خبر خوش دولت برای معلمان/ پرداخت علی الحساب حقوق مهرماه معلمان

کد خبر: 1182620

مسعود میرکاظمی در مورد اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: آیین‌نامه اجرایی این قانون پس از سال‌ها در دولت سیزدهم تصویب و ابلاغ شد و سازمان برنامه و بودجه خود را مکلف به اجرای قانون می‌داند.

خبر خوش دولت برای معلمان/ پرداخت علی الحساب حقوق مهرماه معلمان

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: منابع اجرای رتبه‌بندی معلمان آماده شده و منتظر صدور احکام حقوق معلمان از سوی آموزش‌وپرورش هستیم.

مسعود میرکاظمی در مورد اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: آیین‌نامه اجرایی این قانون پس از سال‌ها در دولت سیزدهم تصویب و ابلاغ شد و سازمان برنامه و بودجه خود را مکلف به اجرای قانون می‌داند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به پرداخت علی‌الحساب در شهریور افزود: حتی سازمان آمادگی پرداخت علی‌الحساب برای حقوق مهرماه را هم داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: تاکنون احکام معلمان توسط آموزش‌ و پرورش صادر نشده که به‌محض صدور احکام افزایش حقوق لحاظ خواهد شد و حتی منابع مورد نیاز در خزانه برای اجرای این کار در نظر گرفته شده است.

میرکاظمی با بیان اینکه اعتبار موردنیاز جهت رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده که پس از صدور احکام معلمان در سقف بودجه پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم اجرای این طرح علاوه بر کمک به بهبود معیشت معلمان عزیز به بهبود سطح کیفیت آموزش در مدارس نیز منجر شود./ ایلنا

همسان سازی حقوق معلمان کلید خورد

 علیرضا منادی سفیدان صبح امروز در نشست تخصصی کمیسیون اعضای آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی واقع در دانشگاه شمال آمل که به منظور بررسی مشکلات آموزش عالی کشور نشستی برگزار شد، از افزایش 15 درصدی حقوق اساتید وزارت علوم خبر داد و اظهار کرد: در اجرای طرح متناسب‎سازی این افزایش حقوق اساتید در آخرین جلسه کمیسیون تصویب و برداشتن سقف اقدامات سازنده انجام شد.

وی با بیان اینکه برای کارکنان کل کشور تصمیم بر افزایش یک میلیونی حقوق، 50 درصد حق عائله‌مندی و 100 درصد حق اولاد شده است، افزود: همچنین در امر برای بازنشستگان پنج درصد افزایش حقوق به همراه افزایش 900 هزار تومان بندپی حقوق و 200 هزار تومان حق عائله‌مندی مصوب شد.

منادی سفیدان از انجام بررسی قانون عدالت آموزشی برای وزارت بهداشت و درمان قانون در مجلس عنوان و مطرح کرد: برای پزشکان عمومی و متخصصان در مناطق محروم نیز به جای سه برابری خدمت این میزان به 1.7 برابر خدمت کاهش یافت و اصلاح‌هایی در زمینه دریافتی اساتید وزارت علوم، پیشکسوتان و اساتید مناطق محروم و مسئله بالارفتن از سقف دریافتی انجام شده که در آینده نزدیک با جلسات مختلف ضریب 1.8 حقوق اساتید نسبت به تهران حل می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه کمیسیون به آموزش استراتژیک است، اظهار داشت: آموزش زنجیره تأمین یکپارچه دارد که از سن بدو تولد باید آغاز شود و تا سن 6 سالگی با تلاش کمیسیون آموزش و تحقیقات مهدکودک‌ها از سازمان بهزیستی انتزاع شده و به وزارت آموزش و پرورش محول شد.

وی ادامه داد: همچنین سالیان زیاد مهدهای کودک‌‌ از دست آموزش و پرورش خارج بود که خوشایند نبود ولی هم‌اکنون در این بین سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را در وزارت آموزش و پرورش تشکیل دادیم.

منادی سفیدان با بیان اینکه با توجه به شکل‌گیری 100 ساله آموزش و پرورش به حالت نوین در این یک قرن تحول چندانی جز انقلاب اسلامی و تحلیل ناچیز در محتوا مشاهده نشد و فعالیت‌ها کم بوده است، عنوان کرد: لازم است تا بین معلمان به شکل نومعلم و معلمان 20 سال سابقه تفاوت‎هایی باشد و رتبه رقابتی وجود نداشت که در این زمینه پنج رتبه در نظر گرفته شد تا معلمان براساس تلاش، سابقه و افزایش کیفیت آموزش ارتقا داده شوند و طی پنج سال معلمان با بررسی 130 شاخصه به ارتقا برسند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از افزایش 3.5 تا 6 میلیون تومانی حقوق معلمان در فصل جدید طبق متناسب‌سازی و رتبه‌بندی خبر داد و گفت: دو هفته قبل از اتفاقات اخیر با هزینه 50 هزار میلیارد تومانی دولت، هر معلم به طور علی‌الحساب حدود 8 تا 15 میلیون تومان این مبلغ را دریافت کرد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف 70 هزار معلم در طرح مهرآفرین طی چند روز آینده از تحول بزرگ برای یک میلیون معلم د کشور پس از یک قرن از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح و بیان کرد: در زمینه همسان‌سازی اساتید نیز از اقدامات بزرگ کمیسیون آموزش و تحقیقات برای دانشگاه‌ها بوده تا از خروج تعدادی اساتید به خارج جلوگیری به عمل آید.

منادی سفیدان با تاکید بر اینکه در جهت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری تلاش دانشجویان باید به محصول تبدیل شود همان‌گونه که در دیدار اخیر رهبر انقلاب اسلامی با نخبگان مباحث بسیار مهم در این زمینه مطرح شد، یادآور شد: تاکنون 8 هزار شرکت دانش بنیان با گردش مالی 400 هزار میلیارد تومان فعالیت دارند در حالی‌که کل بودجه یک هزار و 500 هزار میلیارد تومان بوده است که یک سوم بودجه کشور را فرزندان دانشمندان دانش‌بنیان کشور رقم زدند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 400 هزار اشتغال شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده که 500 شرکت دانش بنیان توسط دانشجویان نخبه دانشگاه شریف به میزان 2 هزار میلیارد تومان فروش و 3 هزار نفر اشتغال ایجاد شد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها