رسانه اسرائیلی: کرونا از کنترل ما خارج شده است

کد خبر: 1024071

در حالی که یک روزنامه عبری زبان از خارج شدن شیوع ویروس کرونا از کنترل مسئولین رژیم صهیونیستی سخن گفت ، یک روزنامه دیگر خبر داد که شرایط قرنطینه و منع رفت و آمد باعث شد تا صهیونیست‌ها کمی مشکلات فلسطینیان را احساس کنند.

خبرگزاری تسنیم: روزنامه یدیعوت احارانوت در شماره امروز جمعه خود با انتشار گزارشی خبر داد ، ویروس کرونا یا همان کووید 19 به شکل برق آسا و غیر قابل کنترلی در حال گسترش است و می توان با اطمینان اعلام کرد که سازمان های زیربط در (رژیم) اسرائیل توانی برای کنترل آن ندارند.

این روزنامه عبری زبان با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیش از یک ربع میلیون نفر تاکید کرد شمار صهیونیست های مبتلا به این ویروس در شهر قدس از مرز 35 هزار نفر گذشته است.

در گزارش این روزنامه عبری زبان تاکید شده است با توجه به این آمار می توان گفت طی 7 ماه گذشته از هر 36 نفر ساکن (فلسطین اشغالی) یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شده است و فاجعه بار تر این که نیمی از مبتلایان طی (سپتامبر) ماه گذشته میلادی به این ویروس دچار شده اند.

معاریو دیگر روزنامه عبری زبان رژیم صهیونیستی در یادداشتی با اعتراف به جنایاتی که نظامیان صهیونیست علیه فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه(با محاصره ظالمانه آن) مرتکب شده اند نوشت : قرنطینه و منع رفت و آمد بخشی از آن چه که فلسطینیان دچار آن هستند را برای ما نمایان کرد.

الون بن دیوید نویسنده این یادداشت تاکید کرد : آن چه امروز در مناطق مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد آن هستیم روتین عادی است که نیروهای نظامی ما علیه فلسطینیان اعمال می کنند.

تحلیلگر نظامی معاریو در ادامه این یادداشت که در شماره امروز جمعه منتشر شد تاکید کرد : نه تنها مسئله منع رفت و آمد بلکه پست های ایست و بازرسی نیز باعث ترافیک های سنگین شد همین امر باعث شد تا هفته جاری "اسرائیلی ها" هم احساس کنند فلسطینیان چه مشکلاتی دارند.

بن دیوید همچنین خبر داد رفتارهای نظامی برای مقابله با کرونا کارساز نیست گرچه عناصر پلیس هرگاه که تصمیم بگیرند افراد را به دلیل عدم استفاده صحیح از ماسک جریمه کرده یا حتی بازداشت می کنند و اگر اعتراضی هم بکنید حتما پلیس را میهمان خانه خود هم خواهید دید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها