تفاوت اکانت اسپاتیفای رایگان و پریمیوم چیست؟

کد خبر: 1112967

تفاوت اکانت اسپاتیفای

در این مطلب قصد داریم تا به پرسش تفاوت اکانت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان چیست؟ پاسخ داده و این تمایزها را به صورتی دقیق‌تر بازگو کنیم. به دلیل عدم اشغال حافظه گوشی در زمان استماع موسیقی توسط سرویس‌های پخش موزیک، این دست سامانه‌ها محبوبیت بالایی دارند که در این میان اسپاتیفای نام‌آشناتر و محبوب‌تر ظاهرشده است. ولی باکمی مقایسه بین نسخه رایگان و پریمیوم این سامانه، تفاوت‌های چشم‌گیری مشاهده می‌شود که برخی از آن‌ها مانند پخش تبلیغات در میان موزیک‌ها بسیار آزاردهنده هستند. این تمایزها سبب شده بسیاری به خرید ورژن پریمیوم این سرویس ترغیب شوند و از دنیای امکانات آن نیز در این حین بهره‌مند گردند. به‌راستی تفاوت اکانت اسپاتیفای رایگان و پریمیوم چیست؟ که تا این حد موردتوجه واقع‌شده است. در ادامه بیشتر به پاسخ این سؤال پرداخته و این تفاوت‌ها را برایتان برمی‌شماریم.

مهم‌ترین و بارزترین تفاوت‌های اکانت اسپاتیفای چیست؟

اسپاتیفای این پلتفرم پخش موسیقی آنلاین بوده که توانسته در قالب دو نسخه رایگان و پریمیوم خود به سود سرشاری دست یابد. در نسخه رایگان اگرچه از شوندگان پولی دریافت نمی‌کند، اما اسپانسرها و تبلیغ‌کنندگان موظف به پرداخت وجه مشخصی به این سامانه جهت انتشار تبلیغاتشان در میان آهنگ‌ها هستند. در نسخه پریمیوم نیز شما باید به‌عنوان صاحب اکانت به‌صورت ماهانه حق عضویت پرداخت نمایید. در غیر این صورت حق اشتراکتان لغو و امکان استفاده از آهنگ‌ها از شما صلب می‌شود. باوجود کاربران میلیاردی این سامانه در سراسر جهان، برآورد سود ماهانه و سالانه اسپاتیفای رقمی حیرت‌آور است. در ادامه سعی می‌کنیم به پرسش تفاوت اکانت اسپاتیفای رایگان و پریمیوم چیست؟ جوابی قابل‌لمس و درک را ارائه دهیم.

 • عدم استفاده نامحدود از آهنگ‌ها:

ادعا می‌شود چنین مشکلی در نسخه رایگان دسکتاپ یا برنامه وب وجود نداشته و شما فقط باید در این ورژن با آگهی‌های مزاحم کنار بیایید. البته این گفته صدق می‌کند و با نسخه رایگان دسکتاپ می‌توانید، به لیست پخش متنوعی دست‌یابید. مشکل عدم استفاده نامحدود از آهنگ‌ها بیشتر در نسخه موبایلی به سراغ کاربران آمده و آن‌ها را محدود به 15 لیست انتخابی توسط الگوریتم‌های هوشمند اسپاتیفای می‌کند. این امر برای آهنگ دوستان یک معضل بزرگ بوده و آن‌ها را ناچار می‌سازد تا به سمت نسخه پریمیوم این سامانه مایل شوند.

 • محدودیت بودن به استماع 6 آهنگ در ساعت:

تفاوت اکانت اسپاتیفای رایگان و پریمیوم چیست؟ که تا این حد افراد را مایل به خرید اشتراک پرمیوم اسپاتیفای این سرویس نموده است. عدم امکان انتخاب آهنگ خاصی برای پخش و در ادامه محدود بودن به 6 آهنگ در طول یک ساعت از دلایل محبوبیت پایین نسخه رایگان اسپاتیفای است. درواقع این سرویس با کلکسیونی از آهنگ‌هایش به این محبوبیت جهانی دست‌یافته است. ولی وقتی نتوان به‌تمامی آن‌ها دسترسی داشت، گویی از مهم‌ترین ویژگی این سامانه به دورمانده‌ایم.

محدودیت آهنگ اسپاتیفای

 • عدم دانلود موسیقی‌ها:

شما در نسخه رایگان امکان دانلود موسیقی‌ها را نداشته و ناچارید فقط از شنیدن آن‌ها در حالت آنلاین بهره‌مند شوید. این در حالی است که با خرید پریمیوم می‌توانید، آهنگ‌ها را به میزان دلخواه دانلود و در زمان آفلاین از آن‌ها استفاده نمایید. بدین ترتیب مجبور نیستید تا همیشه شبکه و وای‌فای در دسترسی داشته باشید.

 • افت کیفیت جریان صوتی:

کیفیت آهنگ‌ها تا حداکثر 320 کیلوبیت بر ثانیه که در نسخه پریمیوم مهیا است، لذت یک موسیقی واقعی را به کاربران می‌چشاند. درصورتی‌که نسخه رایگان تا حداکثر 96 کیلوبیت بر ثانیه در موبایل و 160 کیلوبیت بر ثانیه در دسکتاپ، بیشتر شمارا پشتیبانی نمی‌کند. این موضوع یعنی عدم دسترسی به پخشی باکیفیت و تجربه افت صدایی قابل‌لمس که چندان مطلوب نیست.

برای ساخت اکانت می توانید مقاله ساخت اکانت اسپاتیفای بخوانید.

 • عدم دسترسی به آلبوم، هنرمند یا آهنگی خاص:

در نسخه رایگان برای شنیدن آهنگ‌های خواننده محبوبتان محدودیت داشته و دسترسی به آهنگ و آلبوم مدنظرتان نیز غیرممکن است. جستجوی نامحدود و استماع موسیقی در هر برنامه و هر دستگاهی از مزایای نسخه پریمیوم است. بدین ترتیب اگر می‌خواهید بدانید که تفاوت اکانت اسپاتیفای رایگان و پریمیوم چیست؟ باید بگوییم آنچه در نسخه رایگان تجربه می‌کنید، فقط محدودیت و حسرت شنیدنی باکیفیت، به‌دوراز نویز و تبلیغات مزاحم است.

 • محدودیت در اتصال اکانت به دستگاه دیگر:

در نسخه پریمیوم این امکان قابل‌توجه برای کاربران در نظر گرفته‌شده که آن‌ها بتوانند اکانت خود را به هر دستگاه دیگری متصل ساخته و از موزیک‌های موجود در لیست پخش اختصاصی‌شان بهره‌مند شوند. همچنین با ورود به اکانت پریمیوم علاوه بر قابلیت انتخاب آهنگ‌ها بر اساس سلیقه و پخش آن‌ها در هر ابزار دیجیتالی امکان رد نمودن آهنگ‌های ناپسند و نامقبول را نیز دارید. بدین ترتیب آزادی عمل بیشتری را تجربه می‌کنید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد