وزیر خارجه رژیم بحرین به نتانیاهو چه گفت؟

کد خبر: 1020522

وزیر خارجه امارات در مراسم امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی به دفاع از این اقدام خائنانه پرداخت و آن را به نفع منطقه دانست.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکه المیادین، سخنرانی عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات در مراسم امضای توافق سازش آغاز شده است.

وزیر خارجه امارات در تلاش برای توجیه خیانت آشکار به مسئله فلسطین و با وجودی که خداوند در آیات قرآن کریم به صراحت مسلمانان را از دوستی و همپیمانی با یهودیان برحذر می دارد، مدعی شد : دین اسلام می گوید خدا تو را به سوی صلح می برد ، اما این اصول زمانی که به فعل تبدیل شوند جنبه واقعیت به خود می گیرند ، ما اکنون برای تغییر خاورمیانه تلاش می کنیم‎

وزیر خارجه امارات افزود: از نتانیاهو به خاطر توقف طرح الحاق تشکر می کنیم‎.

ادعای مقام اماراتی درباره توقف طرح الحاق در حالی است که نتانیاهو به صراحت از عزم خود برای اجرای این طرح سخن گفته است.

«عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه رژیم بحرین هم سخنان خود را به زبان انگلیسی ایراد کرد و مدعی شد : خاورمیانه برای مدتها به دلیل کشمکش و بی اعتمادی دچار عقب ماندگی شد ، اکنون من معتقدم که فرصتی برای تغییر به وجود آمده است.

رسانه های های عبری زبان گزارش دادند که وزیر خارجه بحرین خطاب به نتانیاهو گفت : ما گام هایی را که شما و کابینه اسرائیل برداشته اید،پذیرفته و ارج می نهیم ، ما اعلام می کنیم که صلح دائم زمانی امکان پذیر خواهد بود که همه به حقوق کشورهای و شهروندان در منطقه احترام گذرده و از آن حمایت کنند ‎.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها