اوج مصرف برق در اولین جمعه شهریور

کد خبر: 1240888

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: میزان مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور ماه نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۸۰۰ مگاوات افزایش داشت.

اوج مصرف برق در اولین جمعه شهریور

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور به 63 هزار و 600 مگاوات رسید که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد 54 هزار و 800 مگاوات ثبت شده بود، افزایش 8هزار و 800 مگاواتی را نشان می‌دهد.

سخنگوی صنعت برق با تأکید بر اینکه میزان مصرف برق در روزهای تعطیل و جمعه کاهش می‌یابد، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم، انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز در اوج باشد.

رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به‌دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه تمامی مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به‌نحوی که بیش از 36 درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده‌اند.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکان خانگی تا پایان شهریور‌ماه ادامه دارد و به‌ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه می‌کنیم از آخرین فرصت برای کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: هموطنان عزیز در مناطقی که دما کاهش یافته است، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 درجه، می‌توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند شوند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها