زندگی رئیسعلی دلواری انیمیشن شد+ عکس

کد خبر: 144059

مجموعه انیمیشن "دلاوران نخلستان" در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عبدالرضا سعیدنیا در صدا و سیمای بوشهر در حال تولید است.

مهر: علیرضا سعیدنیا، تهیه‌کننده و کارگردان این انیمیشن در این باره گفت: این مجموعه سعی به تصویر کشیدن زندگی یکی از دلاورمردان ایران زمین دارد که برای حفظ دین وسرزمین آباء و اجدادی خود از هجوم بیگانه، جان خود را فدا می‌کند.

وی افزود: این سریال، زندگی رئیسعلی دلواری را از نوجوانی تا موقع شهادت به تصویر می‌کشد که شامل مبارزات این شهید برضد نیروهای استعمارگر انگلستان که جنوب ایران را اشغال کرده‌اند، است.

این تهیه‌کننده و کارگردان با بیان اینکه تولید هر قسمت ازاین مجموعه قریب به پنج ماه زمان نیاز دارد، افزود: تکنیک دو بعدی برای ساخت این مجموعه در نظر گرفته شده که برای هر یک ثانیه آن احتیاج به کشیدن 12 تا 24 طرح مدادی بر روی کاغذ است.

وی اظهار داشت: قسمت‌های اول مجموعه به رابطه پدر و فرزندی، رابطه رئیسعلی با سایر همسالانش و خلق وخوی این شخصیت می‌پردازد.

سعیدنیا با اشاره به اینکه این مجموعه مدت هفت ماه پیش تولید داشته است، بیان داشت: تولید انیمیشن "دلاوران نخلستان از سال 87 آغاز شده و تاکنون دو قسمت از این مجموعه آماده پخش است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش همکاران و مساعدت مدیران صدا و سیمای بوشهر مجموعه انیمیشن "دلاوران نخلستان" تا اسفند 1393 آماده پخش می‌شود.

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه گلپایگانی به عنوان استاد راهنما در این مجموعه همکاری می‌کند، گفت: تعامل اساتید راهنما در پروژه‌های انیمیشن در نحوه و مراحل مراحل تولید بسیار تاثیر گذار است.

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از تهیه کننده، نویسنده، انیماتور و کارگردان: عبدالرضا سعیدنیا، رنگ‌آمیزی: سمانه قنبرپور، زهرا دیانت، دسـن: زهرا دیانت و حدیث اسلامبولچی، ترکیب: سمانه قنبرپور، موسیقی: مهدی امانی و هماهنگی: حمیده شبانی.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها