توانگر: بانک مرکزی باید با حذف دلالی در بازار نرخ ارز را کاهش دهد

کد خبر: 1236068

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اقدام بانک مرکزی مبنی بر حذف برخی صرافی‌ها با هدف تک نرخی کردن ارز، گفت: بانک مرکزی برای ساماندهی ارزی باید با دلالی مقابله کند.

توانگر: بانک مرکزی باید با حذف دلالی در بازار نرخ ارز را کاهش دهد

مجتبی توانگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدام بانک مرکزی مبنی بر حذف برخی صرافی‌ها با هدف تک نرخی کردن ارز، گفت: بانک مرکزی باید چنین اقدامات حاشیه‌ای را رها کرده و با حذف دلالی در بازار نرخ ارز را کاهش دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت ارز تاثیر بسیاری بر معیشت مردم دارد، افزود: باید هر عاملی که به چند نرخی شدن قیمت ارز دامن زده شناسایی و حذف شود.

وی با بیان اینکه کوچک شدن سفره مردم ضرورت ورود به نرخ ارز و بررسی هرچه سریع‌تر وضعیت این بازار را دو چندان کرده است، ادامه داد: متاسفانه بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز و همچنین تک نرخی کردن آن موفق نبوده از این رو لازم است دولت تدبیر ویژه‌ای داشته و به یقین مجلس نیز در این حوزه کمک حال دولت خواهد بود.

توانگر با تاکید بر اینکه حذف تعداد بالایی از صرافی‌ها کشور را از توانمندی آن‌ها در سرازیر کردن ارز به داخل محروم کرده است، مطرح کرد: بسیاری از صرافی‌ها در شرایط تحریمی توانستند، ارز به داخل کشور وارد کنند، اما اکنون با اقدام نسنجیده بانک مرکزی در حذف تعداد بسیاری از صرافی‌ها این توانمندی و نتایج مثبت آن نادیده گرفته شد، البته این به معنای آن نیست که بانک مرکزی براساس مُر قانون با تخلفات صرافی‌های متخلف برخورد نکند بلکه باید ضمن برخورد با تخلفات، زمینه و بستر سالم برای صرافی‌های توانمند را فراهم آورد.

وی معتقد است بانک مرکزی باید تمام اهتمام خود را صرف حذف دلالی از بازار کند تا به این ترتیب ثبات نرخ‌ها اتفاق بی‌افتد.

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید اقدام عاجلی در رابطه با نرخ ارز صورت بگیرد تا بازار از تلاطم قیمتی در حوزه‌های مختلف رها شود، یکی از این راه‌ها توجه به فین‌تک و اقتصاد دیجیتال است که متاسفانه بانک مرکزی نگاه بسته‌ای در این زمینه دارد./

خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد