تمجید دیپلمات روس از سردار سلیمانی

کد خبر: 970216

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی توسط مسیحیان سوریه، از نقش این فرمانده ایرانی در محافظت از مسیحیان در سوریه و عراق تمجید کرد.

خبرگزاری فارس: «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز پنج‌شنبه از نقش سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محافظت از مسیحیان سوریه و عراق تمجید کرد.

دو روز پیش در «حلب» سوریه با برگزاری مراسمی، یاد این فرمانده ایرانی را گرامی داشته و از او به دلیل نقش برجسته‌ای که در محافظت از شهروندان و اماکن مسیحی در سوریه و عراق داشته به نیکی یاد کردند.

اولیانوف امروز با اشاره به سخنرانی یکی از کشیش‌های حلب در تمجید از سردار سلیمانی، در توییتر نوشته است: «شرم بر من که از نقش این ژنرال در محافظت و حفظ جان مسیحیان در سوریه و عراق اطلاع نداشتم.»

وی در پاسخ به یکی از کاربران هم که نوشته است که سردار سلیمانی با مبارزه با داعش به حفظ جان همه، از جمله مسیحیان کمک کرده، نوشته است: «منظور من هم همین بود. اما در این چند روز، گزارش‌هایی مشاهده کرده‌ام که در آن‌ها مسیحیان عراق و سوریه از این ژنرال فقید تقدیر کرده‌اند. او عملا به حفظ جان آن‌ها کمک کرد.»

در روزهای اخیر و پس از آنکه ارتش آمریکا در اقدامی تروریستی سردار سلیمانی را هدف حمله پهپادی قرار داد، گروه‌های مختلف در سوریه و عراق به تمجید این سردار ایرانی پرداخته و نقش اساسی وی در شکست داعش را یادآور شده‌اند. یکی از این گروه‌ها مسیحیانی بوده‌اند که علاوه بر حضور در نمایندگی‌های دیپلماتیک ایران برای ابراز تسلیت، مراسم‌هایی را نیز برای بزرگداشت سردار سلیمانی برگزار کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها