بدلکار ایرانی برای «جمشید آریا» جایزه گرفت +عکس

کد خبر: 615719

اقدسی گفت: بسیار ار گرفتن این جایزه خوشحال شدم چرا که فکر نمی کردم در ابتدای راه سخت کارگردانی بتوانم نظر هیئت داوران را جلب کنم.

خبرگزاری میزان: "ارشا اقدسی" بدلکار مطرح ایرانی هفته گذشته برای فیلم سینمایی "جمشید آریا" که اولین تجربه کارگردانی وی محسوب می شود در جشنواره فیلم هندوستان شرکت کرد. این فیلم پس از نمایش نظر هیئت داوران جشنواره هند(jaipur) را جلب کرده و برنده دیپلم افتخار قیلم این جشنواره بین المللی شد.
جمشید آریا
اقدسی در تماسی تلفنی گفت: بسیار از گرفتن این جایزه خوشحال شدم چرا که فکر نمی کردم در ابتدای راه سخت کارگردانی بتوانم نظر هیئت داوران را جلب کنم. وی خاطرنشان کرد: بیشتر برای این خوشحالم که توانستم در این جشنواره بین المللی نام هنرمند برجسته ای چون "جمشید هاشم پور" را به دنیا معرفی کنم.
بدلکار ایرانی
بنا بر این گزارش، فیلم کوتاه "جمشید آریا" که تابستان امسال برای مراسم تجلیل از یک عمر فعالیت هنری جمشید هاشم پور، در جشنواره حافظ ساخته شد، به عنوان فیلم منتخب در جشنواره معتبر جیپور هندوستان به نمایش در آمد.
این فیلم کوتاه که نخستین اثر مستقل ارشا اقدسی بدلکار سینمای ایران در سمت کارگردانی است، در مدت زمان تنها یک روز ساخته شده و داستانش فیلم به گونه ای رقم می خورد که سه قهرمان ملی احسان روزبهانی(قهرمان بوکس)،یوسف کرمی(قهرمان تکواندو) و حامد پورطالب (قهرمان جودو) در کنار ارشا اقدسی به ایفای نقش پرداخته اند.
بدلکار ایرانی بدلکار ایرانی
گفتنی است جشنواره «جیپور» یکی از معتبر‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کشور هند محسوب می‌شود،جشنواره ای که سریع ترین رشد را در جهان داشته است و حالا بزرگترین کتابخانه و آرشیو فیلم دنیا را دارد، و پیش از این نیز فیلم‌های ایرانی در آن حضور داشته‌ و موفقیت‌هایی هم کسب کرده‌اند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها