قیمت دام زنده لحظه ای در ایام تاسوعا و عاشورا | بیشتر این قیمت گران‌فروشی است نخرید

کد خبر: 1235252

رییس شورای تامین دام کشور گفت: حداکثر قیمت دام زنده برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی کیلویی ۱۷۵‌هزار تومان و نرخ‌های بیش از این گران‌فروشی است.

قیمت دام زنده لحظه ای در ایام تاسوعا و عاشورا | بیشتر این قیمت گران‌فروشی است نخرید

«منصور پوریان» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت بازار دام زنده و عرضه آن با قیمت ۲۰۰ هزار تومان، افزود: اکنون قیمت واقعی دام زنده برای تاسوعا و عاشورا؛ بره نر ۴۰ کیلویی ۱۷۵ هزار تومان و بره نر ۵۰ کیلوگرمی به بالا ۱۷۰ هزار تومان است.

رییس شورای تامین دام کشور تصریح‌کرد: بر همین اساس قیمت سایر دام‌های گوسفندی از جمله گوسفند ماده، میش و بز با نرخ‌هایی پایین تر از ۱۶۰ هزار تومان باید به فروش برسد.

وی گفت: دامدار، دام درجه یک و کیفی خود را درب واحدهای تولیدی به قیمت کیلویی ۱۶۰ هزار تومان می فروشد و آنچه در بازار دیده می شود دلال بازی چوب‌دارها و میدان‌داران است که قیمت ها را بالاتر از آنچه که باید عرضه می کنند.

این مقام صنفی اضافه‌کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دام زنده و رکود بازار دام، خرید و فروش به صورت توافقی انجام می شود و بالاتر از این قیمت ها از منطق و واقعیت های بازار تبعیت نمی کند.

وی تصریح‌کرد: به‌طور قطع قیمت دام زنده بیش از نرخ ۱۷۵ هزار تومان در این ایام که با افزایش تقاضا روبه‌رو هستیم، گران‌فروشی محسوب می‌شود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها