وزیر صنعت: بر صادرات کالاهای غیرنفتی متمرکز شده‌ایم

کد خبر: 1241683

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سعی داریم با افزایش تولید تورم را مهار کنیم، گفت: سیاست اصلی‌مان گسترش تولید و صادرات کالاهای غیر نفتی است.

وزیر صنعت: بر صادرات کالاهای غیرنفتی متمرکز شده‌ایم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سعی داریم با افزایش تولید تورم را مهار کنیم، گفت: سیاست اصلی‌مان گسترش تولید و صادرات کالاهای غیر نفتی است.

عباس علی‌آبادی در افتتاح مراکز توسعه فولاد مبارکه ازجمله نیروگاه برق، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروگاه و برق، زیرساخت هر توسعه بوده و این واحد برای تامین نیاز فولاد مبارکه، یکی از نیروگاه‌های بسیار پیشرفته است که تجهیزات آن در گروه مپنا ساخته شده و امروز برای راه‌اندازی آماده می‌شود.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل 3 واحد است که 2 واحد آن توربین گاز کلاس F و یک واحد توربین بخار است که در مقیاس 310 مگاوات ساخته شده و جمعا نزدیک به 930 مگاوات ظرفیت این نیروگاه است که در نوع خود در کشور یکی از بهترین نیروگاه‌ها با راندمان بالا به‌شمار می‌رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راندمان این نیروگاه عنوان کرد: مجموع راندمان این نیروگاه حدودا 58 و نیم درصد است که امیدواریم که بتوانیم این راندمان را تحویل بگیریم و خوشحالم از اینکه امروز شاهد این پیشرفت در فاصله زمانی کوتاه و حدود 16 تا 18 ماهه هستیم.

وی افزود: مردم ایران باید بدانند که ما نیروگاه‌ساز هستیم و کشورمان در دنیا با این عنوان مورد شناسایی قرار گرفته است.

علی‌آبادی با تاکید بر اهمیت توسعه کیفی فولاد مبارکه بیان کرد: توسعه کیفی در فولاد مبارکه اهمیت زیادی دارد که توسعه کمی میز با آن همراه است، در فولاد مبارکه برای تکمیل زنجیره ارزش فولاد در دنیا تلاش می‌کنیم و این نیروگاه، واحد تولید فولاد را بصورت خود اتکا پیش می‌برد.

وی ادامه داد: از این جهت باید به فولاد مبارکه تبریک گفت، همچنین مجموعه فولاد مبارکه در سایر ادوات و تجهیزات موردنیاز خود از جمله لوکوموتیو نیز توجه به داخل داشته و به مردم اصفهان و مدیران فولاد مبارکه به خاطر اعتماد به سازندگان ایرانی تبریک می‌گوییم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: متاسفانه در بخش معدن در کشور پایش به طور کامل انجام نشده و اکتشافات باید صورت بگیرد، فولاد مبارکه از بخشی که در گذشته پایش شده بهره‌مند و برخوردار است اما این کافی نیست و برای توسعه این صنعت باید به دنبال کشف ذخایر تازه باشیم که صحبت‌های لازم با مدیران فولاد مبارکه صورت گرفته است که همکاری‌های لازم در این زمینه انجام شود.

توجه به بازاریابی تخصصی در حوزه لوازم خانگی ضروری است

عباس علی‌آبادی همچنین در بازدید از یکی از کارخانه‌های تولید لوازم خانگی در اصفهان با بیان اینکه به دنبال برطرف کردن مشکلات صنعت تولید لوازم خانگی در کشور هستیم، اظهار داشت: باید توجه داشت که در زمینه تولید و نوآوری‌هایی که اخیرا ایجاد شده تولید روند خوبی را دارد.

وی ادامه داد: امروز در حوزه بازاریابی باید فعالیت بیشتری به ویژه به صورت تخصصی صورت گیرد چرا که این عرصه نقطه ضعف ما در بازار لوازم خانگی است.

وزیر صمت با بیان اینکه سعی داریم با افزایش تولید تورم را مهار کنیم، گفت: سیاست اصلی‌مان گسترش تولید و صادرات کالاهای غیر نفتی است. باید از تولید داخلی حمایت کنیم. تأمین سرمایه مشروط به افزایش شغل است. بنابراین چنانچه تولیدکنندگان برخی از شاخص‌ها رعایت کنند، کمک می‌کنیم که تولید خود را توسعه دهند.

به گزارش تسنیم، وزیر صمت صبح امروز به مناسبت گرامیدشت هفته دولت و با هدف افتتاح و بازدید از چند طرح واحد تولیدی و حضور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ویژه اصفهان و نشست با جمعی از فعالان صنعتی و اقتصادی استان، وارد اصفهان شد.

وزیر صمت در این سفر از واحد تولیدی گروه صنعتی انتخاب، خطوط تولید فولاد مبارکه و پروژه نیروگاه برق فولاد مبارکه بازدید  کرد.

وی همچنین در استانداری اصفهان با جمعی از فعالین صنعتی و اقتصادی استان دیدار و گفتگو خواهد کرد و جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با حضور وزیر صمت و استاندار اصفهان، تشکیل خواهد شد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد