زندگی جدید بز معلول با پا‌های مصنوعی +تصاویر

کد خبر: 1015010

در این مطلب تصاویری از بز معلولی که با پا‌های مصنوعی زندگی جدیدی را آغاز کرده را مشاهده خواهید کرد.

روزیاتو: بز ماده‌ای به نام آنا که پا‌های عقب و بیشتر پا‌های جلویی اش را از دست داده بود با دریافت چهارپای مصنوعی جدید زندگی جدیدی را آغاز کرده است. این بز که آنا نام دارد و در سال ۲۰۱۵ در هوای یخبندان متولد شده بود بر اثر سرمازدگی پا‌های خود را از دست داد.

صاحب آنا و خواهر دوقلویش السا، که نام شان را از شخصیت‌های انیمیشن Frozen دیزنی گرفته اند، از آن‌ها به خوبی مراقبت نمی‌کرد، اما ۵ سال بعد این کشاورز تصمیم گرفت خانه‌ی جدیدی برای آنا پیدا کند.

یک دامپزشک آنا را به خانواده یورث در شهر هریسبورگ ایالت پنسیلوانیا سپرد.

از آن زمان، آنا به عضوی از خانواده‌ی حیوان دوست یورث تبدیل شده که حالا با درست کردن پا‌های مصنوعی برای آنا امکان راه رفتن را برایش فراهم کرده اند. آنا حتی با روش رحم جایگزین توانسته صاحب فرزند شود.

خانواده‌ی یورث در اوایل دهه‌ی ۲۰۱۰ برای شروع یک زندگی تازه از نیویورک به هریسبورگ نقل مکان کردند.

آن‌ها بعد از علاقمند شدن به مناطق روستایی کشور تصمیم گرفتند شهر بزرگ نیویورک را ترک کنند و به آرامش و سادگی یک شهر کوچک پناه ببرند.

این خانواده‌ی ۸ نفره که علاوه بر لنی و میشل پدر و مادر خانواده، شامل ۴ فرزند و پدر و مادر میشل هم می‌شود توانستند خانه‌ی بزرگی با زمینی به وسعت ۱۲ هکتار برای خود پیدا کنند.

میشل بعد‌ها به نجات حیواناتی روی آورد که یا قرار بود فروخته شوند یا برای گوشت شان قصابی و مزرعه‌ی آن‌ها به خانه‌ی مرغ‌ها و بز‌ها هم بدل شد.

سال گذشته بود که میشل از وضعیت آنا باخبر شد و بی معطلی او را پیش خودشان آورد تا از او مراقبت کند.

یورث‌ها می‌دانستند که آنا زندگی سختی داشته و آن‌ها حالا باید زندگی‌ای بهتر از آنچه او تا آن زمان تجربه کرده بود برایش بسازند، که این به معنای آن بود که باید راهی برای حل مشکل پا‌های آنا پیدا می‌کردند، امری که درد زیادی را به این بز ماده تحمیل می‌کرد.

تصاویر رادیوگرافی نشان داد که آن‌ها نمی‌توانند پا‌های خمیده‌ی جلویی آنا را صاف کنند، چون تاندون هایش سرجایشان قفل شده بودند. به همین دلیل به این نتیجه رسیدند که باید برای آنا پای مصنوعی درست کنند.

خانواده‌ی لنی با کمک یک متخصص که قبلاً هم برای حیوانات دیگری پای مصنوعی درست کرده بود، توانستند چهار پای مصنوعی برای آنا بسازند. حالا آنا با پا‌های جدیدش به راحتی راه می‌رود.

آنا حالا مادر جایگزین سه بز سه قلو هم هست که مادر اصلی خودشان را هفته‌ی ششم بارداری اش از دست دادند و به همین دلیل هم از رحم آنا برای به دنیا آوردن استفاده شد. آنا با فرزندانش زندگی و به خوبی از آن‌ها مراقبت می‌کند.

میشل می‌گوید آنا به طرز باورنکردنی‌ای شیرین و البته لوس است.

او می‌گوید: «بز‌ها حیوانات بامزه‌ای هستند. اگر با آن‌ها درست رفتار کنید دقیقاً مثل سگ‌ها هستند. دنبال توجه هستند و به طرز باورنکردنی باهوش.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها