غش و ضعف های اپوزیسیون اثر نکرد

کد خبر: 1225193

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به عنوان نایب رئیس مجمع عمومی و گزارشگر کمیته خلع سلاح این سازمان انتخاب شد.

غش و ضعف های اپوزیسیون اثر نکرد

 

 
 
 

به گزارش سرویس سیاسی خبر24، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اجماع، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک را به عنوان نایب رئیس هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و گزارشگر دفتر کمیسیون خلع سلاح سازمان ملل انتخاب کرد.
این به این منظور است که جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از پنج نایب رئیس مجمع عمومی از گروه آسیا- اقیانوسیه در نشست آتی مجمع که از سپتامبر آینده و با حضور مقامات عالیرتبه کشورها آغاز به کار خواهد کرد، منصوب شده است.
اتفاقی که خشم نمایندگان ایالات متحده را برانگیخت و کریس لو، نماینده ویژه آمریکا در سازمان ملل متحد ضمن تقبیح انتخاب این دو عنوان برای جمهوری اسلامی گفت: «آمریکا به انتخاب جمهوری اسلامی به عنوان نائب رئیس در هفتاد و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل رای منفی داد».او در اظهارات خود اقدام به سیاهنمایی علیه جمهوری اسلامی کرد. کریس لو جنایات ایالات متحده علیه بشریت را به جمهوری اسلامی نسبت داده و اظهار کرد ایالات متحده با حضور ایران در این موقعیت مخالف است و به مخالفت خود ادامه خواهد داد.»
البته این خشم و نارضایتی منشا دیگری دارد. ایالات متحده با عروسک گردانی اپوزیسون خارج از کشور، در یک سال اخیر، با هجم گسترده ای از پول پاشی و امکانات رسانه ای، تمام تلاش خود را بکار گرفت تا جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی منزوی کند. 
طی یک سال گذشته پس از فوت مهسا امینی، اپوزیسیون جمهوری اسلامی به بهانه اعتراضات مردمی و البته با مدیریت دولت های متخاصم، سفر های گسترده ای در کشور های توسعه یافته اروپایی و آمریکایی صورت دادند. آن ها با مراجعه به نشست های مهم بین المللی و بدگویی از ایران، تلاش کردند کشور های مختلف جهان را علیه جمهوری اسلامی تحریک کنند. 
در مهمترین این تلاش های نافرجام، افرادی همچون حامد اسماعیلیون و مسیح علینژاد با گفت و گو با سران کشور هایی ازجمله آمریکا و کانادا، سعی کردند تا سپاه پاسداران را به لیست «سازمان های تروریستی» اضافه کنند.
علاوه بر این ۳۰ دی‌ماه 1401 نشستی در سوئیس تحت عنوان مجمع جهانی اقتصاد(داوس) برگزار شد که مسیح علینژاد نیز با هماهنگی سران کشور های متخاصم، حضور پیدا کرد. او که با هدف بدگویی از ایران و منزوی کردن جمهوری اسلامی در این نشست حاضر شده بود، در جلسه از حال رفت. این خبر را شبکه اینترنشنال با هدف تحت الشعاع قرار دادن احساسات عمومی  منتشر کرد.
  
خبری که توسط بسیاری از کاربران معاند مخالف علینژاد تمسخر شد و مدعی شدن او با این سابقه تاریک از دروغ گویی، بار دیگر اقدام به رفتار های هیجانی و اخبار جعلی متوسل شده است.
اکنون این پیروزی دیپلماتیک جمهوری اسلامی که هم در روابط با عربستان و هم در تبادل زندانیان با دولت بلژیک، خودنمایی میکند، خشم صاحبان اپوزیسیون را برانگیخته و حقیقت قدرت دیپلماتیک جمهوری اسلامی را کتمان میکنند. حقیقتی که حتی شبکه اینترنشنال ناچار به انتشار و اعتراف به آن میشود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد