل کنید تا کارشناسان سفرمی خود، بلیط و یا هتل شما را رزرو نمایند.

در صورت داشتن هرگونه نظر و یا انتقادی نیز می توانید با بخش امور مشتریان سفرمی تماس حاصل فرمایید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها