گران فروشی ۳ هزار تومانی مرغ در میادین تره بار | قیمت مرغ ارزان می شود؟

کد خبر: 1238614

درحالی که آخرین قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳ هزار تومان است اما در میادین میوه و تره بار این محصول با قیمت ۷۵ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می رسد که مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نیست.

گران فروشی ۳ هزار تومانی مرغ در میادین تره بار | قیمت مرغ ارزان می شود؟

در حالی که قیمت مرغ در بازار رو به کاهش است و از قیمت‌های هفته قبل خود عبور کرده است قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می رسد.

آخرین قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 73 هزار تومان است اما در نرخ نامه میادین میوه و تره بار 75900 تومان درج شده است که حدود سه هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب خود است.

بر اساس پیگیری هایی که از وزارت جهاد کشاورزی به عمل آمده اعلام شد که آخرین نرخ مصوب مرغ همان 73 هزار تومان بوده و فروش بالاتر از این رقم غیرقانونی است.

به این نکته نیز اشاره شده که مرغداران در دیداری با سرپرست وقت قبلی وزارت جهاد کشاورزی توافقی برای افزایش تا 7 درصدی قیمت مرغ در صورت تغییر قیمت و نوسان در بازار نهاده داشت که در حال حاضر این توافق مورد پذیرش نیست زیرا هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی نیازمند مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

بنابر این گزارش مشاهدات میدانی جدید نشان می دهد که مرغ در تهران در محدوده 78 تا 80 هزار تومان به فروش می رسد هرچند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ فروشی ها بالاتر است.

مرغ در هفته های قبل با افزایش قیمت بی‌سابقه مواجه بود به طوری که از 100 هزار تومان نیز عبور کرده بود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها