نماینده مجلس: وضعیت بازار مسکن اورژانسی شد

کد خبر: 985534

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که وضعیت بازار مسکن اورژانسی است، گفت:بدنه اجرایی و مدیریتی کشور تصمیم قابل قبولی برای رونق تولید مسکن اتخاذ نکرده است.

خبرگزاری تسنیم: محمدرضا رضایی با اشاره به افزایش ۴۷ درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن اظهار کرد: گرچه افزایش سقف تسهیلات ساخت و ساز و تولید مسکن می‌تواند در ارتقا میزان ساخت و ساز در کشور اثرگذار باشد، اما به نظر می‌رسد هنوز بدنه اجرایی و مدیریتی کشور تصمیم قابل قبولی برای رونق تولید مسکن اتخاذ نکرده است.

وی تصریح کرد: وضعیت بازار ساخت و ساز مسکن بسیار نامطلوب و نگران کننده است، به ویژه آنکه با شیوع بیماری کرونا بخشی از پروژه‌های تولید مسکن متوقف شده و با این حال دولت هنوز هیچ اقدامی برای حمایت اقتصادی از سازندگان صورت نداده است.

وی با بیان این‌که وضعیت بازار ساخت و ساز مسکن اورژانسی است، افزود: وضعیت بازار مسکن به گونه‌ای است که بسیاری از سازندگان برای حضور در عرصه ساخت و ساز ریسک نمی‌کنند، چون مشخص نیست که با این شرایط بازار در ماه‌های آتی به کدام سو خواهد رفت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش معاملات مسکن و افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی، اضافه کرد: به هر میزانی که آمار معاملات مسکن بالا رفته و قیمت مصالح و تجهیزات کاهش یابد، سازندگان برای حضور فعالانه در بازار ساخت و ساز تمایل بیشتری خواهند داشت.

رضایی تاکید کرد: دولت باید با ارائه تسهیلات ساخت و ساز با سود مطلوب و ارائه مصالح ساختمانی در بازار تولید مسکن تحرک ایجاد کند تا عرضه مسکن در کشور افزایش یابد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها