سالمون کبابی یک غذای رژیمی و خوشمزه

کد خبر: 831500

سالمون یکی از سالم‌ترین ماهی‌هایی است که می‌توانید استفاده کنید و از منابع غنی پروتئین، چربی‌های سالم و کلسیم به حساب می‌آید. و اما در کنار این منبع پروتئین گل کلم نیز حضور دارد که سرشار از فیبر است.

سرویس سبک زندگی فردا: سالمون و گل کلم غذا‌هایی هستند که وقتی ادویه جات را با آن‌ها ترکیب می‌کنید فوق العاده می‌شوند. ادویه جات علاوه بر اینکه می‌توانند طعم غذا را از این رو به آن رو کنند مواد مغذی بسیاری نیز در خود دارند که برای سلامت بدن مفید است. سالمون یکی از سالم‌ترین ماهی‌هایی است که می‌توانید استفاده کنید و از منابع غنی پروتئین، چربی‌های سالم و کلسیم به حساب می‌آید. و اما در کنار این منبع پروتئین گل کلم نیز حضور دارد که سرشار از فیبر است. در نتیجه غذایی که خواهید پخت وعده‌ای فوق العاده سالم است که می‌تواند در مسیر کاهش وزن نیز کمکتان کند. در ادامه این مطلب را به نقل از دکتر کرمانی بخوانید.

سالمون کبابی یک غذای رژیمی و خوشمزه

مواد لازم: یک قاشق غذا خوری روغن زیتون یک قاشق غذا خوری زیره خرد شده سه چهارم قاشق چای خوری نمک یک هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه چهار فنجان گلچه‌های گل کلم یک چهارم فنجان گشنیز تازه، خرد شده یک چهارم فنجان کشمش طلایی یک قاشق غذا خوری آب لیمو تازه یک دوم قاشق چای خوری پودر گشنیز یک هشتم قاشق چای خوری ترکیب ادویه جات (هر نوع که باب میلتان بود) چهار عدد فیله سالمون به همراه پوست اسپری پخت یا کمی روغن چهار برش لیمو روش پخت سالمون کبابی فر را تا ۴۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. روغن زیتون، یک دوم قاشق چای خوری پودر زیره، یک چهارم قاشق چای خوری نمک و فلفل سیاه را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید. گل کلم‌ها را اضافه کنید و خوب در کاسه تکان دهید تا کاملا آغشته شوند. گل کلم‌ها را در یک لایه روی سینی پخت بچینید. سپس به مدت ۱۸ تا ۲۰ دقیقه روی دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت در فر بپزید. میکس گل کلم، گشنیز، کشمش و آب لیو را در یک کاسه ترکیب کنید. به آرامی بهم بزنید تا همگی آغشته شوند. درجه حرارت فر را تا دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت کاهش دهید. یک دوم قاشق چای خوری باقی مانده از زیره، یک دوم قاشق چای خوری باقی مانده از نمک، پودر گشنیز و ترکیب ادویه جات را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید. میکس ادویه جات را به صورت مساوی روی فیله‌ها بمالید. فیله‌ها را به صورتی که قسمت پوستشان زیر باشد روی سینی پخت که با فویل پوشانده شده و با اسپری پخت یا کمی روغن چرب شده بچینید. به مدت ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که فیله‌ها کاملا پخته شوند در دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت بپزید. سپس به همراه گل کلم‌ها و برش لیمو سرو کنید. اطلاعات تغذیه ای: مواد گفته شده در این دستور پخت برای چهار وعده است. هر وعده شامل یک عدد فیله ماهی به همراه سه چهارم فنجان گل کلم می‌شود. اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد مربوط به یک وعده از این غذا است. کالری: ۲۷۰ چربی در یک وعده: ۱۱ گرم چربی اشباع در یک وعده: ۲ گرم چربی غیر اشباع در یک وعده: ۸ گرم پروتئین در یک وعده: ۳۰ گرم کربوهیدرات در یک وعده: ۱۳ گرم فیبر در یک وعده: ۳ گرم سدیم در یک وعده: ۴۵۵ میلی گرم کلسیم در یک وعده: ۵ درصد نیاز روزانه پتاسیم در یک وعده: ۲۴ درصد نیاز روزانه قند در یک وعده: ۸ گرم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها