صوفی: اصلاحات از ائتلاف عبور کرده است

کد خبر: 1001805

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات گفت: اگر راهبرد انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو همانند راهبرد انتخابات 98 باشد، با جریان مقابل ائتلاف نخواهیم کرد.

به گزارش سایت فردا: علی صوفی، دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا حزب پیشروی اصلاحات وارد فضای انتخابات شده است، اظهار کرد: بعد از انتخابات مجلس، حزب ما به علت شرایط کرونا و قرنطینه که در کشور پیش آمده جلسه‌ای نداشته و دوشنبه (امروز) قرار است اولین جلسه شورای مرکزی این حزب برگزار ود.

وی ادامه داد: قطعا ما به عنوان اصلاح طلب، تمام تکیه گاهمان به پشتوانه مردمی است و برای اصلاح امور هم راهی به غیر از استفاده از حضور مردم در انتخابات نداریم. ما انتخابات را تنها راه اصلاح امور کشور با اراده مردم می دانیم. به هرحال در قانون اساسی نیز تکیه و محور اصلی در تعیین سیاست‌های حاکمیت، حاکم شدن مردم بر سرنوشت خود است. اصلاح طلبی هم مشی است که تکیه‌اش بر مردم و حمایت از حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه "راهی غیر از انتخابات نداریم" گفت: در هر شرایطی مجبور هستیم تلاش خودمان را برای برگزاری انتخاباتی پرشور، مردمی و با مشارکت حداکثری مردم پیگیری کنیم. اگر موانع به گونه ای بود که مثل مجلس 98 امکان ارائه لیست وجود نداشته، باشد؛ به مردم اعلام می کنیم.

وی همچنین گفت: اگر در انتخابات ریاست جمهوری امکان رسیدن به یک کاندیدای واحد برای شرکت در انتخابات را داشته باشیم، تمام تلاشمان را می کنیم کاندیدای اصلاح طلب را شناسایی کنیم و از طریق شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که احزاب اصلاح طلب از جمله حزب ما عضو آن هستند؛ کاندیدای اصلح را معرفی کنیم.

صوفی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان ائتلاف میان جریان اصلاحات و جریان رقیب وجود دارد، تصریح کرد: راهبرد انتخاباتی ما در سال 98 خلاف این موضوع را می‌گوید؛ اصلاحات از ائتلاف عبور کرده است. در انتخابات 98 تاکید کردیم که کاندیدها حتما باید اصلاح طلب باشند. اگر در انتخابات ریاست جمهوری هم همان راهبرد مورد تایید شورای سیاستگذاری باشد دیگر نمی شود به ائتلافی همچون انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و 94 فکر کرد؛ چراکه هم مردم از ما نمی پذیرند و هم ما نمی توانیم پاسخگوی کاندیدایی باشیم که نسبت اصلاح طلبی با ما ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها