محمود عباس: امارات حق اظهارنظر از جانب فلسطین را ندارد

کد خبر: 1014141

رئیس تشکیلات خودگردان اعلام کرد فلسطینیان اجازه نخواهند داد از مسئله فلسطین به عنوان دستاویزی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس بهره‌برداری شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از جروزالم پست، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد امارات حق اظهارنظر از جانب فلسطین را ندارد.

محمود عباس در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد فلسطینیان سوء استفاده از مسئله فلسطین به عنوان بهانه‌ای برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نخواهد پذیرفت. وی در ادامه افزود امارات یا هیچ کشور دیگری حق سخن گفتن از جانب ملت فلسطین را ندارد.

رئیس تشکیلات خودگردان تاکید کرد اقدام مشابه از سوی هر یک از کشور‌های عربی با موضع یکسان همراه خواهد بود.

محمود عباس در حالی این سخنان را گفت که «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه روز گذشته در سخنانی مدعی شد امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط با اسرائیل در راستای نجات راه حل ایجاد دو دولت و نیز «خرید وقت» به منظور از سرگیری مذاکرات میان تل آویو و فلسطین است و اقدامی مناسب به شمار می‌رود.

گفتنی است رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد امارات و رژیم صهیونیستی طی سه هفته آتی، توافقی مبنی بر عادی‌سازی روابط خود را در کاخ سفید به امضا خواهند رساند. این توافق در واقع علنی‌سازی روابطی است که پیش از این مخفیانه میان دو طرف در جریان بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها