پاسخ خانم طراح لباس کاروان المپیک به انتقادات +عکس

کد خبر: 547241

طراحی لباس فرم کاروان ایران در المپیک 2016 ریو یکی از سوژه های داغ شبکه های مجازی و خبرگزاری های رسمی امروز بود .دو لباس زنانه و مردانه که از لحظه رونمایی موجی از انتقادها و واکنش ها را با خود به همراه داشت، به نظر شما طراح این لباس کیست و چه پاسخی به انتقادها دارد.

جام جم آنلاین: مراسم رونمایی از لباس های کاروان ایران در بازی های المپیک در حالی برگزار شد که باید گفت کمترین خلاقیت برای طراحی این لباس ها خرج شده است. گویا این تبدیل به یک عادت شده است که در تورنمنت های مهم و در مراسم هایی که ویترین معتبرترین برندهای دنیاست لباس ایرانی ها به بدترین شکل ممکن انتخاب می شود!
 لباس کاروان المپیک ایران
این بار حالا المپیک است و یک بار دیگر لباس هایی برای تیم ملی طراحی شده که هیچ رنگ و نشانی از پرچم ایران در آن دیده نمی شود.باید دید که این لباس ها را چه کسی برای ورزشکاران ایران طراحی می کند و بر اساس چه سفارشی. مهناز آرمین طراح این لباس ها گفت: «۳سال در استانبول ترکیه مشغول آموزش طراحی لباس و مدلینگ بوده‌ام. از سوابق حرفه‌ای‌ام نیز می‌توانم به طراحی لباس جام جهانی برزیل و استرالیا و طراحی لباس‌های بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل اشاره کنم».
طراحی‌های آرمین برای لباس کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو، در حالی انتقاد همگان را به دنبال داشته که او پیش از این نیز برای رویدادهای ورزشی لباس طراحی کرده است؛ یکی لباسی با نام «گلستان» با الهام از تابلو فرش ایرانی طراحی شده و در مراسم گشایش جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۵ به فدراسیون فوتبال استرالیا هدیه شده بود و دیگری که vida (زندگی) نام داشت و به مناسب جام جهانی طراحی شده بود. در ان طراحی، آرمین، ایده اصلی و اجرای این لباس شب متفاوت را از پرچم کشورهای ایران و برزیل گرفته بود. اما حالا سوال این‌جاست که با وجود سابقه طولانی این طراح بین‌المللی، چرا در طراحی‌های تازه او نه‌تنها از هر گونه خلاقیتی خبری نیست، بلکه دچار ایرادهای فراوانی نیز هست. مهناز آرمین یکی از برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره مد و لباس فجر نیز بوده است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها