دستگیری خانم کلاهبردار فضای مجازی

کد خبر: 911626

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: یک زن ۴۰ساله که از طریق سایت دیوار اقدام به سرقت و کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

خبرگزاری ایرنا: سرهنگ شهرام پورسعادت در این خصوص اظهار داشت: زنی ۴۰ ساله با قراردادن عکس لوازم منزل درسایت دیوار با قیمت پایین، افرادی را که با وی تماس می‌گرفتند طعمه خود قرار می‌داد.

وی افزود: این کلاهبردار فضای مجازی با دریافت شماره حساب افرادی که در سایت دیوار کالای خود را برای فروش گذاشته بودند و ارائه آن به عنوان فروشنده همان کالا به افراد دیگر و واریز پول توسط طعمه‌ها به حساب فروشنده اولیه این کالا فریب خود را عملی می‌کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این کلاهبردار اجناسی که پول آن از سوی خریدار‌های ثالت پرداخت شده بود را از طریق تاکسی تلفنی به آدرسی که به فروشنده اولیه ارائه کرده بود دریافت می‌کرد گفت که با هوشیاری ماموران پلیس آگاهی رباط کریم این فرد شناسایی و دستگیر شد.

پورسعادت توضیح داد: تاکنون ۱۰ نفر از شاکیانی که به این روش مالباخته اند شناسایی شدند و در این رابطه پرونده تشکیل و به مرجع قضایی ارجاع شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از مردم خواست تا مراقب کلاهبرداری‌های این گونه سایت‌ها باشند و تا زمانیکه از فرد فروشنده یا خریدار مطمئن نشدند هیچ وجهی را پرداخت یا دریافت نکنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها