خبر خوش برای صاحبان صنایع | وام ۱۰۰ میلیارد تومانی در راه است

کد خبر: 1238790

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته ابراز امیدواری کرد که سرمایه صندوق تا پایان سال به پنج همت برسد و گفت که در این صورت سقف تسهیلات از ۲۵ به ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

خبر خوش برای صاحبان صنایع | وام ۱۰۰ میلیارد تومانی در راه است

محسن نادری منش با بیان اینکه عملکرد سال قبل صندوق در ارائه تسهیلات نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۳ برابر شده، گفت: هدف‌گذاری امسال افزایش سه برابری عملکرد صندوق نسبت به سال قبل است که یعنی تسهیلات و ضمانت‌ها نزدیک به دو همت ارائه کنیم.

نادری منش ابراز امیدواری کرد که سرمایه صندوق تا پایان سال به پنج همت برسد و گفت: در حال حاضر سرمایه صندوق نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

نیاز مالی صنایع هایتک سالانه ۲۰۰ همت است

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با بیان اینکه ارزش افزوده بخش صنعت و معدن حدود ۲۰۰۰ همت است، گفت: در سال حدود ۲۰۰ همت نیاز مالی صنایع هایتک کشور است. اما سرمایه صندوق تا چند سال پیش فقط ۱۲۵ میلیارد تومان بود، الآن نزدیک به یک همت است و برنامه‌ریزی کردیم تا پایان سال به پنج همت برسد. اما صندوق صنایع پیشرفته برای تامین نیاز صنایع باید حداقل ۲۰ همت سرمایه داشته باشد که برنامه ریزی شده تا دو سال آینده به این رقم برسیم.

به گفته این مقام مسئول در صورتی که سرمایه صندوق تا پایان سال به پنج همت برسد سقف تسهیلات از ۲۵ به ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی همچنین با بیان اینکه چون ریسک این بخش بالا است، نظام بانکی هم خیلی در تامین مالی صنایع پیشرفته نقش ندارد و در دنیا هم تامین مالی این بخش بیشتر بر عهده نهادهای تخصصی است، گفت: دسترسی به دانش و فناوری روز، تجهیزات خاص و تراکنش‌های مالی به دلیل شرایط تحریم و همچنین حفظ نیروی انسانی از جمله چالش‌های صنایع پیشرفته است. اما استقبال در داخل از صنایع پیشرفته بهتر شده است

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها