بنزین ایران ارزان ترین در دنیا | قیمت بنزین در کشورهای همسایه چند برابر ایران است؟

کد خبر: 1268674

جدیدترین آمارها از قیمت بنزین در دنیا نشان می دهد ارزان ترین بنزین دنیا در ایران عرضه می شود و قیمت هر لیتر بنزین در کشورهای همسایه ایران تا ۴۰ برابر قیمت این محصول در ایران است.

بنزین ایران ارزان ترین در دنیا | قیمت بنزین در کشورهای همسایه چند برابر ایران است؟

جدیدترین آمارها از قیمت بنزین در دنیا نشان می دهد ارزان ترین بنزین دنیا در ایران عرضه می شود به طوری که هر لیتر بنزین در این کشور تنها 2.9 سنت قیمت دارد که ارزان تر از هر کشور دیگر است.

متوسط قیمت هر لیتر بنزین در دنیا 45 برابر قیمت این محصول در ایران است. در اول ژانویه 2024 متوسط قیمت جهانی هر لیتر بنزین 1.3 دلار بوده است.

قیمت بنزین در بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا حدود 20 برابر قیمت این محصول در ایران است. قیمت بنزین در عربستان از 17 کشور جهان گران تر است. هر لیتر بنزین در این کشور 62 سنت قیمت دارد.

گران ترین بنزین در دنیا نیز در هنگ کنگ عرضه می شود. هر لیتر بنزین در هنگ کنگ 3.1 دلار قیمت دارد که بیشترین در جهان است.

ونزوئلا و لیبی پس از ایران به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جهان از نظر عرضه بنزین ارزان قرار دارند. هر لیتر بنزین در ونزوئلا به قیمت 3.1 سنت و در لیبی به قیمت 3.5 سنت عرضه می شود.

الجزایر، کویت، آنگولا، مصر، ترکمنستان، مالزی، و بحرین نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم از این نظر قرار گرفته اند.

*قیمت بنزین در عراق 20 و در ترکیه 40 برابر ایران است

قیمت این فرآورده نفتی در کشورهای همسایه ایران اختلاف بسیار زیادی با ایران دارد. هر لیتر بنزین در عراق 57 سنت و در جمهوری آذربایجان 58 سنت قیمت دارد که حدود 20 برابر قیمت آن در ایران است. در امارات هر لیتر بنزین 25 برابر گران تر از ایران است و در ترکیه هر لیتر بنزین 1 دلار و 16.9 سنت قیمت دارد که 40 برابر قیمت بنزین در ایران است.

هر لیتر بنزین در افغانستان نیز 36 برابر گران تر از ایران است. قیمت هر لیتر بنزین در این کشور 1 دلار و 5.9 سنت است.

در میان کشورهای صنعتی ارزان ترین بنزین در آمریکا عرضه می شود. هر لیتر بنزین در این کشور 91 سنت قیمت دارد که 31 برابر قیمت این محصول در ایران است./ تسنیم

قیمت بنزین

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها