خبر مهم برای متقاضیان تاکسی برقی | ثبت نام وام 400 میلیونی برای خرید تاکسی برقی

کد خبر: 1241538

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تفاهم شهرداری، وزارت صمت و نفت برای خرید تاکسی‌های برقی و ورود آنها به پایتخت گفت: هزینه یک دستگاه تاکسی برقی حدود یک میلیارد تومان است.

خبر مهم برای متقاضیان تاکسی برقی | ثبت نام وام 400 میلیونی برای خرید تاکسی برقی

مهدی چمران صبح امروز در حاشیه یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت اظهار کرد: شهرداری برای بیش از 600 دستگاه اتوبوس سهم خود را به وزارت کشور پرداخت کرده است و قرار است پس از اربعین به ناوگان تهران افزوده شود.

وی همچنین در ارتباط با ورود 300 دستگاه اتوبوس در آستانه مهرماه به پایتخت افزود: روز گذشته بنده با مسئولان دو اتوبوس‌ساز گفت‌وگویی را داشتم و یکی از آنها اذعان داشت که 30 دستگاه اتوبوس را آماده کند و بعید می‌دانم بتوانیم تا مهرماه 300 دستگاه اتوبوس را وارد سیستم حمل و نقل کنیم. حدودا 100 دستگاه از این تعداد وارد سیستم حمل و نقل خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در خصوص اورهال اتوبوس‌های قدیمی اتوبوسرانی تصریح کرد: این مسئله نیز با سرعت در حال انجام است و هر زمان که هر تعداد اتوبوس اورهال شوند وارد سیستم حمل و نقل خواهند شد.

چمران با اشاره به تفاهم شهرداری، وزارت صمت و نفت برای خرید تاکسی‌های برقی و ورود آنها به پایتخت گفت: هزینه یک دستگاه تاکسی برقی حدود یک میلیارد تومان است که 400 میلیون آن را وزارت نفت و بیش از 300 میلیون نیز در قالب تسهیلات پرداخت می‌شود و مالک تاکسی نیز می‌تواند تاکسی فرسوده خود را بفروشد تا بتواند تاکسی برقی را خریداری کند.

وی در خصوص تاکسی‌های برقی گفت: این تاکسی‌ها از خارج وارد کشور خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در خصوص تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر تهران افزود: در این ارتباط نیز تنها شهرداری مسئولیت ندارد و پلیس راهور نیز باید ورود کند البته موضوع فرهنگسازی بسیار مهم است ضمن اینکه موتورسیکلت‌های برقی به گونه‌ای تنظیم شده که سرعت آنها بیش از 60 کیلومتر نباشد.

چمران همچنین درخصوص گزارش شهردار منطقه 21 در ارتباط با حادثه دلخراش غرق شدن دو کودک در بوستان زیتون در منطقه 21 افزود: این گزارش هفته گذشته ارائه شد و بنابر صحبت‌های شهردار هیچ چیزی در این بوستان کم و کسری نداشته است و در ارتباط با نتیجه قصور افراد باید دادستانی نظر خود را اعلام کند.

رئیس شورای شهر تهران نیز در ارتباط با تغییر معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: آقای بهرامی پس از درگذشت پدرشان یک سری مشکلات خانوادگی را داشت که نمی‌توانست در این حوزه فعالیت داشته باشد و در ارتباط با معاون جدید هنوز فردی معرفی نشده است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها