فواید و مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی و مکالمه زبان

کد خبر: 1242449

در این مقاله در رابطه با فواید و مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی و بهترین روش ها برای یادگیری زبان در زمان کم توضیح داده شده است.

فواید و مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی و مکالمه زبان

 

در این مقاله در رابطه با فواید و مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی و مکالمه زبان توضیحاتی ارائه می گردد. اگر می خواهید در زبان انگلیسی در کمترین زمان با بهترین کیفیت پیشرفت کنید استفاده از کلاس های تدریس خصوصی و در کنار داشتن یک معلم خصوصی با تجربه بسیار مفید است.

در این مقاله در رابطه با مزایای کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای یادگیری بهتر زبان در زمان کم و با کیفیت بالا توضیح داده می شود.

بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم

روشهای مختلفی برای یادگیری سریع و خوب زبان انگلیسی در زمان کم وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به شرکت در کلاس های گروهی آموزشگاهها، استفاده از کتاب های خودآموز برای یادگیری زبان انگلیسی، گوش دادن به اخبار انگلیسی و دیدن فیلم های زبان اصلی، استفاده از فیلم های آموزشی رایگان مفید موجود در اینترنت، در کنار داشتن یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب و ....اشاره کرد. تمامی این روش ها می تواند برای یادگیری زبان انگلیسی مفید واقع شود. هر کدام از روش های ذکر شده مزایای خودش را دارد. به عنوان مثال، شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی آموزشگاهها این مزیت را دارد که به نسبت ارزان تر است و می توان با اساتید خوب که مورد تایید آموزشگاه زبان است یادگیری زبان انگلیسی را ادامه داد. کتاب های خودآموز هم می تواند برای یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان خارجی دیگری مفید باشد اما در هر صورت ممکن است حین یادگیری زبان با استفاده از این کتاب ها سوالاتی داشته باشید که بی جواب بماند. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری سریع و با کیفیت بالای زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و یا هر زبان خارجی دیگری استفاده از کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین یا حضوری است. در ادامه در رابطه با مزیت های کلاس های خصوصی زبان توضیحاتی ارائه می شود.

 

مزیت های تدریس خصوصی برای یادگیری بهتر و سریعتر زبان انگلیسی

در کنار داشتن یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب می تواند مزیت های زیادی برای آموزش سریع زبان داشته باشد که در ادامه تعدادی از این مزیتها بیان می شود. در سایت ایران مدرس www.IranModares.com لیست کامل مدرسین زبان انگلیسی ارائه شده است.

1-  فرصت بیشتر برای حرف زدن و تقویت مکالمه زبان

فرض کنید که زبان آموز می خواهد با شرکت در کلاس های خصوصی مکالمه زبان خودش را تقویت نماید. در کلاس گروهی که مثلا 10 نفر شاگرد حضور دارند یک دهم وقت به هر شاگرد می رسد که بتواند حرف بزند و اظهار نظر نماید. البته با این فرض که همه ی زبان آموزان به یک اندازه زمان در اختیار داشته باشند که معمولا این طور نیست و یکی دو نفر اختیار کلاس را در دست می گیرند. بنابراین، در کلاس های گروهی از 90 دقیقه زمان کلاس 9 دقیقه به هر شاگرد می رسد که حرف بزند و مکالمه را تمرین کند. اگر کلاس 15 نفره باشد به هر نفر 6 دقیقه زمان می رسد. بنابراین همانطور که ملاحظه می کنید در کلاس های گروهی در هر جلسه کلاس زمان بسیار کمی برای مکالمه یا گرامر زبان و تمرین کردن آن وجود دارد. در کلاس خصوصی که یک نفر شاگرد حضور دارد کل زمان کلاس در اختیار همان یک نفر است و می تواند بسیار مفید و موثر مکالمه زبان را تمرین نماید. واضح است که کلاس های خصوصی بارها و بارها به نسبت کلاس گروهی بازدهی بالاتری دارد. درست است که قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی ساعتی به نسبت کلاس های گروهی آموزشگاهها و موسسات زبان بالاتر است اما در هر صورت بازدهی بسیار بالاتری هم دارد و با این مثالی که زده شد می توان به خوبی درک کرد که چرا این کلاس ها با استقبال زیادی مواجه شده است.

2-  امکان استفاده از کلاس های خصوصی زبان در منزل یا به صورت آنلاین

کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در کرج، قزوین، تهران، شیراز، تبریز، اصفهان و یا هر جای دیگر ایران که برگزار گردد می تواند در منزل و یا به صورت آنلاین مورد استفاده زبان آموزان قرار گیرد. تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان به از میان برداشته شدن محدودیت مکانی و زمانی اشاره نمود. کلاس های خصوصی اینترنتی و مجازی را می توان با هر استادی و از هر جای ایران و جهان برگزار کرد. حتی می توان با اساتید native کلاس زبان انگلیسی را برگزار نمود. کلاس های زبان اگر در منزل یا خانه هم برگزار شود باز بسیار مفید است. در این کلاس ها وقت شاگرد در مسیر رسیدن به کلاس تلف نشده و معلم به منزل شاگرد می رود. بنابراین این کلاس ها مزیت دیگری که دارد این است که می تواند به صورت حضوری و در منزل و یا به صورت مجازی و آنلاین برگزار شود. در شرایط کرونایی فعلی استفاده از کلاس های آنلاین بیشتر توصیه می شود. برای موفقیت در آزمون آیلتس هم بهتر است از کلاس خصوصی آیلتس استفاده نمائید.

3-  انتخاب استاد توسط خود شاگرد یا والدین ایشان

در کلاس های خصوصی استاد و معلم زبان توسط خود شاگرد انتخاب می شود و بنابراین این امکان وجود دارد با بهترین استاد و یا یکی از بهترین معلم های زبان انگلیسی کلاس برگزار نمود.

4-  امکان انتخاب تعداد جلسات و زمان برگزاری کلاس ها

ممکن است زبان آموز بخواهد برای آزمون مشخصی مانند آیلتس، تافل، کنکور زبان و ... آماده شود و زمان کمی در اختیار داشته باشد. در این حالت می توان تعداد جلسات خصوصی زبان را زیاد و با فاصله زمانی کم در نظر گرفت. کلاسهای تدریس خصوصی کاملا منعطف است و در هر زمان و هر مکانی می تواند برگزار شود.

5- مشخص شدن سطح کلاس زبان بر مبنای خواسته و توانایی شاگرد

کلاس های گروهی آموزشگاهها برنامه مشخص و از قبل تعیین شده ای دارد. کلاس های خصوصی بسیار منعطف است و بر مبنای خواسته و توانایی شاگرد سطح کلاس، منابع تدریسی، تعداد جلسات و ... تعیین می گردد.

6- برگزاری کلاس ها به صورت هدفدار و متمرکز

کلاس های خصوصی می تواند بر مبنای اهداف زبان آموز (قبولی در آزمون آیلتس، یادگیری سریع مکالمه و ...) برنامه ریزی شود و کاملا متمرکز است.

دلایل استفاده از کلاس های خصوصی زبان و سایر دروس

در مقاله گرایش روزافزون به تدریس خصوصی تکمیلی هم توضیحاتی در رابطه به دلایل استفاده از کلاس های خصوصی زبان و سایر دروس به صورت زیر ارائه شده است. بیشتر دانش آموزان احساس می کردند که از معلمان رسمی و خانواده حمایت آموزشی کافی دریافت نمی کنند و آموزش خصوصی را به صورت همزمان در همان ماه هایی که در مدرسه هستند, دریافت می دارند. پنج عامل تاثیرگذار در گرایش به تدریس خصوصی مشخص گردید: ماهیت وجود موسسات ارائه دهنده تدریس خصوصی تکمیلی و تبلیغات و تشویقات فراوان از طرف آنها؛ سطح درآمد و طبقه اجتماعی- اقتصادی خانواده ها؛ ظرفیت پایین پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی و مشهور؛ پایین بودن کیفیت آموزش و تدریس در نظام آموزش و پرورش و عدم تناسب مطالب آموزش داده شده و مطالب مورد آزمون قرار گرفته در آزمون های سراسری. از طرف دیگر, مهمترین عوامل عدم مشارکت در تدریس خصوصی شامل ترس از مسخره شدن توسط دبیران, همکلاسی ها یا اعضای فامیل؛ بالا بودن هزینه های تدریس خصوصی و وارد آمدن فشار جسمی- روانی زیاد؛ وجود کلاس تقویتی در مدارس و نیافتن معلمان خصوصی خوب توسط والدین بودند.

مقایسه بازدهی و فواید معلم خصوصی زبان آنلاین و حضوری

در مقاله مقایسه معلم خصوصی آنلاین با تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر دروس در منزل هم از جنبه های مختلف تدریس خصوصی آنلاین و حضوری برای درس زبان انگلیسی و تمامی دروس دیگر با هم مقایسه شده است. به عنوان مثال بازدهی این دو حالت با هم مقایسه شده است. به صورت کلی اگر بخواهیم بازدهی و کارایی کلاس های خصوصی در منزل را با تدریس خصوصی آنلاین مقایسه کنیم، واضح است که بازدهی کلاس حضوری بیشتر است. البته اگر با یکی از بهترین معلم های خصوصی زبان انگلیسی و آیلتس کلاس داشته باشید، چه کلاس آنلاین باشد چه حضوری؛ نتیجه خوبی خواهید گرفت. به عبارت دیگر بیشتر از اینکه مجازی یا حضوری بودن کلاس ها مهم باشد، این مهم است که با یک مدرس مجرب و فوق العاده کلاس داشته باشید. بازدهی کلاس های حضوری به نسبت کلاس آنلاین بیشتر است. در کلاس حضوری استاد تسلط بیشتری بر فضای کلاس و عکس العمل های شاگرد خودش دارد و متناسب با آن برخورد مناسب را خواهد داشت. مثلاً از حالت چهره شاگردش، متوجه خواهد شد که مطالب قابل فهم است یا نه و اگر بازدهی خوب نباشد، روش تدریس را تغییر خواهد داد. یا مثلاً اگر شاگرد حواسش پرت شود از دید استاد پنهان نمانده و تذکر خواهد داد. معمولا دانش آموزان و دانشجویان هم کلاس حضوری را جدی تر می گیرند و به این دلیل هم کلاس خصوصی در منزل معمولا نتیجه بهتری دارد.

تدریس خصوصی زبان همراه با بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان

در کنار استفاده از کلاس های تدریس خصوصی می توانید از بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان هم استفاده نمائید. همانطور که در مقاله بهترین سایت های آموزش زبان رایگان در سایت انتشارات جنگل توضیح داده شده است، سایت های زیر می تواند بسیار مفید باشد و در کنار کلاس های تدریس خصوصی از سایت های زیر هم استفاده نمائید.

1- British Council، مثل یک بریتانیایی انگلیسی صحبت کنید

British Council یکی از مجموعه‌های خوب و معتبر در آموزش زبان انگلیسی است. سایت این مجموعه می‌تواند یک منبع خوب برای یادگیری زبان انگلیسی باشد مخصوصاٌ برای کسانی که نیاز به تقویت لهجه بریتانیایی دارند.

2- وب‌سایت https://www.duolingo.com/، یادگیری همراه با معما

Duolingo جذاب‌ترین و بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی است که نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده‌است. این سایت از شیوه جالبی برای آموزش زبان استفاده می‌کند. در حقیقت تمرکز آن بر یادگیری زبان با استفاده از معما و سرگرمی است.

3- وب‌سایت Phrasemix، یادگیری انگلیسی در موقعیت‌های واقعی

وب‌سایت https://www.phrasemix.com/ یکی دیگر از سایت‌هایی است که می‌تواند برای آموزش زبان انگلیسی استفاده شود. این سایت بر اساس تکرار با تکیه ‌بر ویدیو و پادکست، به تقویت مهارت speaking و listening  کاربر کمک می‌کند.

4- وب‌سایت English Central، یادگیری کلمات جدید در یک دسته معنایی

English Central سایت رایگان آموزش انگلیسی است که حتماً باید یک‌بار به آن سر زد. تمرکز این سایت بر آموزش لغات است. سایت فوق در کنار آموزش لغات، یک زنجیره معنایی از واژگان جدید را نیز به مخاطب عرضه می‌کند.

5- وب‌سایت easyworldofenglish، پکیج کامل آموزش زبان انگلیسی

وب‌سایت easyworldofenglish ظاهری ساده دارد. اما نباید گمان کرد که ظاهر ساده، کیفیت آموزش در این سایت را تحت تأثیر قرار داده است. این سایت به آموزش زبان انگلیسی در همه زمینه‌ها پرداخته‌است.

6- وب‌سایت Real English Conversations، سایتی برای تقویت مکالمه انگلیسی

وب‌سایت Real English Conversations روی مهارت مکالمه تمرکز کرده‌است. در این سایت می‌توانید به تعداد زیادی مکالمه‌های واقعی دسترسی داشته باشید.

7- Go Natural English، مثل یک شخص نیتیو صحبت کنید

این سایت با تمرکز در حوزه مکالمه به یکی از گزینه‌های محبوب زبان‌آموزان تبدیل شده‌است. دوره‌های آموزشی این سایت به‌گونه‌ای طراحی‌شده که همه زبان‌آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.

8- Ted talks، با سخنرانی‌های انگیزشی و موفقیت زبانت را تقویت کن

در سایت Ted talks می‌توانید صدها سخنرانی از افراد مختلف در تمام زمینه‌ها ببینید و قدرت شنوایی خودتان را تقویت کنید. این سایت مختص آموزش نیست ولی به خاطر موضوعات مختلفی که پوشش می‌دهد و با توجه به اینکه سخنرانی‌ها توسط افراد بومی انجام می‌شود، می‌توانید با نوع لهجه و گویش مردم آشنا شوید.

9- Lingua، سایت رایگان برای تقویت زبان

این وب‌سایت برای تمام سطوح برنامه‌های جذاب و سرگرم‌کننده‌ای در نظر گرفته تا هرکسی با هر سلیقه‌ای به یادگیری زبان علاقه‌مند شود. تمرکز اصلی سایت روی مهارت‌های خواندن، نوشتن و شنیدن است.

10- Learn American English online برای تمام سطوح

خوبی سایت Learn American English online این است که آموزش را در سطوح مختلف با رنگ‌های آبی، قرمز، زرد، سبز، ارغوانی، نارنجی و بنفش تفکیک کرده‌است. یعنی شما با توجه به سطحی که دارید می‌توانید مطالب را انتخاب کنید و آموزش ببینیند.

11- Youtube، بهترین مرجع برای یاد گرفتن همه‌چیز

شما در هر حوزه‌ای که نیاز به آموزش داشته باشید می‌توانید از یوتیوب استفاده کنید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها