سردار سلامی: به ادعاهای استکبار توجه نکنید

کد خبر: 1108933

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی در تمامی عرصه‌ها افزایش پیداکرده است، گفت: اگر دشمن از نبرد سایبری حرف بزند سپاه و بسیج قادر به مقابله با استکبار است.

سردار سرلشکر حسین سلامی عصر امروز در دیدار با پاسداران و بسیجیان گردان‌های امام حسین در سالن شهدای بنی فاطمه(س) لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با بیان اینکه شهدا حجت راه پروردگار مردم و مسؤولان در جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: سرزمین گیلان در عرصه جهاد محل طلوع ستارگان درخشان مثل شهید خوش‌سیرت، املاکی و بیگلو بوده و انقلاب اسلامی استحکام خود را مدیون خون پاک شهدا است. 

وی با اشاره به فداکاری‌های لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان گفت: این لشکر یادگار فرماندهی شهید حاج حسین همدانی می‌باشد که در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در دفاع از اراضی کشور و در نبرد با تکفیری‌ها فداکاری‌های زیادی را کسب کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لشکر۱۶ عملیاتی را لشکری وفادار دانست و بیان کرد: لشکر ۱۶ لشکری وفادار، فداکار، قدرتمند و پرافتخار است لذا باید ویژگی‌های شهیدان و قهرمانان این لشکر را به جوانان بازگو کنیم.

سلامی با تأکید بر لزوم توجه به گسترش فرهنگ شهادت و ایثارگری در جامعه اسلامی تصریح کرد: مسلمانان نباید اجازه نفوذ استکبار و دشمن را به سرزمین خود بدهند زیرا بر اساس آیه قرآن  در هر زمانی که دشمنی را می‌یابید باید با آن جنگیده و از سرزمین‌های اسلامی آنان را دور کنیم‌.

وی با بیان اینکه زندگی عزتمند در جامعه اسلامی منجر به ایجاد آرامش درونی در بین مردم می‌شود، گفت: توجه به زندگی عزتمند باعث امداد غیبی پروردگار به آن انسان می‌شود که نمونه بارز آن را در مقابله رزمندگان نیروی دریایی سپاه با آمریکا نمونه بارز امداد پروردگار را شاهد بودیم  که باعث پیروزی رزمندگان اسلام شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سوریه را محور مهم در دفاع از بلاد اسلامی دانست و بیان کرد: سوریه محوری مهم در دفاع از بلاد اسلامی و مسلمانان در مقابله به یورش کفار است و اگر فداکاری نیروهای مقاومت و مدافعین حرم نبوده است دشمن با خاک ایران نزدیک شده بود.

سلامی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی در تمامی عرصه‌ها افزایش پیداکرده است، افزود: در دوران دفاع مقدس مردم نشان دادند با تمام‌توان و حتی با دستانی خالی در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به افزایش قدرت نظامی جمهوری اسلامی در برابر استکبار بیان کرد: اگر دشمن از نبرد سایبری حرف بزند سپاه و بسیج قادر به مقابله با استکبار است، زیرا آمریکا به قدرت نظامی، سیاسی، فرهنگی و نظامی جمهوری اسلامی پی برده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمامی ساعات و روزها در جمهوری را تجلی واقعه عاشورا برشمرد و گفت: استکبار ساعتی و روزانه برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای نابودی جمهوری اسلامی برنامه دارد لذا جمهوری اسلامی به جوانانی مثل جوانان لشکر ۱۶ عملیاتی سپاه قدس گیلان نیاز دارد.

سلامی با بیان اینکه دشمن در سالیان اخیر با انزوا مواجه شده است، اظهار کرد: به ادعاهای استکبار توجه نکنید زیرا در چند سال گذشته دشمن در حال عقب‌نشینی بوده و پوکی استخوان دارند به طوری که در زمان‌های مختلف تکه‌ای از آنان دچار  شکستگی می‌شود.

تأکید بر نقش مؤثر لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان در مبارزه با تکفیری‌ها

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان یکی از افتخارات گیلان در دوران دفاع مقدس بوده است، اظهار کرد: سردار شهید حسین همدانی اولین فرمانده لشکر عملیاتی۱۶ قدس گیلان بوده و در طی ۴۰ سال گذشته به‌ویژه در دوران دفاع مقدس افتخارات زیادی را کسب کرده است.

سردار محمد عبدالله پور نقش لشکر عملیاتی۱۶ قدس گیلان در مبارزه با تکفیری‌ها را بسیار مؤثر دانست و گفت: همگان لشکر عملیاتی۱۶ قدس گیلان را فاتح نبل الزهرا(س) می‌دانند که این امر نشان‌دهنده اهمیت و تأثیرگذاری رزمندگان این لشکر در نبرد با تروریست‌های تکفیری می‌باشد./فارس

 سپاه در استان‌ها باید محوریت حل مشکلات باشد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمانده کل سپاه پاسداران امنیت را زیربنای پیشرفت در هر جامعه‌ای دانست و گفت: سپاه‌های استانی باید محور حل مشکلات در کشور شود تا آرامش به جامعه بر خواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار سرلشکر حسین سلامی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر نقطه از ایران دارای ظرفیت خوبی در حوزه‌های مختلف است، اظهار کرد: هر نقطه از کشور از ظرفیت و امکانات خوبی در عرصه‌های مختلف برخوردار بوده و گیلان هم از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

وی با اشاره به ظرفیت گیلان در عرصه‌های اقتصادی گفت: گیلان در بخش کشاورزی، صنعتی و گردشگری دارای امکانات‌ و ویژگی‌های بسیار خوب و ارزشمندی است که باید از آن به نحو احسنت بهره جست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنوع قومیتی در کشور و گیلان را یک فرصت برای کشور دانست و افزود: توجه و وجود اقوام مختلف عامل مهربانی و محبت میان مردم است لذا باید از تنوع قومیتی در گیلان و کشور در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرد.

سلامی با ابراز نگرانی از افزایش نرخ پیری در گیلان افزود: بر اساس آمار گیلان به لحاظ نرخ پیری دارای وضعیت نامطلوبی است که باید اقداماتی در این خصوص اتخاذ شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به انجام برنامه‌های فرهنگی در پایدار نگه‌داشتن امنیت جامعه بیان کرد: ما برای فراهم آوردن شرایط امنیتی پایدار و پیشگیری از ناآرامی باید تلاش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی خود را افزایش و به محرومیت‌زدایی و رفع فقر کمک کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران امنیت را زیربنای پیشرفت در هر جامعه‌ای دانست و تصریح کرد: سپاه‌های استانی باید محور حل مسائل مختلف در کشور شوند زیرا اگر اقدامات خوبی در این خصوص در استان‌‌ها شکل گیرد طور یقین آرامش به جامعه بر خواهد گشت.

سلامی با بیان اینکه حفظ امنیت اجتماعی جامعه یکی از اهداف سپاه پاسداران در کشور است، گفت: آمریکا با تحریم در تلاش است ملت ما را نا امید کند لذا بسیجی‌ها باید اهداف دشمن را شناخته و در همان راستا به امیدآفرینی جامعه کمک کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید