نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شود

کد خبر: 1036422

سخنگوی ستاد بودجه گفت: برآورد دولت از مجموع فروش نفت در سال آتی ۲.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود که این رقم مربوط به سهم دولت، صندوق توسعه ملی و شرکت نفت خواهد بود. همچنین نرخ ارز ۴۲۰۰ در بودجه سال بعد با تغییراتی همراه شده است.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی ستاد بودجه گفت: برآورد دولت از مجموع فروش نفت در سال آتی ۲.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود که این رقم مربوط به سهم دولت، صندوق توسعه ملی و شرکت نفت خواهد بود. همچنین نرخ ارز ۴۲۰۰ در بودجه سال بعد با تغییراتی همراه شده است.

مژگان خانلو ،‌ با اعلام اینکه میزان فروش نفت در بودجه 1400 بنا به پیش بینی دولت 2.3 میلیون بشکه در روز خواهد بود، گفت: این میزان فروش بر حسب نرخ محاسباتی 11500 تومان و فروش 40 دلاری هر بشکه نفت لحاظ شده است.

همچنین 2.3 میلیون بشکه نفت در روز مربوط به دولت، صندوق توسعه ملی و شرکت ملی نفت خواهد بود. بر این اساس سهم دولت از فروش نفت حدود 200 هزار میلیارد تومان لحاظ شده است. از سوی دیگر بیش از 70 هزار میلیارد تومان نیز برای پیش فروش نفت در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است.

خانلو گفت: بر اساس جز 4 بند ب تبصره یک لایحه بودجه در صورت تغییر نرخ ترجیحی ارز (4200 تومان) به نرخ سامانه معاملات الکترونیک به دولت اجازه داده خواهد شد منابع وصولی را به ردیف درآمدی شماره 160136 جدول 5 واریز نماید. منابع واریزی صرف تامین معیشت و سلامت مردم خواهد شد.

نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شود

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت