وضعیت بیماری کرونا در لرستان به مرحله هشدار رسید

کد خبر: 985131

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با توجه به انتقال سریع ویروس کرونا ،وضعیت این بیماری در استان به مرحله هشدار رسیده است.

ایرنا: محمود ثمینی شامگاه یکشنبه در جمع رسانه ها افزود: در عین حال طرح غربالگری به موقع و به خوبی در استان اجرا شد که با شناسایی شهروندان مشکوک و افراد خودمعرف، شناسایی های لازم انجام شد.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان گفت: در حال حاضر ۲۳۶ نفر در استان بستری هستند و حدود ۵۰۰ تخت نیر آماده شده و از مجموع ۱۰۵ تخت آی سی یو (مراقبت های ویژه)نیز ۵۰ تخت در اختیار مبتلایان به این بیماری است.

وی با اشاره به تجهیز ۲۲۰ تخت نقاهتگاهی برای افراد مشکوک و ترخیص شده گفت: بسیاری از مردم با فرهنگ بالا با موضوع برخورد کرده و همکاری خوبی در کاهش تجمعات داشته اند که این اقدام تاثیر تازایی در کاهش چرخه ویروس دارد.

ثمینی خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی انتقال ویروس ،چرخه نیروی انسانی است و این امر بیشتر در تجمعات اتفاق می‌افتد که با توجه به ظهور دیر هنگام علائم نهایی بیمار و انتقال سریع ویروس از اصناف خواهش کردیم با همکاری لازم این چرخه انتقال را محدود کنند ک که اقدامات مثبتی نیز صورت گرفت.

وی با اشاره به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: این طرح از هشتم فروردین ماه شروع شده که بر اساس آن از ورود افراد غیر بومی به شهرهای مختلف جلوگیری می‌شود و برای انجام آن در لرستان ۲۱ نقطه شناسایی شده که با ۱۲۰ نیروی پلیس در سه شیفت اجرا می شود.

ثمینی ادامه داد: ۴۹ هزار و ۸۸۰ مورد بازدید از اصناف استان به عمل آمده که منجر به پلمب ۲ هزار و ۵۳۰ واحد متخلف و صدور یکهزار و ۳۸۰ واحد شد که برخورد با اصناف قانون شکن همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه روز سیزده بدر خطر اپیدمی افزایش می یابد گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا، تمامی تفرجگاه ها، پارک ها و اماکن تفریحی تعطیل هستند و خودروهایی که در این اماکن پارک کنند طبق قانون اعمال جریمه خواهند شد.

تا ۱۰ فروردین تعداد مبتلایان به کرونا و جان باختگان این بیماری در لرستان به ترتیب ۶۸۰ و ۴۸ نفر بوده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها