وظایف، خدمات و شناخت بیشتر دکتر گوش حلق بینی

کد خبر: 1132777
وظایف، خدمات و شناخت بیشتر دکتر گوش حلق بینی

 

گوش حلق بینی از جمله بخش های مهم بدن هر انسانی به شمار می روند که ممکن است طی بروز برخی بیماری ها با اختلالات مختلفی مواجه شده و انسان را درگیر مشکلات بیشتری نمایند. با توجه به پیشرفت های موثری که در حوزه پزشکی صورت گرفته اند امروزه می توان تخصص های پزشکی مختلفی را شاهد بود که هرکدام براساس ساختاری که دارند در راستای درمان نمودن بیماری های مشخصی فعالیت دارند. به موجب این امر و نیازمندی هایی که در زمینه پزشکی وجود دارند متخصص های بسیاری با دانش بالای خود به درمان بیماری ها مشغول بوده و قادرند تا خدمات متنوع و ویژه ای را به شما ارائه دهند. در این مطلب یک سایت نیز برای نوبت دهی بهترین متخصص گوش، حلق و بینی معرفی کردیم.

گوش و حلق و بینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به عنوان یکی از مهم ترین تخصص های پزشکی حال حاضر در سطح دنیا شناخته می شود که پزشکان بسیاری نیز در حوزه آن فعالیت دارند و وظایف مختلفی دارند. این پزشکان را با نام دکتر گوش و حلق و بینی نیز می شناسند و وظیفه آن ها انجام بررسی ها و ارزیابی های لازم جهت تشخیص بیماری های مربوط به این ناحیه ها و تجویز داروها و استفاده از رویکردهای درمانی مناسب می باشد تا به این طریق بتوان در سریع ترین زمان ممکن بیماری های خود را بهبود بخشید.

گوش و حلق و بینی طیف وسیعی از بیماری ها را دارا می باشند که برای درمان هرکدام نیاز به داروهای خاصی است و همین امر می تواند نیاز به متخصصان را روشن تر سازد بنابراین توصیه داریم برای درمان خود حتما از پزشکانی کمک گیرید که تخصص لازم را داشته و کاملا مجرب و کارآزموده هستند.

متخصص گوش و حلق و بینی کیست و چه خدماتی به بیماران ارائه میکند

2

همان گونه که بیان شد گوش و حلق و بینی یکی از شاخه های پزشکی مهم به شمار می رود که امروز پزشکان بسیاری به عنوان متخصص در این زمینه فعالیت دارند. یک متخصص گوش و حلق و بینی با دانش بالای خود این توانایی را دارد تا طیف وسیعی از بیماری را درمان نماید. این افراد با به کارگیری راهکارهای درمانی مختلف همچون داروها و یا جراحی های پزشکی می توانند شرایط طبیعی بدن شما را بازیابی نموده و به این طریق شما را درمان کنند.

 درک کاملی که این پزشکان از ساختار اصلی سر و گردن انسان ها دارند این توانایی را به آن ها داده است تا به خوبی اختلالات را تشخیص داده و گام های موثری را در راستای برطرف نمودن بیماری هایی که مربوط به سر و گردن ، سیستم های تنفسی ، سیستم های ارتباطی و حواس شیمیایی می باشند برداشته و شرایط بهتری را برای بیماران رقم بزنند.

اگر شما دچار بیماری در سر و گردن شده باشید و به پزشک عمومی مراجعه کنید، احتمالا شما را به متخصص گوش و حلق و بینی یا  Otorhinolaryngologist ارجاع می‌دهد. تا قبل از قرن نوزده پزشکان نمی‌دانستند، گوش، بینی و گلو توسط یک سیستم لوله‌ای بهم وصل هستند. زمانی‌که با ابزارهای دقیق این مسئله مشخص شد، تخصص جدید در پزشکی به نام تخصص گوش و حلق و بینی ایجاد شد.

این متخصصان بسیاری از بیماری‌های مربوط به گوش، بینی و گلو را تشخیص می‌دهند و درمان می‌کنند.

تخصص گوش، حلق و بینی یک از رشته‌های پر کاربرد پزشکی است. بهترین پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی به تشخیص، درمان، جراحی و پیشگیری از اختلالات گوش، گلو(حلق)، بینی، سر و گردن می‌پردازند. همچنین با عنوان متخصصین  ENT نیز شناخته می‌شوند.

بیماری های قابل درمان توسط متخصص گوش و حلق و بینی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا اشاره ای به چند مورد از بیماری هایی که متخصص گوش و حلق و بینی می تواند درمان کند داشته باشیم که هرکدام اهمیت بسیار بالایی داشته و در صورت ابتلا لازم است حتما برای درمان به این متخصصین مراجعه کنید. این بیماری ها به شرح زیر می باشند.

 • بیماری های تنفسی

این دسته از مشکلات می توانند به صورت خفیف و یا حاد بروز یابند که از مهم ترین آن ها می توان به مسدود شدن مسیرهای تنفسی انسان ها اشاره نمود. این انسدادها می توانند زمینه های بروز بیماری های دیگر را نیز فراهم سازند بنابراین لازم است در سریع ترین زمان ممکن توسط دکتر گوش و حلق و بینی درمان شوند.

 • سرطان

سرطان های سر و گردن از مهم ترین و شایع ترین سرطان ها در سراسر دنیا به شمار می روند که سالانه افراد بسیاری به آن ها مبتلا می شوند.

 • سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن به معنای بروز التهابات مزمن و متورم شدن مسیرهای تنفسی و بینی انسان ها می باشد. از جمله عواملی که می توانند منجر به بروز این دسته از بیماری ها شوند می توان به عفونت و رشد پولیپ ها اشاره نمود.

 • شکاف کام و لب

زمانی که لب و کام انسان طی دوران رشد جنین ، رشد مناسبی نداشته باشند انسان به شکاف کام و لب مبتلا می گردد که برای درمان آن ها لازم است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید.

 • افتادگی پلک ها

گاهی پلک فوقانی انسان ها دچار شکل شدگی و افتادگی بسیاری خواهد شد در چنین شرایطی انسان با مشکلات متعددی مواجه می گردد. برخی بالا رفتن سن را عامل اصلی این افتادگی ها می دانند در حالی که بیماری هایی همچون دیابت های قندی ، سکته های مغزی و تومورها نیز می توانند موجب ایجاد این افتادگی ها شوند.

 • بیماری های شنوایی

هر انسان در هر سنی می تواند با کاهش شنوایی مواجه گردد و این کاهش علت های خاص خود را دارد. راهکارهای درمانی که متخصصان برای شما در نظر گرفته اند این توانایی را دارند تا این دسته بیماری ها را به راحتی درمان کنند.

 • انحرافات سپتوم بینی

انحرافات سپتوم بینی مربوط به تیغه میانی بینی انسان ها می شود. این انحرافات می توانند زمینه های بروز بیماری ها و مشکلات تنفسی را فراهم سازند.

 • اختلالات بلع

مشکلاتی که در انتقال غذا ، مایعات و بزاق بروز می یابند که با عنوان اختلال در بلع می شناسند. این نوع اختلال را بیماری دیسفاژی نیز می نامند.

با دیدن چه علائمی به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنیم

3

این پرسشی است که پاسخ به آن می تواند به شما کمک کند تا از بروز بیماری های جدی تر در ناحیه سر و گردن خود جلوگیری نمایید. مشکلات گوش و حلق و بینی علائم خاص خود را دارند که از مهم ترین آن ها   می توان به وزوز کردن گوش ، عفونت نمودن دستگاه های مجاری تنفسی ، سرگیجه و سبک شدن سر ، افت شنوایی ، متهلب شدن لوزه ها ، مشکلات در بلع درست غذا ، زخم های مداوم و تنفس بدبو، آبریزش بینی ، درد صورت ، گرفتگی مداوم بینی ، درد در دندان های بالایی ، خونریزی بینی و ... اشاره نمود. مشاهده چنین علائمی شما را ملزم به مراجعه به متخصص گوش و حلق وبینی می نماید زیرا این متخصصین با دانش بالایی که دارند قادرند تا دلایل بروز این مشکلات را تشخیص داده و آن ها را درمان کنند.

مهم ترین خدمات و وظایف اصلی متخصص گوش و حلق و بینی

یک متخصص گوش و حلق و بینی این وظیفه را دارد تا ابتدا تمام ضایعات حنجره ، پولیپ های بینی و تومورهای مربوط به سر و گردن را با استفاده از معاینات و آزمایشات مختلف تشخیص داده سپس به درمان آن ها بپردازد. از خدمات دیگری که توسط متخصص گوش و حلق و بینی ارائه می شوند می توان به ارائه مشاوره های مفید و کارآمد در راستای آشنایی با بیماری ها اشاره نمود که می توانند به شما کمک کنند تا روند درمانی مناسبی را پیش گیرید.

زمان‌هایی پیش می‌آید که دچار گوش درد، وزوز گوش، خون دماغ، خشکی دهان و تلخی دهان شده اید و شاید ندانید که علت هر کدام از این بیماری‌ها چیست و در قدم اول نمی‌دانید که به کدام متخصص مراجعه کنید. با شناخت متخصص گوش و حلق و بینی می‌دانید که هر زمان که دچار یکی از این بیماری ها شدید می‌توانید به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. این موارد بخشی از مشکلاتی بود که دکتر متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند درمان کند.

دکتر گوش و حلق و بینی وظیفه‌ی درمان بیماری‌های مرتبط با گوش و حلق و بینی و همچنین اعضای مرتبط در سر و گردن را بر عهده دارد. بیماری‌هایی که توسط متخصصان گوش و حلق و بینی درمان می‌شود عبارتند از عفونت گوش، کاهش شنوایی یا از دست دادن شنوایی، گوش درد، اختلالات بویایی و …

 

دریافت نوبت آنلاین دکتر گوش و حلق و بینی در شهرهای مشهد ، کرج ، اصفهان ، شیراز و تهران

امروزه با توجه به رشد و پیشرفتی که در بستر فناوری و اطلاعات صورت پذیرفته اند سامانه هایی را می توان شاهد بود که در زمینه ارائه خدمات دریافت نوبت به صورت آنلاین فعالیت دارند. این سامانه ها به شما این امکان را می دهند تا بدون مراجعه حضوری در هر ساعت از شبانه روز نوبت خود را ثبت نموده و شرایط بهتری را تجربه کنید.

دریافت نوبت دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مزیت های قابل توجه ای برای شما داشته و هم اکنون امکانات بهره مندی از آن در تمام شهرها از جمله مشهد ، کرج ، اصفهان ، شیراز ، تهران و ... فراهم شده اند. شما به واسطه این مزیت ها می توانید به مقایسه سطح توانمندی های این پزشکان پرداخته و در زمان خود نیز صرفه جویی کنید. علاوه بر این نوبت دهی آنلاین می تواند هزینه های شما را نیز کاهش دهد زیرا دیگر نیازی به مراجعات حضوری شما برای دریافت نوبت نیست.

چگونه می توان بهترین متخصص گوش و حلق و بینی را تشخیص داد

ساده‌ترین راه برای نوبت گیری از بهترین دکتر گوش و حلق و بینی، سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان دکترتو می‌باشد. تخصص گوش و حلق و بینی در دکترتو متشکل از بهترین پزشکان گوش و حلق و بینی در شهرهای مختلف است. شما می توانید با مراجعه به لیست پزشکان گوش و حلق و بینی یک دکتر گوش و حلق و بینی خوب بیابید و علاوه بر نوبت گیری اینترنتی آدرس و تلفن مطب دکتر گوش و حلق و بینی خود را مشاهده کنید.

سامنه های دریافت نوبت آنلاین مثل دکترتو امکانات خاصی را برای شما در نظر گرفته اند تا به ارزیابی و شناخت متخصصین توانمند گوش و حلق و بینی پرداخته و در راستای سوابق و فعالیت های آن ها به اطلاعات مهمی دست یابید. این سامانه ها با معرفی بهترین متخصصان حال حاضر به شما کمک می کنند تا به راحتی فرآیندهای انتخاب یک متخصص مناسب را طی نموده و شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید. در حال حاضر پزشکان بسیاری در این زمینه فعالیت دارند اما نمی توان تمام آن ها را مجرب دانست این سامانه ها می توانند این دسته از مشکلات شما را برطرف سازند.

معرفی متخصص های گوش و حلق و بینی

پزشکان و متخصصان گوش و حلق و بینی وجود دارند که در این بخش چند پزشک را نام برده ایم :

 • دکتر رضا گدری (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر علی اکبر طاهری (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر حسین محمودی (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر سید مهدی سنبلستان (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر عباسعلی جلالی (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر صالح محبی (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر ابوالفضل صادقی نژاد (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر مهدی خواجوی (متخصص گوش و حلق و بینی)
 • دکتر هادی اسلامی (متخصص گوش و حلق و بینی)

شناخت دیگر تخصص های مهم پزشکی مانند دکتر گوش و حلق و بینی

یکی از مهمترین تخصص های پزشکی که تخصص گوش و حلق و بینی بود را مورد بررسی قرار دادیم بهتر است دیگر تخصص های پزشکی را هم بشناسید. داشتن زندگی سالم بسیار مهم است و در این مسیر با راهکارهای مراقبتی که پزشکان متخصص در اختیار ما قرار می‌دهند می‌توان زندگی سالمی داشت پس شناخت هر تخصص پزشکی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

 در دنیای نوین امروزی تخصص های پزشکی گوناگونی وجود دارد و نیاز است که شما عزیزان شناخت خوبی نسبت به این تخصص‌های پزشکی پیدا کنید و هرکدام از این تخصص‌ها را بشناسید چرا که در هنگام بیماری‌های متفاوت می‌توانید خیلی راحت تشخیص دهید که به کدام دکتر در هر تخصصی باید مراجعه کنید.

 همچنین مراجعه به دکتر نیز بسیار راحت شده است، چرا که هر زمان به دکتر نیاز داشته باشید یا می‌توانید از دکتر مورد نظر مشاوره آنلاین بگیرید و یا به صورت اینترنتی از پزشک مورد نظر خود نوبت آنلاین مطب بگیرید. پس با خواندن این مطلب به شما کمک می‌کنیم که در هر بیماری به چه دکتر باید مراجعه کنید و با نوبت دهی آنلاین یا مشاوره آنلاین سریعا به دکتر دسترسی پیدا کنید.

لبنک منبع : https://doctoreto.com/

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها