قیمت دلار امروز ۲ خرداد ۱۴۰۰ چقدر شد؟

کد خبر: 1068378

اولین قیمت دلار در بازار آزاد ثابت ماند اما نرخ این ارز در صرافی‌ملی، بازار متشکل ارزی و سامانه سنا افزایشی اعلام شد.

قیمت دلار امروز نسبتا ثابت ماند. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی افزایشی بود. قیمت دلار 49 تومان افزایش داشت. قیمت دلار در روز یکشنبه 2 خرداد را در این خبر بخوانید. برای اطلاع از آخرین قیمت دلار با این خبر همراه باشید.

اولین قیمت دلار در بازار آزاد ثابت ماند اما نرخ این ارز در صرافی‌ملی، بازار متشکل ارزی و سامانه سنا افزایشی اعلام شد.

قیمت دلار امروز 2 خرداد

صبح روز شنبه اولین قیمت معاملاتی دلار در بازار آزاد ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان گزارش شد. در ساعات پایانی معاملات روز گذشته کاری نیز نرخ این ارز در همین حدود قیمتی بود.

قیمت دلار

صرافی ملی هم قیمت دلار را با با ۴۹ تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز قبل، ۲۲ هزار و ۳۹۴ تومان برای فروش و ۲۱هزار و ۹۵۱ تومان برای خرید اعلام کرد.

نخستین معاملات دلار در بازار متشکل ارزی با ۲۲ تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت روز کاری گذشته، به ۲۲ هزار و ۱۷۲ تومان رسید.

نرخ اسکناس آمریکایی در سامانه سنا که پایان معاملات روز شنبه ۲۲ هزار و ۳۷۲ تومان بود، صبح امروز نیز ۲۲ هزار و ۳۹۴ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ اعلام شده برای معاملات در سامانه نیما براساس معاملات انجام شده در این سامانه در روز کاری قبلی، ۲۰ هزار و ۶۶۸ تومان برای فروش و ۲۰ هزار و۴۸۲ تومان برای خرید رسیده است.

پیش بینی قیمت دلار در روز‌های بلاتکلیفی برجام

اگرچه انتظار می‌رفت بعد از پایان چهارمین دور از نشست مشترک برجام و انتشار اخبار مثبت، بازار ارز در مسیر نزولی قرار بگیرد اما روز پنجشنبه قیمت دلار به ۲۲۹۰۰تومان افزایش یافت و در بازار امروز هم در این سطح باقی ماند.

قیمت دلار

روز چهارشنبه اگرچه تا قبل از آغاز مذاکرات برجام قیمت دلار از ۲۳۱۰۰ به ۲۲۷۰۰تومان کاهش یافته بود اما از همان شب روند بازار تحت تاثیر انتشار اخبار ضد‌و‌نقیض صعودی شد و قیمت دلار تا پایان معاملات هفته پیش به ۲۲۹۵۰تومان رسید.

یکی از نظرات مثبت نسبت به این مذاکرات ادعای نماینده اتحادیه اروپا بود که اظهار کرد کاملا مطمئنم توافق نهایی برای برجام حاصل خواهد شد، همچنین در این رابطه عراقچی نیز اعلام کرده درباره برخی موضوعات کلیدی تصمیم‌گیری نشده است اما امیدواریم که به نتیجه برسیم.

اما در میان اظهارات امیدوارکننده، مجددا برخی اخبار باعث شد دلار آنطور که باید به این دور از مذاکرات که نتیجه خوبی هم داشته واکنش مثبتی نشان ندهد؛ شبکه پرس تی‌وی روز پنجشنبه به نقل از منبع آگاه خود گزارش کرد که آمریکا قصد لغو کامل هیچ‌ یک از تحریم‌های نفتی، بانکی، مالی و انرژی را ندارد بلکه می‌خواهد در مدت زمان طولانی و طی مراحل متعدد و گام به گام، اقدام به توقف موقت برخی تحریم‌ها آن‌هم در بازه‌های زمانی ۱۲۰ و ۱۸۰روزه کند؛ در این میان وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرد که تحریم‌ها را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به برجام رفع می‌کنیم.

این اظهارات ضدونقیض باعث شد دلار در محدوده ۲۲۸۰۰ تا ۲۲۹۰۰تومان نوسان داشته باشد و همچنین در معاملات پشت خطی هم نرخ این ارز بین کانال ۲۲ و ۲۳هزار تومان در رفت‌و‌آمد است و به نظر می‌رسد تا زمانی که اقدام عملی صورت نگیرد، بازار به اخبار صرف واکنش نشان نخواهد داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها