برنج باسماتی ارزان و باکیفیت

کد خبر: 1205413
برنج باسماتی ارزان و باکیفیت

برنج باسماتی به آن دسته برنج‌هایی گفته می‌شود که دانه‌هایی سفید و قدبلند دارند. در ابتدا زمین‌های زیر کشت این برنج تنها در دامنه‌های کوه هیمالیا بود. اما به‌مرورزمان امروزه برنج باسماتی را به‌صورت گسترده‌تری در هند و پاکستان و اکثر کشورهای شرق آسیا کشت و تولید می‌کنند.

برنج اصل باسماتی بیشتر به‌خاطر عطروطعم بی‌نظیر و دلنشینی که دارد مورد استقبال قرار گرفت و به محبوبیت رسید. بهترین برنج باسماتی همانند برنج ایرانی هر چه کهنه‌تر باشد عطروطعم بیشتر و بهتری دارد. همانند دیگر برنج‌های باکیفیت و مرغوب این برنج هم خواص و فواید بسیاری دارد که برنج باسماتی را در مرکز توجه قرار داده است. به همین دلیل در میان برنج‌های خارجی که وارد کشور ما می‌شود، سهم بسیاری متعلق به برنج باسماتی است. باکیفیت‌ترین و بهترین برنج باسماتی تحت عنوان سالم‌ترین نوع برنج خارجی به کشورها صادر می‌شود. به‌طورکلی این نوع برنج به دلیل کم کالری بودن و کمک به کاهش کلسترول، طرف‌داران بسیاری دارد. برنج باسماتی موجب کاهش وزن و بهبود سلامتی بدن شما می‌شود.

انواع برنج باسماتی

همان‌طور که اشاره کردیم برنج باسماتی امروزه توسط برخی کشورها کشت و تولید می‌شود. به همین دلیل می‌توان برنج باسماتی را به 4 نوع اصلی تقسیم‌بندی کرد. این تقسیم‌بندی باتوجه‌به کشور و محل کشت این نوع برنج تعیین می‌شود که شامل برنج باسماتی هندی، برنج باسماتی پاکستانی، برنج باسماتی کنیایی و برنج باسماتی آمریکایی می‌شود. در این میان برنج باسماتی هندی و برنج باسماتی پاکستانی جزو بهترین برنج باسماتی در سراسر جهان محسوب می‌شوند. این محبوبیت و استقبال از برنج باسماتی هند و پاکستان بیشتر به دلیل کیفیت بالا و مرغوبیت آن‌ها است.

در میان این دو نوع برنج، متخصصان بهترین برنج‌ باسماتی را، برنج باسماتی هندی می‌دانند که کیفیتی نظیر برنج‌های ایرانی دارد و به همین دلیل در کشور ما بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

برنج باسماتی هندی

برنج باسماتی به دلیل عطر دلنشینی که دارد به این نام مشهور شده است به این دلیل که در زبان هندی کلمه باسماتی به معنای معطر است. طعم برنج باسماتی هندی را طعمی آجیلی مانند می‌دانند که عطری دلنشین و ملایم دارد. ظاهر و نوع دانه‌های بهترین برنج باسماتی هندی، سوزنی مانند است و دانه‌های آن قدبلند هستند. ویژگی اصلی که موجب استقبال بیشتر از برنج باسماتی شده است، دانه‌های آن است که بعد از پخت به هم نمی‌چسبند و به‌صورت دانه‌دانه باقی می‌مانند. عطروطعم بهترین برنج باسماتی بعد از پخت همچنان خوش‌عطر و خاص باقی می‌ماند.

متخصصان معتقدند که دانه‌های بهترین برنج باسماتی هندی، به رنگ طلایی است و هر چه قد دانه بلندتر باشد کیفیت آن به‌مراتب بیشتر می‌شود. برنج باسماتی در گذشته به دلیل کیفیت بالا و خاص بودن تنها در خانه‌های اشراف و ثروتمندان بود؛ اما به‌ مرور زمان و باتوجه‌به کشت گسترده این روزها در هر خانه‌ای می‌توان آن را یافت.

برنج باسماتی ارزان و باکیفیت

برنج باسماتی پاکستانی

برنج باسماتی هندی و برنج باسماتی پاکستانی تفاوت و تمایز چندانی با هم ندارند و ممکن است تنها در میزان قدکشیدن تفاوت کوچکی داشته باشند. به‌طورکلی برنج باسماتی هندی بیشتر قد می‌کشد. اما بااین‌وجود بهترین برنج باسماتی پاکستانی به دلیل قیمت مناسب‌تر و ارزان‌تری که دارد و خوش پخت بودن آن طرفداران بیشتری در بازار برنج دارد. برنج‌های باسماتی پاکستانی به سه دسته محبوب: ایندیکا دانه بلند، ایندیکا دانه‌درشت و جاپونیکا تقسیم می‌شوند که هرکدام باتوجه‌به منطقه‌ای که در آن کشت می‌شود ممکن است کمی متفاوت باشد.

برنج‌های باسماتی به دلیل داشتن شاخص گلیسمی پایین‌تری که دارند، شما را بیشتر سیر نگه‌ می‌دارند. به همین دلیل در یک رژیم غذایی متناسب می‌توان از برنج باسماتی پاکستانی استفاده کرد. برنج باسماتی باتوجه‌به اینکه در حاصلخیزترین زمین‌ها کشت می‌شود، سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز برای بدن است. به همین دلیل بهترین برنج باسماتی ارزش غذایی بسیار بالاتری دارد.

خرید آنلاین برنج از مشهد برنج

فروشگاه اینترنتی مشهد برنج انواع برنج ایرانی، برنج پاکستانی و برنج هندی را در دسترس شما عزیزان قرار داده تا بتوانید نسبت به خرید آنلاین برنج از آن‌ها اقدام کنید. مشهد برنج ضمن ارائه انواع برنج با تنوع بالا، آن‌ها را با مناسب‌ترین قیمت به فروش می‌رسانند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها