واریز یارانه نقدی 520 هزارتومانی امشب به حساب مردم | یارانه بگیران سورپرایز شدند

کد خبر: 1237692

اگه جزو خانوارهای سه دهک اول هستید، با شرکت در مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیکی، هم یارانه‌ شما ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و هم با پرداخت مابه‌التفاوت تورمی توسط دولت، می‌توانید تا آخر سال اقلام سبد طرح را با پرداختی ثابت خریداری کنید.

واریز یارانه نقدی 520 هزارتومانی امشب به حساب مردم | یارانه بگیران سورپرایز شدند

حساب خانوارهای دهک‌های اول تا سوم برای بهره‌مندی از کالابرگ الکترونیکی شارژ شد

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از روز سه شنبه هفدهم مرداد ماه دهک‌های اول تا سوم و خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌توانند به اعتبار یارانه ماه بعد خود از کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علیرضا عسگریان» در این خصوص اظهار داشت: دهک‌های اول تا سوم و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی می‌توانند در صورت خرید ۲۰۰ هزار تومان از ۱۱ قلم کالای اساسی از اعتبار افزایشی ۱۲۰ هزار تومانی به عنوان یک مزیت بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به دیگر مزیت اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک گفت: تأمین اعتبار جبران فاصله تورّمی نیز علاوه بر این مبلغ افزایشی تا پایان سال پیش‌بینی شده است.

عسگریان افزود: تاکنون ۹۳ هزار فروشگاه در سراسر کشور در قالب طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، ۱۱ قلم کالای اساسی را برای دهک‌های تعیین‌شده توزیع می‌کنند.

معاون وزیر رفاه با اشاره به برنامه‌های دولت برای پوشش دهک‌های بعدی تأکید کرد: دولت مردمی سیزدهم برای کمک به تأمین سبد غذایی خانوارهای نیازمند این مهم را دنبال می‌کند.

عسگریان اظهار داشت: خانوارهای دهک اول تا سوم می‌توانند با مراجعه به برنامه کاربردی «شما» و وارد کردن کد #۱۴۶۳*۵۰۰* ، ضمن اطلاع از میزان اعتبار، لیست نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها را مشاهده کنند.ایرنا

واریز یارانه نقدی 500 هزار تومانی از امروز

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز یارانه نقدی بحساب ها خبر داد.جزئیات یارانه نقدی اعلام خواهد شد. یارانه معیشتی به همه ایرانی ها برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. یارانه نقدی در سال جدید افزایش می یابد. یارانه نقدی بیش از بیست میلیون نفر فروردین ماه آخرین یارانه نقدی خود را دریافت کردند. کالابرگ جایگزین یارانه نقدی خواهد شد.

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد.

مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک با ۲مشوق جذاب آغاز شده و خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که یارانه ۴۰۰هزار تومانی می‌گیرند، درصورت اختصاص ۲۰۰هزار تومان از یارانه خود به خرید در طرح کالابرگ، ضمن اینکه مشمول جبران تورم از سوی دولت می‌شوند، ۱۲۰هزار تومان نیز به ازای هر نفر یارانه تشویقی دریافت خواهند کرد. به گزارش همشهری، به‌دنبال حذف ارز ترجیحی در بهار۱۴۰۰، به‌واسطه مهیا نبودن زیرساخت‌های توزیع کالابرگ، پرداخت یارانه نقدی با هدف کمک به معیشت خانوارها و تأمین امنیت غذایی آنها در دستور کار قرار گرفت و اکنون‌که دولت موفق به تأمین زیرساخت‌های طرح کالابرگ الکترونیک شده تلاش خود را برای اصلاح رفتار خانوارهای یارانه‌بگیر و هدایت منابع یارانه به تأمین سبد غذایی به‌کار گرفته است. بر همین اساس، در طرح کالابرگ الکترونیک، یک سبد غذایی منطبق با مطالعات انستیتو تغذیه برای حفظ سلامت بین نسلی طرحی شده و خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی در ازای اختصاص نیمی از یارانه دریافتی خود به خرید کالاهای موجود در این سبد، مشمول مشوق‌های جذاب می‌شوند.

از جایزه طرح کالابرگ غافل نشوید

معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: خانوارهای ۳دهک پایین درآمدی که به ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند، درصورت استفاده از ۵۰درصد یارانه هر نفر معادل ۲۰۰هزار تومان در طرح کالابرگ، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی خواهند شد. علیرضا عسگریان در نشست خبری وزارت کار، افزود: البته این یارانه تشویقی باید در همان‌ماه صرف خرید کالاهای موجود در سبد کالابرگ شود و قابل‌انتقال به‌ماه بعد نیست. در طرح کالابرگ الکترونیک، سهمیه‌ای از ۱۱قلم کالای اساسی به قیمت اردیبهشت ۱۴۰۱عرضه می‌شود که خریدار باید بهای آن کالاها در اردیبهشت ۱۴۰۱را از جیب بپردازد و مابقی این قیمت تا قیمت اعلام شده در سبد کالابرگ۱۴۰۲از محل اعتبار یارانه فرد کسر خواهد شد. طبق گفته عسگریان، هر اندازه که قیمت کالا در اثر تورم اضافه شود، از سوی دولت تأمین خواهد شد و ماهانه حدود ۵هزار میلیارد تومان برای جبران این هزینه و پرداخت یارانه تشویقی ۱۲۰هزار تومانی مدنظر قرار گرفته است.

نکات استفاده از کالابرگ و دریافت یارانه تشویقی

۱- ۹۰هزار فروشگاه تحت پوشش طرح کالابرگ قرار دارند که موقعیت جغرافیایی آنها در اپلیکیشن «شما» ثبت شده و به‌زودی برچسب‌های طرح کالابرگ نیز نصب خواهند کرد.

۲-برای استفاده از اعتبار یارانه در طرح کالابرگ، حتما پیش از پرداخت وجه به فروشنده اطلاع دهید.

۳- اگر با کارت‌بانکی سرپرست خانوار خرید می‌کنید، صرف اعلان به فروشنده کفایت می‌کند اما اگر قصد خرید نقدی یا پرداخت با کارت غیر دارید، باید از طریق اپلیکیشن شما یا کد دستوری #۱۴۶۰* ۵۰۰* کد یک‌بارمصرف خرید دریافت کرده و به فروشنده بدهید.

۴- افرادی که از طرح کالابرگ استفاده می‌کنند، فارغ از تعداد دفعات خرید و مبلغی که هزینه می‌کنند، مشمول جبران هزینه تورمی هستند.

۵- یارانه بگیران، هرزمانی که ۲۰۰هزار تومان از اعتبار یارانه خود را به خرید کالاهای موجود در طرح کالابرگ اختصاص دهند، مشمول جایزه ۱۲۰هزار تومانی می‌شوند. این جایزه قابل ذخیره یا انتقال به‌ ماه بعد نیست و تا پیش از واریز یارانه جدید، باید به خرید کالابرگ اختصاص یابد.

۶- یارانه تشویقی در طرح کالابرگ فقط برای ۳دهک پایین که یارانه ۴۰۰هزار تومانی دریافت می‌کنند فعال است و احتمالا در ماه‌های آینده به‌ترتیب دهک‌های چهارم و پنجم نیز به طرح اضافه خواهند شد اما اضافه شدن سایر دهک‌ها مشروط به موفقیت کامل طرح در هدایت منابع یارانه به تأمین غذایی خواهد بود.

۷- در طرح کالابرگ ۱۱قلم کالا شامل شیر، پنیر، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج، ماست، قندوشکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله وجود دارد که به‌جز گوشت منجمد گوساله، سایر ۱۰قلم کالا را از هر برند و در هر بازه قیمتی که بخرید مشمول طرح کالابرگ خواهید بود و مابه‌التفاوت قیمت کالای درج شده در طرح کالابرگ را دریافت می‌کنید اما در مورد گوشت منجمد گوساله، فقط درصورت خرید همین کالا مشمول طرح کالابرگ خواهید بود و امکان تغییر نوع گوشت نخواهد بود. مثلاً در طرح کالابرگ، با خرید یک پنیر uf ۴۰۰گرمی، شما مشمول یارانه ۲۰هزار تومانی هستید و اگر یک پنیر دیگر (مثلاً ۵۰۰گرمی سنتی) خریداری کنید بازهم در سامانه کالابرگ مشمول یارانه ۲۰هزار تومانی شناخته می‌شوید اما اگر گوشت گرم گوساله خریداری کنید مشمول طرح کالابرگ نخواهید شد.

یارانه نقدیبرخی از خانواده‌ها خبر می‌دهند که مبالغی از حساب بانکی آنها کسر شده است و هنگام مراجعه به بانک، به آنها اعلام شده که سازمان هدفمندی یارانه‌ها این مبلغ را از حساب آنها کسر کرده و در واقع یارانه را پس گرفته است.

این خانواده‌ها می‌گویند مبالغ کسر‌شده از حساب آنها ارقام متفاوتی دارد. برخی ارقام کسر‌شده را بین 300 تا 600 هزار تومان اعلام می‌کنند و برخی دیگر این عدد را تا دو میلیون تومان هم می‌گویند. پیگیری «شرق» از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از آن است که این ادعا صحت دارد و مبلغ کسر‌شده از حساب این خانوار به تعداد افراد خانواده ارتباط دارد و مربوط به یک نوبت واریز یارانه است. این سازمان توضیح می‌دهد که در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد سال گذشته که ارز چهارهزارو 200 تومانی کالاهای اساسی حذف شد، بنا بر این بود که مابازای حذف ارز چهارهزارو 200 تومانی برای هر نفر 300 هزار تومان یارانه واریز شود و یارانه دهک‌های ضعیف‌تر تا 400 هزار تومان می‌رسید، اما برخی خانواده‌هایی که از نظر وزارت کار پردرآمد تشخیص داده شده بودند از فهرست یارانه‌بگیران خط خوردند. با‌این‌حال، این موضوع موجب اعتراض شمار زیادی از حذف‌شدگان شد و دولت اعلام کرد که معترضان درخواست تجدیدنظر و بررسی دوباره کنند.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها توضیح می‌دهد که بنا بر درخواست ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، نوبت اول یارانه 300 هزار تومانی برای تمام ایرانیان واریز شد و معترضان به دهک‌بندی وزارت کار هم مشمول این قاعده شدند، اما یارانه واریزی در آن زمان قابل برداشت نبود. بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، نتیجه بررسی اعتراضات به دهک‌بندی وزارت کار تا پایان سال 1401 طول کشید و این سازمان در اعتراض به بلوکه‌شدن منابع خود در حساب بسیاری از معترضان به دهک‌بندی درآمدی، خواهان تعیین تکلیف سریع‌تر این موضوع شد. حالا با ردشدن اعتراض بسیاری از خانواده‌های ایرانی، دولت به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اجازه داده است اولین یارانه 300 هزار تومانی را از حساب غیرمشمولان بردارد.

طرح کالابرگ که در مدت اخیر سراسری شده است، هنوز برای برخی مشمولان ابهاماتی دارد. از جمله پرسش‌هایی که همچنان برای برخی نگرانی ایجاد می‌کند این است که دریافت کالابرگ باعث قطع یارانه می‌شود.

حجم ویدیو: 9.62M | مدت زمان ویدیو: 00:01:44 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد