قیمت پراید چقدر شد؟/ پراید 24 میلیونی در بازار

کد خبر: 1070817

در حالی که قیمت پراید مدل ۱۱۱ در روزهای اخیر افزایش قیمت داشته و به ۱۳۱میلیون تومان رسیده اما هنوز هم در بازار خودرو پرایدهای ارزان‌تر از ۵۰ میلیون تومان مشاهده می‌شود.

قیمت پراید افزایش یافت. قیمت پراید جزء ارزان ترین خودروها به حساب می آید.  قیمت پراید با افزایش بی سایقه مواجه شد. قیمت پراید اخیرا افزایش 3 میلیونی یافت.جزئیات افزایش قیمت پراید را در این خبر بخوانید.

در آگهی‌های منتشره از فروش خودرو قیمت یک پراید صندوق‌دار مدل ۷۸ در شهر رشت ۲۴ میلیون تومان ذکر شده است. در یک آگهی دیگر یک پراید با ۱۸۰ هزار کارکرد و مدل سال ۸۲ با قیمت ۲۸ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

قیمت پراید

پراید صندوق‌دار با ۲۱۰ هزار کارکرد و مدل سال ۸۲ در تهران با قیمت ۲۸ میلیون تومان آگهی شده است. با همین قیمت یعنی ۲۸ میلیون تومان یک پراید دیگر  با ۵۰۰ هزار کارکرد و مدل سال ۸۰ دیده می‌شود.

مشاهدات میدانی، از افزایش قیمت خودروهای شاخص در بازار حکایت دارد.

در چند روز گذشته قیمت انواع پراید یک تا سه‌میلیون تومان و نرخ پژو ۲۰۶تیپ دو ساده و فول به ۱۹۸ تا ۲۰۸میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت پراید

با وجود این افزایش قیمت‌ها، هنوز هم رکود حرف نخست بازار خودرو است. در بازار خودروهای خارجی با وجود افت ۱۰درصدی قیمت‌ها نسبت به ابتدای امسال، کمتر معامله‌ای انجام می‌شود.

به‌گفته فعالان صنفی، حجم معاملات در بازار خودروهای تولید داخل، مونتاژی و وارداتی تقریبا به صفر رسیده است. طولانی‌شدن مذاکرات هسته‌ای و انتخابات ریاست‌جمهوری از یک سو و کاهش قدرت خرید، افت تیراژ تولید و عبور حداقل قیمت مصوب خودروهای داخلی از مرز ۱۰۰میلیون تومان، چشم‌انداز قیمت‌ها را در بازار خودرو مبهم کرده است.

 

در شرایطی که نمایندگان مجلس، خودروسازان و وزارت صنعت طرح آزادسازی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی را دنبال می‌کنند، بازارخودرو در یک‌ماه گذشته در زمین نوسان نرخ دلار بازی کرده. فعالان بازار به همشهری گفته‌اند؛ تحولات بازار ارز تأثیر مستقیمی بر فرازونشیب قیمت خودرو در حاشیه بازار داشته است.

چنان‌که در هفته جاری، با عبور نرخ دلار از مرز ۲۴ هزار تومان، قیمت انواع خودروهای پرتیراژ، مانند پراید و پژو در حاشیه بازار نیز سیر صعودی به‌خود گرفته است.

قیمت پراید۱۱۱ که از ابتدای خردادتا ابتدای هفته جاری، دومیلیون تومان افزایش یافته بود، در دو روز گذشته رشد دومیلیون تومانی دیگری را تجربه کرد و به ۱۳۱میلیون تومان رسید.

همچنین قیمت پراید۱۳۱ و ۱۳۲ با رشد سه‌میلیون تومانی از خردادماه به‌ترتیب به ۱۱۵ و ۱۱۸میلیون و پراید۱۵۱ به ۱۱۷میلیون تومان رسید.

همچنین تیبا صندوقدار ۱۲۵میلیون، تیبا هاچ بک ۱۳۰میلیون، کوئیک دنده‌ای ۱۴۶میلیون، ساینا دنده‌ای ۱۴۳میلیون، آریو اتوماتیک ۳۷۰میلیون و چانگان ۴۶۵میلیون تومان، قیمت خورد.

قیمت پراید

در بازار محصولات ایران خودرو نیز قیمت پژو۲۰۶ تیپ دو معمولی به ۱۹۸میلیون، پژو۲۰۶ تیپ دو فول به ۲۰۸میلیون، پژو۲۰۶ تیپ پنج به۲۶۱میلیون، پژو۲۰۶ صندوقدار V8 به ۲۶۲میلیون، پژو۴۰۵GLX به ۱۹۳میلیون، پژو۴۰۵GLX دوگانه سوز به ۱۹۶میلیون، پژو۴۰۵SLX به ۲۱۵میلیون، پژو پارس به ۲۳۵میلیون، پژو پارس دوگانه‌سوز ۲۴۵میلیون، پژو ۲۰۷ دنده‌‌ای به ۲۹۶میلیون، پژو ۲۰۷ اتوماتیک به ۳۹۲میلیون، پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای به ۳۲۴میلیون، سمند EF7 به ۲۰۴میلیون، سمند EF7 دوگانه سوز به ۲۴۵میلیون، دنا پلاس تیپ یک به ۳۲۵میلیون و دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ به۴۳۷‌میلیون افزایش یافت.

انتظار و رکود، حرف نخست بازاروارداتی‌ها

در شرایطی که این روزها شاهد افزایش سهم بازار خودروهای چینی، از بازار خودروهای وارداتی هستیم، قیمت خودروهای خارجی نیز در بازار پایتخت دوباره در چند روز اخیر وارد فاز صعودی شده که دلیل آن نوسان نرخ ارز بوده است.

فعالان بازار خودروهای خارجی نیز در انتظار تعیین سرنوشت برجام، نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و آزادسازی واردات خودروهای خارجی هستند، این سه‌مولفه موجب شده معامله‌گران این بازار کمی محتاطانه عمل کنند.

به‌گفته فعالان بازار، قیمت سانتافه صفر کیلومتر مدل ۲۰۱۷ به دومیلیارد تومان، فولکس واگن تیگوان مدل ۲۰۱۸ به ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان و رنو تلیسمان صفر کیلومتر مدل ۲۰۱۸ به یک میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان رسیده است. در بازار خودروهای مونتاژی نیز پژو ۲۰۰۸ سفیدرنگ مدل ۹۸ صفر کیلومتر با قیمت ۸۵۰میلیون و مزدا۳ مدل ۹۸ با قیمت ۸۹۰میلیون تومان عرضه می‌شود.

رکود کامل بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهرانگفت: مشکل اصلی، نبود خریدار در بازار خودرو است؛ هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود. بازار خودرو این روزها در رکود کامل به‌سر می‌برد، حتی با تشدید نوسان نرخ ارز، میزان معاملات تقریبا به صفررسیده است.

قیمت پراید

سعید موتمنی، با تأکید بر اینکه با این روند حتی کشف قیمت خودرو، در حاشیه بازار نیز مقدور نیست، گفت: نوسان نرخ ارز موجب رشد نسبی قیمت برخی خودروهای شاخص بازار، مانند پراید و پژو ۲۰۶ شده است. اگرچه تحت‌تأثیر افزایش نرخ ارز و کاهش شدید عرضه، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو به ۱۹۸ تا ۱۹۹میلیون و پراید۱۵۱به ۱۱۷میلیون تومان افزایش یافته اما در بازار خریداری برای این خودروها وجود ندارد.

به‌گفته او، حتی افزایش نرخ مصوب خودرو در شورای رقابت نیز تأثیری بر بازار خودرو نداشته زیرا معامله‌ای انجام نمی‌شود. موتمنی در مورد دلایل رکود بازار خودرو گفت: خریداران و فروشندگان منتظر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و مذاکرات وین و مشاهده تأثیر آن بر نرخ ارز و درنهایت، کشف قیمت نهایی خودروهای داخلی یا وارداتی هستند، تا زیان احتمالی ناشی از خرید یا فروش خودرو را به حداقل کاهش دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت