تشریح نشست کمیسیون اقتصادی/اصلاح ساختار خصوصی سازی

کد خبر: 1118854

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاح ساختار خصوصی سازی ضرورت دارد و در صورت نیاز باید برخی قوانین مورد بازنگری قرار بگیرد.

غلامرضا مرحباء  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  ؛ در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5دی ماه) کمیسیون متبوع خود گفت: رئیس سازمان خصوصی سازی در نشست امروز کمیسیون اقتصادی حاضر و گزارشی را در حوزه خصوصی سازی ارائه کرد، متاسفانه بر اساس گزارش‌ها ارائه شده شرایط خصوصی سازی در کشور نمره قابل قبولی را دریافت نمی‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود60 درصد از واگذاری‌ها تنها تغییر مالکیت بین وزارتخانه‌ها است و بیشتر واگذاری انجام شده تا خصوصی سازی واقعی، ادامه داد:اصلاح ساختار خصوصی سازی ضرورت دارد و در صورت نیاز باید برخی قوانین مورد بازنگری قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه متاسفانه در واگذاری‌ها اهلیت رعایت نشده و پیوست امنیتی ، فرهنگی و اجتماعی ندارند و اهداف آنها محقق نمی‌شود، عنوان کرد:با این وضعیت سازمان خصوصی سازی به اهداف درآمدی خود دست پیدا نمی‌کند زیرا به دنبال کسب درآمد از خصوصی سازی است و بر همین اساس موسسات و شرکت‌ها به افراد فاقد اهلیت واگذار می‌شوند بنابراین باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته دولت‌ها عملکرد خوبی در زمینه خصوصی سازی نداشته‌اند، گفت: مقرر شد نشست‌هایی در زمینه خصوصی سازی طی هفته‌های آینده برگزار شود، امیدواریم با اصلاح در روش‌ها و سازوکارها بتوانیم خصوصی سازی را به اهداف قانونی خود نزدیک کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، مدیرعامل سازمان اموال تملیکی و سخنگوی شورای نگهبان میهمانان نشست بعدی کمیسیون اقتصادی بودند، گفت: در این نشست در زمینه بررسی اصلاحات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مباحثی مطرح و ایرادات شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مقرر شد گزارشی از سوی مرکز پژوهش‌ها به کمیسیون ارائه ‌شود تا بتوانیم به جمع بندی نهایی دست پیدا کنیم .

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه ایرادات و ابهاماتی داشت که مقرر شد اختلاف نظرها برطرف و رسیدگی در این خصوص نهایی شود.

گفتنی است در نشست امروز   سیدغنی نظری خانقاه  نماینده مردم خلخال و کوثر،  علی رضائی  نماینده مردم  کنگاور، صحنه و هرسین و  محمد علی پور  نماینده مردم ماکو، چالدران و پلدشت و شوط با رای اعضای کمیسیون اقتصادی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 حاضر می‌شوند./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها