غریب آبادی: برجام مسیری یک طرفه نیست

کد خبر: 839508

نماینده دائم جدید جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت:برجام مسیری یک طرفه نیست و ایران باید از منافع برجام بهره‌مند شود.

خبرگزاری مهر:کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جدید جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، در ملاقات با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اعتبارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

در این ملاقات، نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس ضمن اشاره به روابط و همکاری‌های خوب و مناسب میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری‌های فنی در جهت استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به موضوعات ایمنی، امنیت، پادمان هسته‌ای و همکاری‌های فنی، خواستار پرداختن متوازن به موضوعات مختلف دستورکار از سوی آژانس شد.

غریب آبادی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام بعنوان نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، تصریح کرد: برجام مسیری یک طرفه نیست و برای ادامه حیات آن، طرف‌های مقابل می‌بایست به تعهدات خود عمل کرده و ایران نیز از منافع برجام بهره‌مند شود.

وی ضمن اشاره به پایبندی کشورمان به اجرای برجام که برای یازدهمین بار متوالی از سوی آژانس مورد تایید قرار گرفته است، بر اهمیت نقش مستقل، حرفه‌ای و بی طرفانه آژانس تاکید کرد.

آمانو نیز در این ملاقات ضمن خوش آمدگوئی و ابراز خشنودی از انتصاب غریب آبادی بعنوان نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای مهم آژانس است و طی چند سال گذشته روند همکاری‌ها میان ایران و آژانس همواره تقویت شده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: آژانس به عنوان یک نهاد فنی و تخصصی همواره تلاش کرده است تا نقش خود را بصورتی عینی، بی طرفانه و حرفه‌ای به انجام برساند.

آمانو در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای تعامل مثبت و مستمر با نماینده دائم کشورمان در آژانس، برای وی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها