تذکر نمایندگان به کنترل قیمت بالای خودرو و رفع دغدغه‌های مردم

کد خبر: 1208535

عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

تذکر نمایندگان به کنترل قیمت بالای خودرو و رفع دغدغه‌های مردم

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 13 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان به همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت مجتمع‌های گلخانه دوسر و دلبران در شهرستان قروه در شهرستان دهگلان. همچنین تذکر به همراه 15 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در تکمیل طرح راه آهن همدان به سنندج در خرداد ماه سال 1402. همچنین تذکر به همراه 14 نفر از نمایندگان به وزیر رئیس جمهور: ضرورت پاسخگویی به موقع مسئولان بانک مرکزی به پیگیری مطالبات قانونی حوزه انتخابیه نمایندگان مجلس.

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه 25 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: ضرورت تسریع در عرضه سهام دولت برای جلوگیری از تکرار حباب قیمت‌ها در بورس.

- تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس به همراه 22 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:  ضرورت تسریع در پرداخت سنوات خدمت بازنشستگی پرسنل بهداشت و درمان. همچنین تذکر به همراه 23 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت صدور مجوز تردد خودروها با پلاک مناطق آزاد در تمام کشور.

- تذکر حسین محمدیاری نماینده طوالش به همراه 8 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت صدور مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی در شهرستان‌های طوالش و آستارا.

- تذکر حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر نفت: لزوم تسریع در انتقال مخازن سوخت از داخل منازل مسکونی شهر زابل. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم اقدام جدی در خصوص راه آهن زابل به زاهدان. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در تکمیل بزرگراه حادثه خیز زابل به زاهدان.

- تذکر شیوا قاسمی‌پور نماینده مریوان به همراه 26 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت حمایت موثر از رسانه‌های داخلی با توجه به پرداخت یارانه رسانه‌های کشور.

- تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت  به همراه 21 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: لزوم افزایش اهتمام در تربیت و پرورش دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی. همچنین تذکر به همراه 29 نفراز نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در چاره‌اندیشی برای مشکلات مردم در خرید و اجاره مسکن. همچنین تذکر به همراه 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم کنترل قیمت بالای خودرو و رفع دغدغه‌های مردم.

- تذکر علی خضریان نماینده تهران به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به حاشیه قیمت‌های مصوب عرضه تایر و روغن موتور با قیمت‌های بازار آزاد. همچنین تذکر به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم رسیدگی به حاشیه قیمت‌های مصوب عرضه تایر و روغن موتور با قیمت‌های بازار آزاد.

- تذکر شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده سیرجان به وزیر نفت: ضرورت اعزام هیأتی جهت بررسی وضعیت  گازرسانی به روستاهای سیرجان و بردسیر. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت بررسی وضعیت اشتغال جوانان تحصیلکرده در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت اعزام هیأتی به شهرستان سیرجان و بردسیر برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در شهرک‌های صنعتی.

- تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت افزایش اقدامات اجرایی در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در مدارس. همچنین تذکر به همراه 9 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت تکمیل مجموعه بزرگ فنی و حرفه‌ای در شهرستان سیاهکل و بخش دیلمان. همچنین تذکر  به همراه 15 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان.

-تذکر ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبرآباد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح‌های راه و شهرسازی در جیرفت و عنبرآباد. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم تسریع در احداث جاده معدن راه دسترسی به معدن مس کرور عنبرآباد.

- تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به همراه 12 نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: لزوم توجه به زیرساخت‌های گردشگری موجود در شهرهای نظرآباد و هشتگرد. همچنین تذکر به همراه 9 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تأمین زیرساخت‌های شهر جدید مهستان. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم توجه سازمان تأمین اجتماعی به احداث  بیمارستان 150 تختخوابی هشتگرد و پلی کلینیک تخصصی شهرستان نظرآباد.

- تذکر روح الله ایزدخواه  نماینده تهران به همراه 24 نفر از نمایندگان به وزرای راه و شهرساز و صنعت، معدن و تجارت: لزوم ایجاد هماهنگی به  وزارت صنعت و راه و شهرسازی در فرآیند اسقاط خودروهای فرسوده.

- تذکر علی اکبر علی‌زاده برمی نماینده دامغان به همراه 26 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم لغو محدودیت پرداخت حق اولاد بیش از 3 فرزند برای بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی. همچنین تذکر به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم اتخاذ تصمیم درست و راهبردی برای کنترل بازار ارز.

- تذکرعلیرضا پاک فطرت نماینده شیراز به وزیر راه و شهرسازی: لزوم نظارت بر عملکرد بهتر سازمان هواپیمایی در خصوص پرواز به موقع هواپیماها.همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم نظارت بر قیمت میوه و سبزیجات در بازار.

- تذکر مصطفی میرسلیم به همراه 18 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه: ضرورت رعایت اصل 77 قانون اساسی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در عهدنامه مقاوله‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی

- تذکر جبار کوچکی نژاد به همراه 23 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رسیدگی  به تعطیلی طرح مسیر پلیس راه تا امامزاده هاشم در شهرستان رشت./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها