پایان هفته دوم برای ایران با شکست مقابل صربستان

کد خبر: 536637

تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2016 به مصاف صربستان رفت.

خبرگزاری فارس: تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2016 از ساعت 21:30 به مصاف صربستان، میزبان هفته دوم این دوره از رقابت‌ها رفت. شاگردان لوزانو از 5 مسابقه قبلی خود دو پیروزی برابر آرژانتین و بلغارستان در کارنامه دارند و مقابل تیم‌های برزیل (دو بار) و آمریکا مغلوب شد، اما در مقابل صرب‌ها تنها تیمی هستند که در تمام مسابقات قبلی خود با امتیاز کامل به پیروزی رسیده‌اند.

ست اول؛ 25 بر 19 به سود صربستان

لوزانو برای شروع این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، سید محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی را روانه میدان کرد. صرب‌ها که امسال عملکرد بسیار خوبی در سرویس داشتند مقابل ایران هم در بخش فاکتور عملکرد خوبی داشتند و ملی‌پوشان ایران را تحت فشار قرار دادند. امتیاز دهم برای ایران با دفاع خوب معنوی‌نژاد و محمودی برای ایران کسب شد تا نتیجه بازی 12 بر 10 به سود صربستان شود. شاگردان گربیچ با سرویس‌های عالی خود نتیجه بازی 14 بر 10 کردند تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند و مانع ایجاد اختلاف بیشتر شوند.

صرب‌ها اجازه ندادند اختلاف امتیاز کم شود و در امتیاز 16 بر 12 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند؛ در ادامه هم زرینی جایگزین معنوی‌نژاد شد. شاگردان گربیچ که از حمایت هواداران خود هم بهره می‌بردند تا آخرین لحظه تلاش می‌کردند تا امتیازی را از دست ندهند. هرچقدر صرب‌ها در زدن سرویس خوب بودند، ملی‌پوشان ایران به راحتی سرویس‌ها را از دست می‌دادند. در امتیاز 21 بر 16 به سود صربستان لوزانو بازهم درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به شاگردانش تذکر بدهد، اما این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود صرب‌ها خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 26 بر 24 به سود ایران

شاگردان لوزانو ست دوم را بهتر از ست اول آغاز کردند و در امتیاز 4 بر 3 از حریف پیش افتادند. زرینی که از ابتدای این ست جایگزین معنوی‌نژاد شده بود با سرویس‌های کم نقص خود توانست نتیجه بازی را 6 بر 3 کند تا گربیچ مجبور شود درخواست وقت استراحت فنی کند. با توجه به اینکه صرب‌ها خودشان بهترین سرویس‌ها را در این تورنمنت می زدند، حالا اسیر سرویس‌های خوب دریافت کننده با تجربه تیم ملی ایران شدند. گربیچ، سرمربی صربستان زمانی که داور مسابقه امتیاز هشتم را به ایران داد درخواست بازبینی مجدد صحنه کرد که البته درخواست وی درست بود و یک امتیاز از ایران کم شده و به صربستان اضافه شد. در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

صرب‌ها در این ست کمی بهم ریخته بازی کردند و در مقابل شاگردان لوزانو با تمرکز و تیزهوشی از فرصت‌ها استفاده کردند تا نتیجه بازی 11 بر 7 به سود ایران شود. حمزه زرینی دراین ست یکی از بهتری‌های ایران بود توانست با حرکات خوب خود اختلاف امتیاز را به 5 برساند تا بازهم گربیچ احساس خطر و درخواست وقت استراحت کند. صرب‌ها که میزبان هم بودند دست از تلاش برنداشتند و با سرویس‌های خوب خود اختلاف را به عدد یک رساندند و نتیجه بازی 13 بر 12 به سود ایران شد، اما در امتیاز 14 بر 14 همه چیز بازهم مساوی شد. تیم‌ها در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند. حمله عالی از محمودی و در ادامه سرویس کم نقص عبادی‌پور نتیجه بازی را 19 بر 17 به سود ایران کرد، اما زمانی که داور مسابقه امتیاز 20 را به ایران داد گربیچ درخواست بازبینی مجدد کرد، اما نظر وی درست نبود و نتیجه بازی 20 بر 17 به سود ایران شد. تلاش دو تیم پایاپایی ادامه پیدا کرد و در امتیاز 24 بازهم بازی به تساوی کشیده شد. در ادامه محمد فلاح هم برای ایران به میدان آمد و در نهایت این ست با نتیجه 26 بر 24به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 18 به سود صربستان

ایران این ست را هم با همان ترکیب آغاز کننده ست دوم، شروع کرد. صربستان در آغاز ست سوم در زدن سرویس فوق العاده کار کرد اما ملی پوشان ایران سعی کردند با درخشش در دفاع روی تور و زدن اسپک های هوشمندانه، در امتیاز گیری با حریف مقابله کنند. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 4 به سود صربستان اعلام شد. هشتمین امتیاز صربستان با خطای دوضرب عبادی پور اعلام شد. سرویس های صربستانی ها دریافت تیم ایران را دچار مشکل کرده بود

لوزانو ابتدا مباشری را به جای عبادی پور به میدان فرستاد و سپس در امتیاز 14 بر 8 به سود صربستان، یک وقت استراحت درخواست کرد. چند اشتباه موسوی در زدن اسپک هم باعث شد مصطفی شریفات به جای موسوی وارد میدان شد. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 10 به سود صربستان اعلام شد. لوزانو دومین وقت استراحت خود را در امتیاز 19 بر 12 به سود صربستان درخواست کرد. در امتیاز 21 بر 14 به سود حریف، بهبودی و میرزاجانپور به جای محمودی و معروف وارد میدان شدند. بهبودی با سرویس های خوب خود زمینه کسب سه امتیاز پیاپی برای ایران را فراهم کرد. دو امتیاز از این سه امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز دیگر با سرویس مستقیم بهبودی کسب شد تا گربیچ سرمربی صربستان درخواست وقت استراحت کند. پس از ورود دو تیم به میدان، چند اشتباه پیاپی از ملی پوشان ایران، فاصله امتیازی را بیشتر کرد.

ست چهارم؛ 25 بر 21 به سود صربستان

از آغاز این ست، مصطفی شریفات به جای موسوی و مباشری به جای عبادی پور در ترکیب اصلی قرار گرفتند. حمزه زرینی در ادامه بازی خوب خود، در این ست هم با زدن سرویس های موثر و درخشش در توپ گیری زمینه پیش افتادن ایران در امتیاز 5 بر 4 را به وجود آورد. در امتیاز 6 بر 5 به سود ایران هم محمد فلاح به جای عادل غلامی وارد میدان شد تا برای نخستین بار به غیر از زمان های سرویس زدن به بازی گرفته شود. فلاح که پس از ورود به میدان با یک توپ گیری درخشان باعث کسب امتیاز برای ایران شده بود، با یک اسپک قدرتمندانه کاری کرد وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران اعلام شود.

شهرام محمودی در این ست عملکرد درخشانی داشت و با اسپک های هوشمندانه خود، امتیازات حساسی برای ایران به دست آورد. دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند تا اینکه محمد فلاح شانزدهمین امتیاز را به دست آورد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران اعلام شد. ورود دو تیم به میدان با سه امتیاز پیاپی برای صربستان همراه شد تا لوزانو نخستین وقت استراحت خود در این ست را درخواست کند. پس از این وقت استراحت، دو سرویس صربستان و یک سرویس ایران به اوت رفت.

در ادامه مسابقه هم دو تیم اشتباهات زیادی در زدن سرویس داشتند. در امتیاز مساوی 20، عبادی پور به جای زرینی وارد میدان شد. در حالی که تا امتیاز 21 دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند اما عملکرد کم اشتباه صرب ها در زدن اسپک باعث شد این تیم پیش بیفتد. لوزانو در امتیاز 23 بر 21، درخواست وقت استراحت کرد تا از شکست بعدی تیمش جلوگیری کند اما امتیاز سرویس پودراچکانن باعث شد این تیم 25 بر 21 به پیروزی برسد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها