تغییرات قیمت مرغ | مرغ کیلویی ۷۵.۹۰۰تومان را از کجا بخریم؟

کد خبر: 1237210

براساس آخرین نرخنامه میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هر کیلو مرغ گرم تازه در این مراکز خرید با قیمت ۷۵.۹۰۰تومان به فروش می‌رسد و قیمت مرغ تفکیک شده نیز طی یک‌ماه گذشته رشد ۳تا ۴درصدی داشته است.

تغییرات قیمت مرغ | مرغ کیلویی ۷۵.۹۰۰تومان را از کجا بخریم؟

براساس آخرین نرخنامه میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هر کیلو مرغ گرم تازه در این مراکز خرید با قیمت ۷۵.۹۰۰تومان به فروش می‌رسد و قیمت مرغ تفکیک شده نیز طی یک‌ماه گذشته رشد ۳تا ۴درصدی داشته است.

مرغ تازه در میادین همچنان بالای نرخ مصوب به فروش می‌رسد. براساس آخرین نرخنامه میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هر کیلو مرغ گرم تازه در این مراکز خرید با قیمت ۷۵.۹۰۰تومان به فروش می‌رسد و قیمت مرغ تفکیک شده نیز طی یک‌ماه گذشته رشد ۳تا ۴درصدی داشته است.

زیان سال گذشته مرغداران و تولیدکنندگان جوجه یکروزه کاهش تولید مرغ را به همراه داشته که این عامل در کنار کاهش واردات، به رشد شدید قیمت مرغ منجر شده است. با این‌حال نگاهی به قیمت این محصول در فروشگاه‌های سطح شهر نشان می‌دهد در روزهای اخیر قیمت مرغ گرم کاهش ۱۰هزار تومانی داشته است.

4873097

۲.۶ تُن مرغ زنده خارج از شبکه توزیع در مراغه کشف شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه از کشف ۲ هزار و ۶۰۵ کیلوگرم مرغ زنده بدون مجوز و خارج از شبکه توزیع به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا سرهنگ «توحید فارسی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ماموران یگان امداد این میزان مرغ زنده را حین گشت‌زنی در محورهای ارتباطی از یک دستگاه کامیونت در حال تردد کشف کردند.

وی اضافه کرد: در این خصوص یک نفر به عنوان متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل شد.

۲.۶ تُن مرغ زنده خارج از شبکه توزیع در مراغه کشف شد

فرمانده انتظامی مراغه، برخورد قانونی و قاطعانه با قاچاق، توزیع خارج از شبکه و فاقد مجوز طیور را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: از شهروندان نیز انتظار می‌رود هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات کل کشور به تازگی اعلام کرده بود که قیمت مرغ به دلیل عرضه آن در خارج از شبکه توزیع افزایش می‌یابد و بالاتر از قیمت مصوب به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

گفتنی است مراغه از قطب‌های تولید مرغ و تخم‌مرغ آذربایجان شرقی به شمار می رود تا جایی که حدود ۵۰ واحد مرغداری گوشتی با بیش از ۱.۲ میلیون قطعه و ۶۰ واحد تولید تخم‌مرغ با ظرفیت بیش از ۱.۴ میلیون قطعه در این شهرستان فعال است.

 نماینده مجلس: قیمت مرغ پر کشیده است

عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت مرغ در کشور، گفت: قیمت مرغ پر کشیده است و مطالبات کشاورزان گندمکار نیز پرداخت نشده است

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 15 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری ناظر بر قانون اساسی، گفت: قانونگذاری برعهده مجلس است و مجلس نیز حکیم است و کار لغو انجام نمی دهد.

وی افزود: در مورد مصوبه گذشته مجلس در خصوص مناطق آزاد هیات نظارت نظر مخالف خود را به شورای نگهبان اعلام کرد و آن مصوبه رد شد اما حالا چه اتفاقی رخ داده است که دولت لایحه جدیدی آورده است و آیا این کار که مجددا مجلس رأی دهد و هیات نظارت با آن مخالفت کند با حکمت مجلس در مغایرت نیست؟

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در خصوص 7 منطقه آزاد که با مصوبه قبلی مورد تصویب قرار گرفت و هیات نظارت نیز با آن موافقت کرد هنوز اقدام ویژه ای صورت نگرفته و باید دولت گزارش دهد که چرا اقدام مثبتی صورت نگرفته و آن مناطق چه وضعی دارد.

وی در بخش پایانی صحبت های خود با انتقاد از افزایش قیمت مرغ نیز، گفت: مرغ پر کشیده است و قیمت آن به بیش از 100 هزار تومان رسیده و دولت و به ویژه وزارت جهاد کشاورزی باید اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خانه ملت، رحمت اله نوروزی نماینده علی آباد نیز در تذکری در جلسه علنی با اشاره به افزایش قیمت مرغ و مطالبات کشاورزان و گندمکاران خواستار رسیدگی سریع دولت به این موضوع شد./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها