خبر مهم درباره افزایش وام بازنشستگان | کدام بازنشستگان از وام محروم می شوند؟

کد خبر: 1270178

صندوق فولاد اعلام کرد: عدم بهره مندی آن دسته از بازنشستگان صندوق از وام ضروری بانک رفاه به دلیل چک برگشتی یا مانده معوقه بانکی است.

خبر مهم درباره افزایش وام بازنشستگان | کدام بازنشستگان از وام محروم می شوند؟

صندوق فولاد اعلام کرد: ضروری است این دسته از بازنشستگان عزیز نسبت به رفع اثر چک برگشتی معوق بانکی خود اقدام کرده تا پرداخت وام بانک رفاه برای آنان امکان پذیر گردد.

روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عدم بهره‌مندی آن دسته از بازنشستگان صندوق از وام ضروری بانک رفاه به دلیل چک برگشتی یا مانده معوقه بانکی است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضروری است این دسته از بازنشستگان عزیز نسبت به رفع اثر چک برگشتی(یا مانده) معوق بانکی خود اقدام کرده تا پرداخت وام بانک رفاه برای آنان امکان پذیر گردد./ ایلنا

 احتمال افزایش 10 میلیونی وام بازنشستگان تأمین اجتماعی در 1403

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در ارتباط با افزایش وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این موضوع در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی مطرح شده است.

 رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با اشاره به پیشنهاد افزایش مبلغ وام بازنشستگان این سازمان در هیئت امنای تأمین اجتماعی گفت: احتمال افزایش وام بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ وجود دارد.

علی دهقان‌کیا در ارتباط با افزایش وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این موضوع در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی مطرح شده است.

وی افزود: در حال حاضر مبلغ وام پرداختی به بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۰ میلیون تومان است که انتظار می‌رود این رقم در سال آینده به بیش از ۳۰ میلیون تومان برسد، البته همانطور که گفته شد این موضوع باید در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی به تصویب برسد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران افزود: در صورتی که وام بازنشستگان افزایش پیدا کند این افزایش از سال آینده عملیاتی خواهد شد.

دهقان‌کیا ادامه داد: امسال قرار بود ۵۰۰ هزار نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور از این تسهیلات برخوردار شوند که تا امروز حدود ۵۰ درصد از بازنشستگان وام ۲۰ میلیون تومانی خود را دریافت کرده‌اند و تا پایان سال نیز تعدادی شاید وام اشاره شده را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: امسال تامین اجتماعی ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته بود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران همچنین در خصوص پرداخت عیدی به بازنشستگان گفت: در این ارتباط هنوز صحبتی نشده است./ تسنیم

وام بدون سود برای کدام بازنشستگان پرداخت می شود؟

حجت‌الاسلام رحیم اهرمی ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمومنین امام علی (ع) و روز پدر، اظهار کرد: ما در صندوق بیمه اجتماعی استان قم افتخار خدمت‌رسانی به حدود هزار و ۴۰۰ پدر پیشکسوت مستمری‌بگیر روستایی و عشایری را داریم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قم، افزود: ارائه خدمات بیشتر به مستمری‌بگیران یکی از راهبردهای صندوق بیمه اجتماعی است و بر همین اساس، به زودی دو طرح مهم برای مستمری‌بگیران استان اجرا می‌شود.

وی از امضای تفاهم‌نامه میان مدیران عامل صندوق بیمه اجتماعی و بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: به زودی تسهیلات بدون سود به مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قم اختصاص می‌یابد.

اهرمی تأکید کرد: اجرای طرح بیمه تکمیلی یکی دیگر از درخواست‌های مستمری‌بگیران بود که به صورت آزمایشی در چند استان کشور آغاز شده و امیدواریم این طرح از اوایل سال آینده در استان قم اجرا شود.

وی از افزایش تعداد اعضای صندوق بیمه اجتماعی در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: با اطلاع‌رسانی گسترده رسانه‌ای، تبلیغات چهره به چهره و حمایت‌های مسئولان محلی، صندوق استان قم از نظر جذب بیمه‌شده جدید در جایگاه اول تا سوم قرار دارد.

اهرمی پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه توسط دولت را یکی از مهم‌ترین مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی دانست و گفت: دریافت حقوق بازنشستگی، دریافت حقوق ازکارافتادگی، دریافت مستمری ناشی از فوت سرپرست خانوار و نقل و انتقال سابقه عضویت به سازمان‌های بیمه‌گر از دیگر مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است.

وی گفت: اهالی مناطق روستایی و عشایری، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان بین ‎شهری استان و قالی بافان می‌توانند از مزایای صندوق بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها