اقساط وام قرض الحسنه کرونایی چقدر است؟

کد خبر: 987590

افرادی که وام یک میلیونی کرونا را دریافت می‌کنند می‌توانند در این خبر از بازپرداخت ماهیانه این وام مطلع شوند.

باشگاه خبرنگاران: پس از شیوع ویروس کرونا و آسیب دیدن کسب و کارها، دولت با انواع بسته‌های حمایتی به حمایت از اقتصاد کشور پرداخت، وام‌های یک میلیون تومانی که برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شد از ابتدا ماجرا مقرر به پرداخت با سود ۱۲ درصد بود و سپس این رقم به ۴ درصد رسید و در نهایت دولت متقبل به پرداخت سود این رقم به بانک‌ها شد.

این وام یک میلیون تومان بوده و قرار است بازپرداخت آن به ۲۴ ماه تقسیم شود. حال طبق یک محاسبه سر انگشتی بازپرداخت در هر ماه معادل ۴۱ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود این رقم از حساب یارانه افراد کسر خواهد شد.

متاسفانه با گذشت چندین روز از قول دولت مبنی بر تامین وام برای این افراد، هنوز ساز و کاری برای اعلام آمادگی مردم جهت دریافت وام ابلاغ نشده است و مردم همچنان سردرگم هستند. یک بار مراجعه اشتباه به یک سایت و حال قول رئیس جمهور برای اعلام درخواست با پیامک مردم را بیشتر کلافه کرده است.

از طرفی هنوز هم پرداخت مرحله دیگری از یارانه کرونایی که به ۳ میلیون نفر به مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بود هم مشخص نیست و این بین افراد زیادی هم شاکی از عدم دریافت این یارانه هستند. با وجود این که رئیس جمهور زمان پرداخت این وام را پیش از ماه رمضان اعلام کرده است، باشگاه خبرنگاران جوان همچنان پیگیر زمان واریز وام یک میلیون تومانی و همچنین یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی مربوط به حمایت از کرونایی هاست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها