تخم گذاری یک مار پیتون برای اولین بار در قزوین +تصاویر

کد خبر: 987771

مؤسس دهکده حیات طبیعت قزوین گفت: مار پیتون ۴و نیم متری دهکده حیات طبیعت قزوین که با یک مار پیتون زال جفتگیری کرده بود روز گذشته تخم گذاری کرد.

خبرگزاری مهر: مؤسس دهکده حیات طبیعت قزوین گفت: مار پیتون ۴و نیم متری دهکده حیات طبیعت قزوین که با یک مار پیتون زال جفتگیری کرده بود روز گذشته تخم گذاری کرد.

نادر رضا نوری اظهار کرد: تا کنون آماری از تخم گذاری مار پیتون با این تعداد در سطح کشور نداشته‌ایم که این نشان از علاقه این مار به محل زندگی خودش است.

تخم گذاری یک مار پیتون برای اولین بار در قزوین +تصاویر

وی تشریح کرد: حیوانات وقتی شرایط نگهداری مناسب داشته باشند چرخه زندگی خود را ادامه می‌دهند و علت اینکه ما دهکده حیات طبیعت را باغ وحش نمی‌نامیم همین است که سعی شده در این مکان پرندگان و خزندگان و گوشتخواران و… در محیطی آرام و نزدیک به شرایط طبیعی خود زندگی کنند و به چرخه حیات خود ادامه دهند.

نوری از دهکده حیات طبیعت به عنوان یک مرکز آموزشی - تحقیقاتی یاد کرد که شاید موارد منحصر بفردی در آن یافت می‌شود که می‌توان با بهره گیری از آن توسط متخصصان کمک شایان توجهی به بهبود شرایط زندگی در حیات وحش کرد.

وی همچنین از مثلث دامپزشکی، محیط زیست و شهرداری قزوین به عنوان ۳ ضلع یک مثلث که حمایت‌های شایان توجهی از این مجموعه می‌کنند نام برد و افزود: با همکاری این ارگان و کارشناسان مربوطه، دهکده حیات طبیعت قزوین به عنوان محیطی امن برای حیوانات این مجموعه تبدیل شده است.

تخم گذاری یک مار پیتون برای اولین بار در قزوین +تصاویر

مار پیتون برمه‌ای دهکده حیات طبیعت قزوین ۴ متر طول و حدود ۵۵ کیلو وزن و ۵ سال سن دارد که زمستان با مار پیتون آلبینو (زال) دهکده جفتگیری کرد و روز گذشته شاهد تخمگذاری این مار به تعداد ۲۰ عدد بودیم که هریک از تخم‌ها حدوداً ۲ برابر اندازه یک تخم مرغ بوده که پس از طی زمانی کمتر از ۲ ماه یک مار حدود ۴۰ سانتی متری از آن خارج می‌شود.

سال گذشته نیز خرس ماده دهکده طبیعت قزوین زایمان کرد و در حال حاضر توله‌های آن در دهکده در حال رشد هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها