دردسرهای ادامه‌دار فدراسیون فوتبال

کد خبر: 1017592

پیگیری شستا برای بازپس گیری طلبش از فدراسیون فوتبال ادامه دارد و در این راستا خودروی خزانه‌دار فدراسیون توقیف شده است.

خبرگزاری تسنیم: فدراسیون فوتبال که سال گذشته برای پرداخت دستمزد ویلموتس و با مجوز ستاد مقابله با تحریم مبلغ 2 میلیون یورو از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) قرض گرفته بود، همچنان درگیر این پرونده است.

تعهد فدراسیون فوتبال برای پرداخت این قرض چک ضمانتی برای فروردین‌ماه بود که این چک نقد نشد و به همین دلیل شستا پس از تمدید مهلت پرداخت پول، علیه مسئولان ذیربط اقدام قضایی کرد. در این پرونده متعهدان مهدی تاج، رئیس وقت فدراسیون فوتبال و علی سلیمانی، خزانه‌دار بودند و با توجه به اعتبار امضای علی کفاشیان در امور مالی فدراسیون، او نیز در این پرونده به عنوان یکی از متعهدان به شستا شناخته شد.

در این بین، پس از حکم قضایی مبنی بر توقیف اموال، علی کفاشیان با مراجعه به نهادهای مربوطه اثبات کرد که در ماجرای ویلموتس در فدراسیون حضور نداشته تا پای خود را از پرونده بیرون بکشد. با این حال دردسرهای این پرونده برای مهدی تاج، علی سلیمانی و فدراسیون فوتبال همچنان ادامه دارد و اموال آنها در صورت احراز مالکیت، توقیف می‌شود.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد اخیراً خودروی علی سلیمانی، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال توسط پلیس توقیف شده و به نظر می‌رسد این توقیف در ارتباط به پرونده شستا بوده است. یک منبع آگاه در این پرونده با تایید ضمنی این خبر اعلام کرد نه تنها خودروی شخصی این افراد، بلکه حتی اگر زمین یا ملکی به نام آنها بوده، توقیف شده یا به زودی توقیف می‌شود، چراکه شستا باید این پول را به صندوق سهامداران خود بازگرداند.

در این زمینه، خبرنگار تسنیم با علی سلیمانی، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال هم تماس گرفت که پس از طرح سوال و زمان توقیف خودرو، تماس قطع شد و پس از آن هم تلفن همراه سلیمانی از دسترس خارج شد.

پیش از این هم از بدهی بیش از 50 میلیاردی فدراسیون فوتبال به شستا (2 میلیون یورو) مبلغ 8 میلیارد به این شرکت پرداخت شد، اما هنوز تا تسویه کامل مبلغ زیادی باقی مانده است. نکته جالب دیگر اینکه فرد مطلع در این پرونده اعلام کرد که متعهدان شناخته شده این پرونده، پیش از نهایی شدن حکم توقیف اموال، حساب‌های بانکی خود را خالی کرده بودند.

از سوی دیگر، سازمان بازرسی هم پیگیر این مسئله بود که پرداخت 8 میلیارد از بدهی فدراسیون فوتبال به شستا از چه محلی بوده، چرا که پرداخت این پول از حساب‌های دولتی را تخلف می‌دانست. با این حال به نظر می‌رسد این پول با تلاش و پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان به حساب شستا واریز شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها