یک روش اقتصادی برای خرید انواع میلگرد

کد خبر: 1272639

 

میلگرد از جمله مهم‌ترین مقاطع فولادی موردنیاز در ساختمان‌سازی است که به‌منظور افزایش استحکام و مقاومت سازه‌های بتنی به کار می رود. ازآنجایی‌که استفاده از میلگرد برای انجام هر پروژه ساختمانی از مهم‌ترین واجبات است، خرید آن به روش‌های گوناگونی صورت می گیرد. یکی از روش‌هایی که در شرایط اقتصادی موجود برای خریداران مطمئن و مفید است، خرید میلگرد با ال ‌سی است.

در مطلب پیش رو قصد داریم با میلگرد و انواع مختلف آن بیشتر آشنا شویم و شرایط فروش میلگرد با ال ‌سی را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی در این مورد به‌دست آورید.

 

میلگرد چیست و چه کاربردی در صنعت ساختمان‌سازی دارد؟

میلگرد نوعی مقطع فولادی به شکل استوانه است که با طول بسیار زیاد و به حالت توپر ساخته می شود. این قطعه به‌منظور استحکام بیشتر بتن در ساختمان‌سازی کاربرد دارد. اگرچه بتن دارای مقاومت فشاری بسیار مطلوبی است؛ اما در مقابل آن، به لحاظ مقاومت کششی و پیچشی عملکرد نامناسبی داشته که موجب آسیب‌پذیربودن بتن می گردد. در این راستا به هنگام بتن‌ریزی با استفاده از میلگرد می توان مقاومت و استحکام پیچشی و کششی بتن را تا سطح مطلوبی بهبود بخشید.

اهمیت و نقش میلگرد در سازه به‌قدری بالاست که می توان آن را از ضروری‌ترین و اصلی‌ترین مصالح موردنیاز یک سازه در نظر گرفت و خرید و استفاده آن در هر پروژه ساختمانی از ضروریات است.

خرید میلگرد با ال‌ سی روشی اعتباری برای تهیه‌کردن میلگرد است که توسط برخی مجموعه‌های فروشگاهی آهن‌آلات ارائه می شود تا شرایط استفاده از این مهم ساختمانی در همه پروژه‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر باشد.

انواع میلگرد و ویژگی‌های آنها

انواع مختلفی از میلگردها باتوجه‌به کاربردهای گوناگون در صنعت سازه در کارخانه‌ها تولید می شوند تا به‌تناسب نوع ساختمان‌ها یا سازه‌های در حال احداث به کار برده شوند.

دسته‌بندی میلگردها به طرق مختلفی امکان‌پذیر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

دسته‌بندی میلگرد بر اساس مقاومت

 • میلگرد فولاد کربن که پرمصرف‌ترین و رایج‌ترین میلگرد مورداستفاده سازه‌هاست، با اسم نوار سیاه نیز شناخته می شود. این میلگرد در برابر شرایطی همچون رطوبت به‌سرعت دچار زنگ‌زدگی و فرسایش می گردد.
 • میلگرد اپوکسی که از پوشاندن میلگرد فولاد کربن با اپوکسی تولید می شود، در معرض رطوبت مقاومت بالاتری نشان می‌دهد. اگرچه در صورت هرگونه خراش بر روی قسمتی از آن، احتمال زنگ‌زدگی وجود دارد.
 • میلگرد گالوانیزه نمونه دیگری از میلگردهاست که استحکام و مقاومت آن نسبت به موارد پیشین تا 40 برابر بیشتر است.
 • میلگردهای کامپوزیتی یا GFRP که سبک بودن، پایداری بالا در برابر خم‌شدن و زنگ ‌نزدن به هنگام قرارگیری در آب‌وهوای مرطوب را می‌توان از مهم‌ترین ویژگی‌های آن دانست.
 • میلگرد فولاد ضدزنگ که به‌عنوان بهترین نوع میلگرد معرفی می گردد، تا 1500 برابر نسبت به میلگرد فولاد کربن پایداری و مقاومت بالاتری دارد. به جهت کیفیت بالای این میلگرد که با نام استنلیس استیل نیز شناخته می شود، به‌تبع با قیمت بالاتری در بازار ارائه می گردد. خرید میلگرد با LC  از جمله روش‌های مناسب برای خرید این نوع از میلگردهاست.

دسته‌بندی میلگرد بر اساس سایز

در کشور ایران میلگردها در چهار سایز استاندارد ساخته می شوند که هریک از این محصولات در موقعیت‌ها و سازه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. که به شرح زیر است:

 • سایز A1 که به دلیل شکل پذیری و انعطاف بالا به آنها میلگرد نرم نیز گفته می شود. این نوع میلگرد کمترین مقدار و درصد کربن را در بین انواع دیگر در خود دارد.
 • سایز A2 که تا حدی نسبت به نوع اول مقاوم تر و مستحکم تر است، در صنعت با نام میلگرد نیمه ترد شناخته می شود.
 • سایز A3 که به دلیل وجود کربن بیشتر در ترکیبات خود نسبت به دو مورد پیشین مقاومت بیشتر و انعطاف کمتری دارند و به دلیل وجود آج هایی در سطح آنها، به میلگرد جناقی معروف اند.
 • سایز A4 که آخرین نوع استاندارد میلگردهاست و نسبت به تمامی آنها سختی و مقاومت بیشتری دارد.

دسته‌بندی میلگرد بر اساس فرم و قالب ساخت

میلگردها همچنین در دسته‌بندی دیگری بر اساس فرم ظاهری و قالب ساخت به دودسته زیر تقسیم می شوند:

 • میلگردهای ساده که در سطح خود هیچ آج و برجستگی خاصی ندارند و به همین دلیل، حالتی نرم و منعطف دارند. این میلگردها را بیشتر می توان در صنایعی که در طی ساخت نیاز به خم‌شدگی میلگرد دارند، استفاده کرد. به دلیل نداشت آج و صاف بدون، به راحتی و با استفاده از دستگاه‌ها خم کن، می‌توان به این میلگردها شکل و شمایل داد.
 • میلگردهای آج‌دار که همان‌طور که از نام آن پیداست، در سطح خود دارای برآمدگی یا آج‌هایی در انواع گوناگون هستند. این ویژگی به میزان سختی میلگرد افزوده و سبب ایجاد اصطکاک به هنگام ترکیب با بتن می شود. در نتیجه در سازه‌های سنگین کاربرد بیشتری دارند. افراد با تجربه در این حوزه، استفاده از میلگردهای آج دار در سازه‌ها عظیم و بزرگ و در قسمت‌هایی که نیاز به ایجاد اصطکاک است، بسیار توصیه می‌کنند.

2

خرید میلگرد از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟

در ایران کارخانه‌های زیادی در زمینه صنایع فولادی به تولید و عرضه انواع مختلف میلگرد می‌پردازند. این موضوع ناشی از اهمیت و کاربرد گسترده میلگردها در صنایع گوناگون است. قیمت میلگرد بر اساس پارامترهایی همچون نوع میلگرد، وزن آن و قیمت روز شمش محاسبه می شود.

راه‌های متفاوتی برای خرید میلگرد وجود دارد که خرید اقساطی یا چکی از انواع آن است. اما امروزه بسیاری از شرکت‌ها با فروش میلگرد با اعتبار اسنادی راه را برای خرید آسان‌تر میلگرد هموار نموده‌اند.

به هنگام خرید میلگرد با LC یا همان اعتبار اسنادی می‌توانید با ایجاد حساب بانکی مبلغ سفارش موردنظر را به همراه مدارک موردنیاز به بانک ارائه دهید. هنگامی که معامله به اتمام رسیده و کالای سفارش داده شده به دست خریدار می رسد، بانک مبلغ مشخص شده را به‌حساب فروشنده واریز می کند.

مرجعی که برای تهیه میلگرد با روش ال سی انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد. معمولا افراد به دنبال شرکتی با سابقه و اصیل هستند تا خیالشان از بابت خرید محصولات راحت باشد. در همین راستا می‌توانیم شرکت آروند شمش فولاد ایرانیان را معرفی کنیم که مجموعه‌ای پرقدرت با پرسنلی مجرب است که با هدف جلب رضایت مشتری در این حوزه فعالیت می‌کند.

جمع‌بندی

میلگردها مقاطع فولادی طویل و مستحکمی هستند که به هنگام ساختمان‌سازی به افزایش مقاومت بتن کمک می کنند. انواع متفاوتی از میلگردها با ویژگی‌های گوناگون در کارخانه‌ها تولید می شوند که بسته به شرایط، در صنایع مختلف کاربرد دارند. این طیف گسترده از انواع میلگردها در دسته‌بندی‌های گوناگونی ارائه می شوند تا خریداران بتوانند با بررسی دقیق ویژگی‌های هر نمونه و باتوجه‌به نیاز خود بهترین میلگرد را انتخاب کنند.

خرید میلگرد با ال‌سی که همان اعتبار اسنادی است، را می توان از مطمئن‌ترین و بهترین روش‌های خرید این محصول دانست که توسط واسطه‌ای مورداعتماد همچون انواع بانک‌ها صورت می گیرد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها