شغل جدید بهرام رادان/ زندگی خصوصی بهرام رادان با ماشین لاکچری + تصاویر دیده نشده

کد خبر: 1065733

بهرام رادان بازیگر مطرح و تهیه کننده سینمای ایران که سال گذشته فیلم «گربه سیاه» را تهیه کرد و در نوبت اکران دارد، برای ساخت فیلم «علف زار» به نویسندگی و کارگردانی کاظم دانشی پروانه ساخت گرفت.

بهرام رادان (زاده ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران) است. بهرام رادان بازیگر، خواننده و تهیه‌کننده موسیقی ایرانی است. بهرام رادان در فیلم‌های فیلم‌سازان سرشناسی چون داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی و واروژ کریم‌مسیحی٬ پوران درخشنده و رخشان بنی‌اعتماد بازی کرده است. بهرام رادان دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند. بهرام رادان همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد.

ادامه مسیر تهیه‌کنندگی بهرام رادان

بهرام رادان بازیگر مطرح و تهیه کننده سینمای ایران که سال گذشته فیلم «گربه سیاه» را تهیه کرد و در نوبت اکران دارد، برای ساخت فیلم «علف زار» به نویسندگی و کارگردانی کاظم دانشی پروانه ساخت گرفت.

بهرام رادان

کاظم دانشی دارای مدرک کارشناسی کارگردانی تئاتر، تاکنون فیلم های کوتاهی مثل «راحانا»، «پرتقال»، «بادکنک های رنگی»، «مثل تو و محدوده یک درجه» را کارگردانی کرده که برای آنها جوایز جشنواره‌های فیلم کوتاه تهران ،جشن تصویر سال، جشنواره مقاومت،فیلم کوتاه نسیم،جشنواره فیلم آزاد فیلم را دریافت کرده است.

رادان تاکنون فیلم‌های «پولاریس»، «گربه سیاه» و مستند علمی«کاپیتان من» را تهیه کرده است.

ماشین لاکچری بهرام رادان

بهرام رادان

بیوگرافی بهرام رادان و همسرش

بهرام رادان یکی از بازیگران شناخته‌شده‌ی ایران است که در این مطلب از زندگی هنری او گفته‌ایم.

بهرام رادان

بهرام رادان هشتم اردیبهشت ۱۳۵۸ در شهر تهران به دنیا آمد. رادان برای اولین بار با دیدن یک آگهی مربوط به کلاس‌های بازیگری در صفحه نیازمندی‌های روزنامه همشهری در این دوره آموزشی شرکت کرد و توانست نظر نادر مقدس را جلب کند.

زندگی هنری

او دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد.

رادان در اولین حضور سینمایی اش در فیلم شور عشق شناخته شد. اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش در فیلم آواز قو کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد. رادان سپس موفق به کسب دو سیمرغ بلورین نقش اول مرد در فیلم‌های شمعی در باد و سنتوری نیز شد.

رادان یک آلبوم موسیقی نیز تحت عنوان روی دیگر خوانندگی کرده‌است.

بهرام رادان

رویداد ورزشی

او در سال ۲۰۱۷ مشعل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را در سئول حمل کرد. او گفت: «خوشحال است که مشعل المپیک را حمل می‌کند» و همچنین عنوان کرد حس خیلی خوب و عجیبی بود که توانستم این مشعل را حمل کنم و برای من یک لحظه تاریخی قلمداد می‌گردید. او برای ورزشکاران ایران آرزوی موفقیت نمود.

سفیر برنامه جهانی غذا

در سال ۱۳۸۹ بهرام رادان به عنوان اولین سفیر ایرانی برنامه جهانی غذا در مبارزه علیه گرسنگی منصوب شد.

اظهار نظر راجع به همجنسگرایان

رادان در صفحه توئیتر خود قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در کنگره آمریکا را به اندازهٔ لغو برده‌داری یک رویداد تاریخی قلمداد کرد اما پس از چند روز، طی فشارهای امنیتی موجود، احضاریه‌ها و چاپ مداوم مطالبی بر علیه وی در روزنامه کیهان، مجبور به نوشتن نامه‌ای خطاب به مدیرمسئول روزنامه کیهان شد و توئیت خود را نیز حذف کرد. پس از این بسیاری عامل نامه فرستادن وی خطاب به کیهان را تشدید فشارهای امنیتی دانستند.

ماجرای ازدواج و همسرش

بهرام رادان تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد . چندی پیش وی با انتشار یک عکس در کنار یک زن در صفحه اینستاگرامش خبر عروسی اش را داد ! اما این خبر واقعیت نداشت و دروغ سیزده او بود ! این عکس در واقع مربوط به حضور او در یک فیلم آمریکایی می باشد.

بهرام رادان

شروع فعالیت

بهرام رادان برای اولین بار در سال ۱۳۷۹ برای بازی در فیلم «شور عشق» ساخته‌ی نادر مقدس جلوی دوربین رفت و در این فیلم نقش کیان را بازی کرد. اولین تجربه بازیگری بهرام رادان به سومین فیلم پرفروش سال تبدیل شد. بهرام رادان با فیلم «شور عشق» به سینمای ایران معرفی شد.

این بازیگر در همان سال ۷۹ در دو فیلم دیگر به نام‌های «آواز قو» و «آبی» جلوی دوربین رفت. بهرام رادان در فیلم سینمایی «آواز قو» ساخته‌ی سعید اسدی در نقش پیمان فدایی حاضر شد و برای بازی در این فیلم در پنجمین دوره جشن خانه سینما نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

وی در فیلم «آبی» ساخته‌ی حمید لبخنده نیز در نقش ارسطو ظاهر شد. سال ۱۳۸۰ سالی بود که رادان در آن برای اولین بار در یک فیلم کوتاه یعنی فیلم «طلوع تاریک» ساخته‌ی ابراهیم شیبانی نقش آفرینی کرد. او در این فیلم نقش پیمان را بازی کرد. این بازیگر سینمای ایران همچنین در همان سال برای بازی در فیلم «ساقی» و نقش رضا تهرانی، جلوی دوربین محمدرضا اعلامی رفت.

دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد

بهرام رادان در سال ۱۳۸۱ در اولین همکاری خود با بهروز افخمی، در نقش راوی در فیلم سینمایی «گاوخونی» حاضر شد و برای بازی در این فیلم تندیس حافظ بهترین بازیکر نقش اول مرد را دریافت کرد. رادان پس از گاوخونی، در فیلم سینمایی «عطش» ساخته‌ی محمدحسین فرح‌بخش بازی کرد. این بازیگر در سومین فیلم خود در سال ۱۳۸۱، برای بازی در فیلم سینمایی «رز زرد» و ایفای نقش داوود با داریوش فرهنگ همکاری کرد. رادان در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار با پوران درخشنده همکاری کرد که حاصل این همکاری نقش‌آفرینی او در فیلم سینمایی «شمعی در باد» و اجرای نقش فرزین زربان بود. بهرام رادان برای بازی در این نقش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. در همان سال ۱۳۸۲ این بازیگر برای اولین بار با مسعود کیمیایی نیز برای بازی در فیلم «سربازهای جمعه» همکاری کرد.

بهرام رادان

این بازیگر از سال ۸۲ تا ۱۳۸۵ در فیلم‌های مختلفی مانند «گیلانه»، «رستگاری در بیست و هشت دقیقه»، «ازدواج صورتی»، «حکم»، «تقاطع»، «خون بازی» و «چهار انگشتی» بازی کرد. پس از بازی در همه‌ی این فیلم‌ها اما نوبت به فیلم سینمایی «سنتوری» ساخته‌ی داریوش مهرجویی رسید. فیلمی که رادان در آن نقش علی بلورچی ملقب به علی سنتوری را ایفا کرد. این فیلم سینمایی هرگز اکران نشد و چند سال پس از پخش غیرقانونی‌اش مجوز نمایش در شبکه نمایش خانگی را دریافت کرد. با این‌حال «سنتوری» یکی از ماندگارترین فیلم‌ها و علی سنتوری یکی از ماندگارترین نقش‌های بهرام رادان به شمار می‌رود.

بهرام رادان پس از «سنتوری» و در سال ۱۳۸۶ فقط یک فیلم، یعنی فیلم «کنعان» ساخته مانی حقیقی را بازی کرد. سال ۱۳۸۷ اما برای رادان سال پرکاری بود. او در این سال ابتدا جلوی دوربین حمید نعمت الله رفت و نقش ایرج را در «بی پولی» ایفا کرد. پس از این نوبت به همکاری با حبیب الله کاسه‌ساز و ایفای نقش حمید جهانبخش در فیلم «کارناوال مرگ» رسید. او پس از «کارناوال مرگ»، با ابوالحسن داودی همکاری کرد و اجرای نقش امیر علی را در فیلم «زادبوم» برعهده گرفت. این فیلم البته دچار ممیزی شد و تا سال ۹۶ نیز با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد.

بهرام رادان

بهرام رادان پس از «زاد بوم» در یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران، یعنی فیلم «راه آبی ابریشم» ساخته‌ی محمد بزرگ‌نیا نقش شاذان ابن یوسف را اجرا کرد. آخرین پروژه سینمایی رادان در سال ۱۳۸۷ بازی در فیلم «تردید» ساخته‌ی واروژ کریم مسیحی بود. رادان در سال ۱۳۸۸ فقط در دو پروژه‌ی «تهران ۱۵۰۰» ساخته بهرام عظیمی و «آدم کش» ساخته‌ی رضا کریمی حضور داشت. این بازیگر برای اجرای نقش مازیار مافی در فیلم «آدم کش» جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی فیلم لاداخ را برنده شد. رادان در سال ۱۳۸۹ فقط در فیلم «یکی از ما دو نفر» ساخته‌ی تهیمنه میلانی بازی کرد.

بهرام رادان در سال ۱۳۹۰ نیز کم‌کار بود. این بازیگر در این سال فقط در فیلم سینمایی «پل چوبی» ساخته‌ی مهدی کرم پور نقش امیر را بازی کرد. این فیلم از طرف حوزه هنری تحریم و ۹ دقیقه‌ی آن اصلاح شد. رادان در سال ۱۳۹۲ در دو فیلم «نقش نگار» ساخته‌ی علی عطشانی و «تراژدی» ساخته‌ی  آزیتا موگویی بازی کرد. این بازیگر در سال ۱۳۹۳ نیز تنها در دو فیلم «آتش بس ۲» ساخته‌ی تهمینه میلانی و «عصر یخبندان» ساخته‌ی مصطفی کیایی بازی کرد. فیلم «عصر یخبندان» به عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم در سی و سومین دوره جشنواره فجر انتخاب شد.

بهرام رادان که دیگر تقریبا سال‌ها کم‌کاری را تجربه می‌کرد، در سال ۹۴ نیز تنها دو فیلم «حکایت عاشقی» ساخته‌ی احمد رمضان زاده و «بارکد» ساخته‌‌ی مصطفی کیایی را داشت. فیلم «بارکد» البته به عنوان فیلم منتخب مردم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز انتخاب شد.

بهرام رادان

این بازیگر سینمای ایران در سال ۱۳۹۶ باز هم با مصطفی کیایی و این‌بار برای فیلم «چهار راه استانبول» همکاری کرد. سال ۱۳۹۷ اما سال پرکاری برای رادان است. او در این سال و تا لحظه نگارش این مقاله در فیلم‌های «آشفته‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی، «سونامی» به کارگردانی رسول صدرعاملی و «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی بازی کرده است. این بازیگر همچنین به عنوان یکی از بازیگران سریال شبکه نمایش خانگی «رقص روی شیشه» به کارگردانی مهدی گلستانه معرفی شده است. شما در ادامه می‌توانید فهرست فعالیت‌های بهرام رادان را مطالعه کنید.

فیلم‌های سینمایی

سال نام فیلم کارگردان

۱۳۷۹ شور عشق نادر مقدس

۱۳۷۹ آواز قو سعید اسدی

۱۳۷۹ آبی حمید لبخنده

۱۳۸۰ طلوع تاریک ابراهیم شیبانی

۱۳۸۰ ساقی محمدرضا اعلامی

۱۳۸۱ گاوخونی بهروز افخمی

۱۳۸۱ عطش محمدحسین فرح‌بخش

۱۳۸۱ رز زرد داریوش فرهنگ

۱۳۸۲ شمعی در باد پوران درخشنده

۱۳۸۲ سربازهای جمعه مسعود کیمیایی

۱۳۸۲ گیلانه رخشان بنی‌اعتماد، محسن عبدالوهاب

۱۳۸۳ رستگاری در هشت و بیست دقیقه سیروس الوند

۱۳۸۳ ازدواج صورتی منوچهر مصیری

۱۳۸۴ حکم مسعود کیمیایی

۱۳۸۴ تقاطع ابوالحسن داوودی

۱۳۸۵ خون‌بازی رخشان بنی‌اعتماد، محسن عبدالوهاب

۱۳۸۵ چهارانگشتی سعید سهیلی

۱۳۸۵ سنتوری داریوش مهرجویی

۱۳۸۶ کنعان مانی حقیقی

۱۳۸۷ بی‌پولی حمید نعمت‌الله

۱۳۸۷ کارناوال مرگ حبیب‌الله کاسه‌ساز

۱۳۸۷ زادبوم ابوالحسن داوودی

۱۳۸۷ راه آبی ابریشم محمد بزرگ‌نیا

۱۳۸۷ تردید واروژ کریم‌مسیحی

۱۳۸۸ تهران ۱۵۰۰ بهرام عظیمی

۱۳۸۸ آدم‌کش رضا کریمی

۱۳۸۹ یکی از ما دو نفر تهمینه میلانی

۱۳۹۰ پل چوبی مهدی کرم پور

۱۳۹۲ نقشِ نگار علی عطشانی

۱۳۹۲ تراژدی آزیتا موگویی

۱۳۹۳ آتش‌بس ۲ تهمینه میلانی

۱۳۹۳ عصر یخبندان مصطفی کیایی

۱۳۹۴ حکایت عاشقی احمد رمضان زاده

۱۳۹۴ بارکد مصطفی کیایی

۱۳۹۵ زرد مصطفی تقی زاده

۱۳۹۶ چهار راه استانبول مصطفی کیایی

۱۳۹۷ آشفته‌گی فریدون جیرانی

۱۳۹۷ سونامی میلاد صدرعاملی

۱۳۹۷ ایده اصلی آزیتا موگویی

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت