مشوق‌های دولت برای گندمکاران | نرخ خرید تضمینی گندم کی اعلام می شود؟

کد خبر: 1268715

وزیر جهاد کشاورزی امروز در نشستی با تعاونی‌ها در اتاق تعاون از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم سال آینده، در چهارشنبه این هفته 27 دی خبر داد.

مشوق‌های دولت برای گندمکاران | نرخ خرید تضمینی گندم کی اعلام می شود؟

 محمد علی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی، امروز در جمع خبرنگاران از اعلام رسمی نرخ خرید تضمینی در چهارشنبه این هفته 27 گفت اما در باره جزئیات قیمت و علت تاخیر، توضیحی نداد.

شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی شهریور امسال قیمت خری تضمینی گندم را 19500 تومان تعیین کرد اما به طور رسمی به کشاورزان ابلاغ نکرد، طبق قانون‌ نرخ‌های تضمینی قبل از مهر باید اعلام شود.

شنیده ها حاکی از این است که سازمان برنامه و بودجه کشور که یکی از اعضای شورای قیمت‌گذاری است با قیمت تعیین شده در شورای قیمت‌گذاری مخالفت می‌کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که دولت قرار است در کنار نرخ تضمینی که اعلام می‌کند مشوق‌هایی نیز برای گندمکاران در نظر بگیرد.

 احمد خانی‌نوذری معاون معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، روز گذشته گفت که قانون مسیری را تعیین و طراحی کرده که وزارت جهاد یک نظری را دارد  و سایر بخش‌های دولت نظر دیگری دارند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بخش های دیگر شامل نهاد ها و دستگاه‌ها دیگر نظر متفاوتی درباره نرخ خرید تضمینی گندم دارند  اما در نهایت با یکدیگر مذاکره و به جمع بندی می‌رسند اما هنوز به جمع بندی نرسیدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها